Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Hurdaya çıkarılan aracımın ÖTV tutarının hesaplanması!?

ZAFER1979

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
merhaba
2016 yılında 92,000-tl ye aldığım engelli aracımla 2019 yılında kaza yaptım ve aracım kasko firması tarafından hurdaya çıkarıldı. rayiç bedel olarak 198.000-tl aracıma değer biçildi. aracımın engelli aracı olması ve tekrar ötv muhafiyetli araç alma hakkım olduğundan sigorta şirketinden Ö.T.V li tutarı talep etme gibi bir durumumda yok fakat sigorta şirketinden ö.t.v tutarını düşerken ilk aracı aldığım zamanki yaklaşık 32.000-tl tutarı düşerek ödeme yapması ama sigorta şirketi 198.000-tl üzerinden %45 olarak 89.100-tl ötv çıkarıp 108.900-tl bedel ödemek istiyor bu uygulama doğrumudur. teşekkürler

ZAFER1979

Hangi kako şirketi bu? Ve sonuç ne oldu hangi rakamda anlaştınız merak ettim.

çok önemli bir yargıtay kararı :( bu karar sizi haklı çıkarıyor tabi rayiç bedel üzerinden kasko yapmışsanız)

kardeşim bu yargıtay kararını çıkar kasko şirketine beyan et eger kabul etmezse avukata git kararı göster dava aç.
iyi ki biraz derin bakmışım gözümüzden kaçacak yanlış bilgi verecektik sana .
benım için de çok iyi bir bilgi oldu geçmiş olsun umarım hakkını alırsın

https://www.ombudsman.gov.tr/wp-con...ÖTV-Bedeli-Kesintisi-Yapılmaması-Hakkında.pdf

Sonuç ne oldu kabul ettiniz mi?

rakamı kabul ettim ve aldım. sonra tahkim komisyonuna başvurdum eksik ödeme olarak 30.000 tl talep ettim ama komisyon 10.000 tl ye hükmetti ve bu parayıda tahsil ettim. bilirkişi biraz bilgisiz çıktı itiraz etmeme rağmen kabul görmedi ve 10.000 tl alıp bıraktım peşlerini

sipNOz
sigorta şirketi allianz sigorta. verilen tutarı aldım sonra tahkime gidip 10.000 tl daha aldım.

Üst Alt