Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Heyetten önce doktordan muayene talebinde bulunabilir miyim?

AloneKadikoy

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Merhaba,

İzmir Şehir Hastanesinde engelli raporu almak için Sağlık Kuruluna başvurdum. Ortopedi doktoruna muayene olmaya gittiğimde Plexiform Nörofibromatosiz hastası olduğumdan dolayı, Sağ bacağımın sola göre uzun olduğunu, ayak bileğimde yumuşak dokudan dolayı hareket kısıtlılığı yarattığını, bundan dolayıda ayakkabı ve pantolon giymekte zorluk yaşadığımı, ayak ve orta kemikte deformite olduğunu belirttim.
Fakat bacağıma bakıp muayene bile etmedi. Doktor ayağımın bacak Uzunluk grafisi için radyolojiye sevk etti, rapor sonucunda 4 cm fark çıktı sağ bacağımın uzun olduğu.

Tekrar doktora gittiğimde sonucu göstermeye farklı bir doktor vardı. Kendimi aynı şekilde ifade ettim. Bu doktorda aynı şekilde muayene bile etmedi.
Tüm sonuçlar bittikten sonra sağlık kurulunda ki memura ortopedi doktorunun puan verip vermediğini sordum. Ortopedi doktorunun puanlamadığını söyledi. Heyet için 14 Ağustos’a gün verildi. Bu durumda heyetten önce dilekçe verip Ortopedi doktoruna muayene olabilir miyim.

@AloneKadikoy, Geçmiş olsun, ortopedi doktoru muayene etmiş ve değerlendirmesini yapmış. Tekrar muayene isteğinizi kabul etmezler diye düşünüyorum. Heyet gününde ise prosedür gereği içeriye girip çıkacaksınız sadece. Başka hastalıklarınız var mı bilmiyorum ama yazdığınız ortopedik durumdan dolayı %40 veya daha üstü bir oran almanız zor gibi görünüyor.

Raporunuz çıktıktan sonra itiraz ederseniz eğer, başka bir hastaneye sevk edilip tekrar rapor alabilirsiniz.

Teşekkür ederim öncelikle, ortopedik rahatsızlığım dışında kronik kalp damar hastalığımla birlikte %55’e ulaşıyorum. Ayak kısalığından, yumuşak dokulardan, hareket kısıtlılığı ve ayak deformitelerden %60 oranını alma durum var. O yüzden sağlık kurulu vereceğim dilekçemi heyete girmeden önce dikkate almalılar. Böyle bir kanun ve yönetmelik varsa bilmek istiyorum.

Üst Alt