Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Film Müzikleri 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Donnie Darko

Donnie Darko'nun hem score hem soundtrack albümünde pek çok şey var ama ben bunu seçip ilmiğe ekliyim istedim...

donnie-darko.jpg

For Whom The Bell Tolls

http://www.youtube.com/watch?v=jFI5LCsid48

Evet dantecim,

Nihayet, nihayet oblomowluktan kurtuldun :D

Seni burada görmek son derece keyifli bir şey, devamını bekliyoruz....

:D öle deme şimdi andante; utanır kaçar valla :)

Sanem abla Amelie yi sipariş ettim :) bulabilirsek akşama izlicem :wink:

Yaren patlat mısırları....
hazırla coca coları bııııııırrrrrrrrr ilk uçakla sizdeyim
Bizde karizmayı çizdik ya hadi hayırlısı!!! :D

Hanımeli yaşa senn :)
gelirken bikaç filmde sen getir :D
andanteyide kap gee :)
izmir sinema günlerini bizim evde başlatalım :D

sevgili baben abim :) ben senin pembe panter i hazırladığını bildiğim için onu seni yazmanı bekledim :D yoksaki nasıl unutulurr :wink: hehehe

Mission: IMPOSSIBLE - GÖREVİMİZ TEHLİKE

dım dırım dırım dırımmmm :D

Kafa bulandırmazsam eğer araya unutulmaz bir dizi müziği koyacağım…
İzninizle…
Aaay ne diziydi o öyle
Maaile sittin sene seyret, seyret niyeyseee!!!
En son 5000. bölüm müydü neydi
Yine de sonu gelmemişti dizinin…
Ceyar a n oldu acaba??? :roll:

y@ren' Alıntı:
sevgili baben abim :) ben senin pembe panter i hazırladığını bildiğim için onu seni yazmanı bekledim :D yoksaki nasıl unutulurr :wink: hehehe

..

Dabi dabii :p

Dizilerden gidiyorsak:

Hahahaa çok ii yaa!!!
Bu form sayfası süper oldu...
Nostaljinin böylesi, olacak şey değil!!!
Unuttuğum ne varsa, herkes bişeyler hatırlattı bana...
Elimde çekirdek keyifle izliyorum valla...

Veee o zamaaaaaan bende "küçükev" derimmm...

He hee.. Bugün accayip nostalci günümüz :p

Biliyormusunuz tempo prosto şeklinde gitse de bazı bölümleri içimize sindire sindire götürmekte fayda var.Ben kendi adıma öyle yapacağım..

Mesela Türk Filmleri ve müzikleri... :D

Çocukluğumun unutamadığım dünyası Türk Filmleri.. Yeni nesil bilmeyebilir, hatta burun kıvırabilir, kızım gibi mesela... " Yapma anne ya, bunlar ne kiiiii"

Onlar bizim anlarımızdı. Sonucunu bilirdik ve büyük bir çoğunlukla bol gözyaşları vardı o filmlerde.Mendillerimizi yanımızdan hiç eksik etmezdik, kimimiz gizli gizli, kimimiz açık yüreklilikle koyverirdi gözyaşlarını.

Toplanma mekanlarımızdı, hele açık sinemalar....Komşu nebahat, tonton amca, bakkalımız vs. hepimizin bir olduğu ortak bir davranış sergilediği alanın ham maddesiydi Türk Filmleri...

Ailem zaman bir araya geldiğinde bugün kaç yaşında olduğuma bakmadan benimle ilgili unutamadıkları sanki tek anı bu varmış gibi keyifle anlatırlar..Neyi miiii?

Efendim ben çocukken, Türk Fimlerini öyle severdim ki, mahallece açık sinemaya gittiğimiz bir gece evden dışarı çıkıp bir kaç adım attıktan sonra;

"Unuttum, anne ne olur anahtarı ver" deyiverdim. Doğal olarak annem de neyi unuttuğumu merak etti.

Mendilimi....

Öylesine kararlıyım ki ağlayacağıma.

Hala bunu söyleyip bana gülerler, o zaman da gülmüşlerdi ama hiç umrumda olmamıştı. :D

Evet, Türk Filmleri çoğunlukla var olan bir şarkının üzerine yapılırdı. Öyle film müzikleri falan gibi bir anlayışımız yoktu. Ama emin olun çoğu şarkıları biz Türk Filmlerinde sevdik ve öğrendik.

Bunun dışında bir Film var mı, var galiba...

Yılmaz Güney büyük oyuncu ve yönetmen benim için. Arkadaş filmi de unutulacak bir film değil bana göre. Ama niyese şarkısı filmin kendisinden çok daha öne geçiverdi...

Arkadaş

Sanem Abladan sonra araya ben giriyorum... :p

Lus Besson un en sevdiğim filmi LEON filminin şarkısı Shape Of My Heart la devam ediyorum... Ah Luc Besson iyiki bu filmi çektin... :wink:

230px-Léon_poster.JPG

Sting---Shape of My Heart

Yahu canımcım,

Siz istediğinizi yapın, ben kendi kendime takılıyorum... :D Presto ritmini pek sevmem baksana kullanıcı adım bile andante... :D

Ben kendi ritmimde devam ederim. Size karışmam.

SILENT HILL ( SESSİZ TEPE )

Christophe Gans yönetmenliğinde 2006 yılında çekilen muazzam güzel ve sürükleyici bir konuda ilerleyen,görüntü efektleri ile insanın kanını dondurarak zaman zaman yüreğini yerinden çıkmaya zorlatan,dram,fantastik,gerilim ve macera öğelerini içinde barındıran,Amerika,Japonya,Kanada,Fransa yapımı 127 dakikalık ve özellikle müziklerini yapan Resident Evil >>>Apocalypse<<< nin flim müziğinden tanığımız soundtracks ustası >>>Jeff Danna<<< ve video game music,electronic rock,soundtracks,trip-hop,ambient,industrial, rock,dark ambient gibi müzik türlerinde başarı sağlamış Futuristik japon şahsiyet Akira Yamaoka da >>>Silent Hill<<< Filminin müziği için kolları sıvamışlar ve kendilerinden beklendiği üzere mükemmel bir iş çıkarmışlar :D Bu konu ile ilgili olarak daha önce ( Rock Köşesi 2 ) Oyun ve Müzikleri ile ilgili bilgi vermiştim. ENGELLİLER BİZ.ROCK KÖŞESİ 2 128 NOLU MESAJ

Neyse efendim,Sessiz tepe;zaman zaman Olur olmaz düşünce sellerine kapılıp kaybolan Küçük bir kız ( Sharon ) ile kızının bu tuaf durumlarına çare aramaya çalışan annenin ( Rose ) ve Çok sevdiği eşi ve kızını bir bilinmezlik ve çooook önceleri yanarak kül olmuş koskoca bir kasabada ( Sient Hill - Sesiz Tepe )'de arayan bir babanın ( Christopher ) gerilim dolu harika öyküsü Silent Hill.İzlenmedi ise Kesinlikle izlenmesi şiddet ile tavsiye olunur.Seyredilmemesi büyük bir kayıptır.Kalp rahatsızlığı olanlar ve hamile bayanlar seyretmeden önce muhakak doktora danışmalıdır zanımca.18 Yaş altındaki Küçücükler ve hatta minimini birler asla ve asla izlemek için hiç bir hamle yapmamalıdırlar :twisted: Zira Rütük Konu ile yakından İlgilenebilir. :twisted:

Fazla uzatmadan bu uçuk kaçık filimden birkeç kare ve sonrasında bir fragman ile yazımı bitireyimde hem siz rahat edin hemde ben :p

GXAoc2xZ.jpg

a4khi9wX.jpg

I8cjyMCX.jpg

ijzzJP4D.jpg

DANTEEEEEEEE EYVALLAH ARKADAŞIM İİİİ OZAMAN OOLMADI BAŞTAN HE BU SEFER >>>ROOM OF ANGEL<<<'DE VAR :)

Silent Hill konsol hastalığımdı, en son geceleri The Room'u oynardım XBox'da, XBox 360 da çıkacak yeni oyunu bekliyorum dörtgözle :)
filmde en az oyunları kadar harikaydı bence, müzikleri ise zaten tartışmasız şahane

yanlız youtube linklerin yalan olmuş sunburn, "The url contained a malformed video id. " deyu..

Interview with the Vampire

Vampirle Görüşme filminde kullanılan Rolling Stones cover'ı "Sympathy for the Devil" ;

cover'layanı yazmayı unutmuşum; Guns'N Roses...

Not: Müzik hariç linkteki görüntülerin uzaktan yakından filmle alakası yok, anca bunu bulabildim youtube'dan :)

Silent Hill gerçekten müthişti...

Bazıları filmi beğenmemiş...

Ama ben sevmiştim...

şiiimmmdi şu an seyrediyorum TRT1 de günaydın vietnam veeeeeeeeeeeee
what a wanderful world

KING KONG

1933 yapımı ilk KING KONG'dan görüntüler ve müziği :)

Fantastico !

Enteresan tuaf bir kostüm içersinde muazzam güzel bir sese sahip hatun ve üstelik bir kedi.. :) :)

O kedi "Grizabell" sunburn…
Cats 1981 yılından 2002 yılına kadar tam 21 yıl durmaksızın sahnelenmiş bir müzikal...

Beğendirebildiysem ne mutlu bana :)

He valla ben çok beğendim doğrusu :)

Hatta ne kadar çok beğendim diye bir şey ifade edebilseydim yüzümdeki tüm organları oynatabilirdim :D

ahanda şu arakadaş gibi .
:D

Hanımeli' Alıntı:
O kedi "Grizabell" sunburn…
Cats 1981 yılından 2002 yılına kadar tam 21 yıl durmaksızın sahnelenmiş bir müzikal...

Beğendirebildiysem ne mutlu bana :)

Evet CATS müthişşş bir müzikaldir...

Bir efsanedir...

Bu güzel müzikali buraya taşıyıp insanlara gösterdiğin için teşekkürler... :wink:

Bir de bazı filmler vardır. Ne müziği tek başına bir şey ifade eder, nede film müziksiz bir şey ifade eder.

Konuyla, oyuncuların performansıyla, ve örgüsüyle iç içe geçmiş film müzikleri ....

Seyrederken yerime mıhlandığım,gerçekten derin bir kederle gerçeğin bu kadar mı iyi yansıtılmış olabileceği bir başka film yok diye düşündüğüm...

Perde de yansıyanlar görmek istemediğimiz ama taa içimizdeki gerçekleri öylesine güzel yansıtıyor ki bir tokat gibi çarpıyor yüzünüze. İçiniz acıyor...

Requiem for a dream

Requiem For A Dream - Full Theme Song

Yediden yetmişe herkesin kesinlikle ama kesinlikle izlemesi gereken bir film diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt