Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Gelecekte kök hücre

pasam1

Üye
Konular
30
Reaksiyonlar
0
Gelecekte Elektroeğirme

Araştırmacılar elektroeğirme yönteminde uygulanan elektrik alanı yönlendirerek, ipliksi yapıları çeşitli şekillerde elde etmeyi planlıyor. Bu sayede doku motiflerinin oluşturulması amaçlanıyor.

case-study-adding-value-hoki-banner.jpg

Resim 4: Elektroeğirme Tekniği Sonucunda Oluşan İpliksi Fiber Yapılar

Gelecekte elektroeğirme yöntemiyle, canlı kök hücreler ile doldurulmuş kanal şeklinde ipliksi yapılar elde edilebilecek. Bu kanal şeklindeki yapılar tedavi bölgesine nakledildiğinde hem hızlı hem de düşük maliyete etkili bir iyileşme sağlanabilecek.

[FONT=inherit][FONT=trebuchet ms]
[/FONT][/FONT]

Ben kök hücre tedavisi ile belki körlüge cözüm bulacaklarini yalniz isitmeye cözüm bulmayacaklarini düsünüyorum.
Cünkü bu kasten yapilacak. Cünkü Isitme cihazlarindan veya bionik kulaklardan cok para kazanan birileri var..
Eger gözleri bozuk olanlar veya isitme kayiplari olanlarin hepsini tedavi ederlerse bütün GÖZLÜK ve ISITME CIHAZLARI sektörü kepenklerini indirmek zorunda kalacak.

Üzülerek söylüyorum birileri buna asla izin vermez... Belki cok zenginler yüksek paralar ödiyerek tedavi edilir ama öyle bütün insanlara verilmez bu tedavi.. Eh bende bir isitme engelli olarak duymayi cok isterim tabiki karamsar olmak yakismiyor umarim kendimi kandiriyorumdur ama yasadigimiz dünyada böyle seyler mümkün malesef.

Bakiniz simdiye kadar hic bir hastaligi birseye bagimli olmadan ortadan kaldirmis degiller. Günümüzde hertülü hastalikla bas eden seyler devamli kullanilmasi gereken ilaclar ve makinelerden baska birsey degil. Bir organ nakli yapilsa bile ömür boyu ilac kullanima mecbursunuz...

O yüzden kökhücre ile tedavi etmek demek bütün hastaliklarin sonu demekdir. Buda gerekse nufüs patlamasi gerekse ilac sektörler ve yukarda saydigim saniyelerin cökmesisi icin ASLA ama ASLA izin verilmeyecek...

Keske kendimi kandiriyor olsaydim...

aynen, aynen @Finally isitme cihazi sektoru oyle bi paralar kazaniyorki bizim engelimizden adim basiisitme cihazi satis merkezi

valla yasadiklarimi yazdikta bile parali adamlari siteden kovacak :p

koklear implant markalilari:eek: kime sticaklar tabiikide

isitme cihazi ve koklear implanti ozel hastanelerde yazdiramiyoruz turkiyede, devlet kabul etmiyor odeme vermiyor

ama gozluk yazdiranlar ozel mozel denmeden bal gibi oduyor devlet
hemde yanilmiyorsam isitme cihazi icin 5 yilda rapor diye anamizi aglatan burokrasi gozluk icin 2 yilda bir muayenede bal gibi isini bitirip hemencecik hic para odemeden gozluk sahibi oluyo vatandas
mevlam sagir diye bize yuklenen bu firsat esitsizliginden para kazanilmasini bizleri boyle yolunmamiza sebep olan burokrasinin belasini versin diyesim vaaaar

gözlerime prf tedavisi yaptırıyorum. aldığım duyumlara göre birkaç yıla gen tedavisi çıkacakmış. ama doktorum gen tedavisi çıksada ölmüş hücrelere bisey yapamazlar sadece var olan hücreler korunur dedi. tüm hayallerim yıkıldı bunca zaman bekledigim tedavi işime yaramayacakmış yikildim moralim çok bozuk :(((

yasmenin

Sevgili Yasmenin,üzülmemeye çalışın lütfen.Tıp,teknoloji,bilim değişken.Ümidinizi yitirmeyin lütfen.

Üst Alt