Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Herkese teşekür ederim .

jost

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
maliye beni tekrar hastaneye sevk etti anlaşılan hastalıklarım tam anlamıyla yazılmadığından dolayı bunlar olmuş açıklayıcı bir rapor alacağım ve sorunum çözülecek bencesine.

Raporu yenimi aldınız.yoksa daha önce raporunuz varmıydı?varsa hangi tarihte almıştınız.

RAPORUMUN BU HALİNİN SORUMLUSU MALİYE

teşekür ederim yardımlarınız için.

maliye bakanlığına nasıl bir dilekçe göndermeliyim

oturan boğa lütfen bana örnek bir dilekçe ve hanği adrese göndermem gerektiği ve hanği evrakları göndermem gerektiği konusunda yardım edermisiniz tekrar bir üst kurulda raporum incelensin :?:

Sana red cevabı veren kuruma yazacaksın. Şöyle birşey olabilir:

• ...'na

... tarihinde ... vergi dairesine vergi indirimi için başvurmuştum. Bunun üzerine ... tarihinde ... hastanesinden usulüne uygun olarak sağlık raporu almış ve kurumunuza ibraz etmiştim. Ne var ki ... devlet hastahanesinin, Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik çerçevesinde tarafıma vermiş olduğu %44'lük işgücü kaybı oranı, Merkez Sağlık Kurulunca %37'ye düşürülmüştür.
    Oysa Sakatlık İndiriminden Yararlanacak Hizmet Erbabının Sakatlık Derecelerinin Tesbit Şekli İle Uygulanması Hakkında Yönetmelik, özür oranının yüzde olarak belirleme yetkisini Ek listede yer alan hastane sağlık kurullarına tanımış olup, sağlık kurulu raporlarında belirtilen teşhise göre özür oranının yüzde olarak belirleme konusunda Merkez Sağlık Kuruluna bir yetki vermemiştir (Danıştay Kararı / E. 2000/3457, K. 2000/4508, T. 06.11.2000). Merkez Sağlık Kurulu, sadece, yetkili sağlık kuruluşlarınca düzenlenen raporlarda yer alan laboratuvar bulgularını, klinik muayene bulgularını, sakatlık bulgularını, teşhisi inceler ve bunların yönetmeliğe (ve ekli cetvele) uygnluğunu tescil eder.
    Bu doğrultıda kararın Merkez Sağlık Kurulu'nun bir üst birimince yeniden incelenerek vergi indirim hakkımın onaylanmasını arz ederim.
Eğer yine olumsuz bir karar çıkarsa, 2 ay içinde İdare Mahkemesine dava açabilirsiniz.

Üst Alt