Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hastalığımla dalga geçiyorlar. Sürekli aşağılanıyorum. Ne yapmalıyım?

volkano39

Üye
Konular
157
Reaksiyonlar
1
merhaba ben psikoz hastası biriyim benim sorunum eniştem sürekli beni aşağılıyor hastalığımla dalga geçiyor psikolojimi bozup bozup duruyor bana sürekli sen başaramazsın çünkü delisin salaksın diyor artık ondan bıktım içine kapanık biri de olduğumdan kendimi savunmakta da zorluk çekiyorum ne yapmalıyım

ben senin yerinde olsaydım onu adam yrine koymaz ,bi kere sert bir küfürle kovar ,bir daha da yanıma yaklaştırmazdım

onun insan olamayışından kaynaklanıyor sende onu adam hesabına katmazsın ALLAH a havale et kardeş

Hayatında başarılı olup olmayacağın sadece ve sadece seni ilgilendirir. Başarılı da olsan başarısız da olsan bunun etkisi sadece sana olacağından eniştenin zerre kadar karışmaya hakkı yok. Farz edelim başarısız oldun, bu dünyanın sonu mu? Kendisi çok mu başarılı acaba merak ettim.

Islak sopayla bi temiz döveceksin.birkaç kemiğini kırarsan bir daha yapamaz.kesin çözüm.

Şimdi sana zarar versem, testereyle bir bacağını kessem falan...
Cezai ehliyetim yok, birşey olmaz ne güzel ha...

Bunları söyle, pis pis gül yüksek sesle...

*Çay içerken, şu kaynayan suyu kulağından içeriye döksem nasıl ses gelirdi senden acaba de,
Bu arada gözlerinin içine bakarak pis pis sırıt.
*Bir gece uyurken, burnuna açık elektrik kabloları soksam oda aydınlanır mı de...

Yaratıcı ol, sen onunla bunları konuş etkili olur kanımca...

Kardeşim

Bence Senin Enişten hasta onu tedavi ettirin bence :)

Engelli olmayı biz istemedik Allaha havale et onu ve muhattab olma

Benimle de bir sürü çiyan dalga geçiyor.Ama dört sene önce yazın plajda bir tanesini fena marizledim.

Arkadaşım adam karakterini göstermiş zaten sıfatsız birini kafana takman senin hatan sen niye büyütüyorsun kafanda onu işine bak boş boş konuşsun o kendini sev ilk önce önemse kendini sen engelini görme kimse görmek için çaba sarfetmez rabbim büyük de bugün bana yarın sana inş de pis koyar ona ablan halanmı teyzenmi bilemem ilk önce eşi kimse o ayar çekmemesi tuhaf ben kardeşime eşim bir cümle kursun olumsuz lafımla ezerim onu :) rahat ol takma söze bile bazen hacet kalmıyor insanların bakışı yetiyor görme duyma oyna sen

Gardaş sana reçete gibi hikaye iyi oku..!

Kurbağalar bir gün yarışma düzenlemiş. Hedef; çok yüksek bir kulenin tepesine çıkmakmış. Bir sürü kurbağa da arkadaşlarını seyretmek için toplanmış ve yarış başlamış.Gerçekte seyirciler arasında hiç biri yarışmacıların kulenin tepesine çıkabileceğine inanmıyormuş.Sadece şu sesler duyulabiliyormuş: ''Zavallılar! hiç bir zaman başaramayacaklar!''
Yarışmaya başlayan kurbağalar kulenin tepesine ulaşamayınca teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar. İçlerinden sadece bir tanesi inatla ve yılmadan kuleye tırmanmaya çalışıyormuş. Seyirciler bağırmaya devam ediyorlarmış:''Zavallılar! hiç bir zaman başaramayacaklar!''
Sonunda bir tanesi hariç, hepsinin ümitleri kırılmış ve bırakmışlar. Ama kalan son kurbağa büyük bir gayret ile mücadele ederek kulenin tepesine çıkmayı başarmış. Diğerleri hayret içerisinde bu işi nasıl başardığını öğrenmek istemişler. Bir kurbağa ona yaklaşmış ve sormuş;''Bu işi nasıl başardın?'' diye.O anda farkına varmışlar ki; Kuleye çıkan kurbağa sağırmış!

Siz de, hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğinizi söyleyen söz ve kişilere karşı hep sağır kalın. Olumsuz düşünen insanları duymayın!…

öyleleri daha korkak olur JEM in dediklerini uygula ödü patlar onun bi dahada derse en zararsız olanını uygula daha sonra bak derse işte o zaman uzak dur :) jemin dediklerine öldüm gülmekten nerden aklına geldi böyle şeyler hahahahhahhhhhaaaaa

Jem;

arkadaşım cok şaşırdım bu nasıl bi bakış açısı bu ne canilik ama ben bu tehditleri kardeşimle paylaşcam :))))))

Sen hasta olduğunu zaten biliyorsun,bununla barışık ol kimsenin ne dediğinin nasıl yorumlar yaptığının bir önemi yok. Aldırış etmemeye çalış sen umursamazsan zaten dalga geçecek bir şeyi kalmayacaktır zamanla ki dalga geçmek onun seviyesini gösterir sen düşme seviyesine. O öyle dediğinde gülümse,yüksek sesle gül söylediklerine. Öyle insanlar ancak onlara kahkaha atıp gülmeyi hakediyorlar. Ancak seni anlayacak insanlara kızarsın,üzüldüğünü anlatabilirsin çünkü ve anladığım kadarıyla anlayabilecek bir kapasiteye sahip değil kendisi o yüzden sadece gül geç. Başlarda zorlanabilirsin sonuçta için acıyacak ama gül sen zamanla hoşuna bile gidecek. Ve unutma bizim hastalıklarımız ne olursa olsun ruhsal veya bedensel hiç fark etmez biz böyle kişilerden daha insanız,daha akıllıyız,daha zekiyiz. Biz onlardan çok daha üstünüz. Kendine sürekli bunları söyle seni aşağılamaya kalktığında ve sonra gülümse çünkü bizler mükemmeliz ve her şeyin en güzelini hakediyoruz.

sakın kendinizi aşşalık komblese girdirmeyin böyle insanlar kendinin ne kadar aşşalık bir insan olduğunu bilmezler siz eniştenizi daha iyi tanısınız kimbilir o insanın hayatına baksanız ne hataları vardır böyle bir insanda bizim cevrede vardı o insanı hatasını söylesem inanın söyleme utarım

HATIRLIYORUM.şu an gözümden yaşlar akıyor ve küçükken çocukkların benimle alay ederken TOPAL TOPAL diye bağırdıklarını duyar gibiyim. çok kızardım ama hiç ses etmezdim. gülerdim. bir- iki saat geçince onlar demin soylediklerini unutup benden tarafa koşup oynarken. duvarın dibine saklanıp O DALGA GEÇTİKLERİ KOLTUK DEYNEGİĞİMİN SAPIYLA NEREYE GELECEĞİNİ HESaP ETMEDEN ÖLÜMÜNE SALLARDIM BİR TANE... şimdi bile birçoğu aynaya baktıkça beni hatırlar:) tek vuruş ama TERRRRRRRTEMİZ.... gerisini karşıdaki düşünsün.... ya da ikinci yol şu karşındakine en yüksek ses tonuyla ve burnunu onunkine dayayacak kadar göz göze gelecek şekilde "ben hayata engelimle tutunuyorum ulan zırtooo. SENDE BUNU YAPACAK GÖT VARMI ULAN TERESSSS" DEYİP KAPAT MEVZUYU.... ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN. amin.

bence sen hasta degılsın arkadasım enişten hasta :) sende onu olabildigince çıldırt derim.ben sayeten ole yapıyorum kas hastasıyım bazı seylerı yapamıyorum cevremde bazı gerızekalılar var... deprem olsa nasıl koscan dıye salak salak dalga gecen.... yangın olsa nasıl kacıcan dıye.....hiç umursama derim hatta adam hesabına alıp cevap bıle verme derım.:)öylee daha çok kuduruyolar..

sana salak aptal deli diyorsa sende dedıklerının geregını yap vur kafasına odunla adam akıllı yesın kafasına şöyle yakışıklı 20 30 dikiş sonra deki ben deliyim deli...

dostum anladığım kadarıyla fiziksel bir engelin yok sana bişey dediklerine al eline sopayı vur hem rahatlarsın hastalığına iyi gelir hemde hak eden yerini bulur ben çevremde hastalığımla dalga geçen kimseyi görmedim ama görsemde peşin peşin söylüyorum herkesin bi görüşü var ben döverim benimde fiziksel bir engelim yok Şükür ama engelliyiz sonuçta hepimizin çeşit .eşit hastalığı var hiçbirimiz hasta olmayı kendi iradesiyle istemedi

zaten benim hastalığım da işitsel halüsinasyon bu adamın sesini duyuyorum sürekli

bak aynen şunu yap;

''şimdi sen beni böyle aşşağlıyorsun ya enişte bak sana bişey söylücem yaklaş bi, kulağına fısıldıcam kimse duymamalı, bir gün seni öldüreceğim, zaten hastalığımda var raporumda var, bunu herkes normal karşılıcak ama sen ölmüş olacaksın'' dahada bişey diyemez

Bence kendını kanıtla bı unıversıte oku, cunku ben senın basrabılcegıne ınanıyorum sen salak deılsın sen guclusun yıkılma boyle kısılere yeneceksın... Sen mukemmelsın hatta...ıcınden bedua et ama yıkılma ...

bu insanlara ceza vermek lazım engelli ile dalga geçilmez

bende f28 hastasıyım dalga geçenlere diyecek sözüm yok bende amcamların sesini duyuyordum

Ali_Gs;
vurana vururlar sizde size söz söyleyene söz söyleme hakkkına sahipsiniz dövme hakkına değil bence.

Ben kaba kuvvet uygularım kardeşim gerisi beni ırgalamaz zaten hastalığımdan dolayı çok kötü günler geçirdim bide elin kişiliksizinimi dinlicem gavura vurur gibi vururum hemde açık...

böbrek nakliyle dalga geçilmez dalga geçilecek alan f ile başlayanlar malesef hasta olduğunu bilmeden salak diyorlar

keşke dediğin gibi böbrek nakliyle dalga geçilmeseydi ilaçlardan dolayı yüzüm balon gibi şiştiğinde millet elimi sıkmaya bile korkardı bazıları

Eniştene selam söyle
Ha bir de itina ile adam dövülür adresini telefonunu ver gelip başarının ispatını üzerinde göstereyim:))

Üst Alt