Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İBB aldığım sosyal yardımı kriterlere uymadığım gerekçesiyle kesti!?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Akp döneminde İbb tüm istanbulluyu soyup soğana çevirdiği için size verilen yardım göze görünmüyordur SARUHAN

bu kadar yazıp çizene kadar neden direk ibb ye başvurmuyorsunuz muhtarla iş mi çözülür birde her durumda hemen chp diyede artık yaftalamaktan vazgeçin gidip görüşün vardır bir açıklaması vardır bir kanunu nizamı devlet sana ilaçları bile parayla satma çalışırken hemen ibb yi kötülemek doğru değil.

gidip görüün yetkili dedi filan olmaz telefona bakan memurdur siz gidip durumu kendiniz anlatın evraklarınızı beyan edin kira sözleşmenizi faturaları engelli belgelerinizi herşeyi verin mutlaka çözeceklerdir bir yanlış varsa

login
ya çok haklısın ya bizlerin emeklilik hakları ne olacak ??????? haklarımız verildi ama geri alındı neden?????? EYT

daha yeni ortaya çıktı iki bayana 3.5milyon harcama yapılmış ibb kasasından bu nedir bu bildiğimiz daha bilmediğimiz neler dönmüş işte bunlar engelliye yoksula verilebilirdi adalet olsa o 3.5milyon geri alınabilirdi ama nerde....

ysebem

selamlar
ibb ile neden gidip görüşmuyorsun demişsiniz
öncelikle size ibb nin sosyal yardım almak icin koydugu kuralları anlatayım
ibb diyorki sosyal yardım talebinde buluanmak icin sadece alo 153 beyaz masa hatını arıyabilir yada
ibb online sitesi üstünden yazılı başvuruda bulunabilirsiniz başka bir şekilde muraacatlar kabul edilmiyor
şahsen görüşme yapılmıyor ve sahsen görüşme talepleri kabul edilmiyor
istanbul edirnekapı sosyal yardım müdürlüğüne gidiyorsunuz diyorsunuzki
yanlış bir durum var kiminle görüşebilirim size diyolarki buraya boşuna gelmişsiniz
ne sorununuz varsa alo 153 beyaz masaya bilgi verin biz size geri döneriz
şahsen görüşme veya başvuru yapılmıyor diyolar
yani ne derdiniz varsa alo 153 beyaz masa hattına yapın biz ilgileniriz diyolar
anlattıklarımın doğruluğunu alo 153 beyaz masa hattını arayıp teyit edebilirsiniz
saygılar

200 TL için bak ikiyüz TL için şurada verdiğin mücadeleye bi bak istersen. Otur ağla beni 200 tl ye muhtaç eden hükümete tek bir laf diyemiyorsun. Birileri arpayı iyi vermiş, kötülemeye devam et.

tolg@

25 yıllık beleyediciklerinin sonunda bırakılan borç 22 milyar

2019 Haziran başından
2022 Şubat sonuna toplam borç 43 milyar.

25 yılda borçlanılan toplam miktarı 2,5 senede borçlanmışlar ! kim soydu ? hangi hizmete bu paralar harcandı ? musluk mu ? ibrik mi ? 3 tane kreş mi ? hangisi ?!?

25 yıllık beleyediciklerinin sonunda bırakılan borç 22 milyar

2019 Haziran başından
2022 Şubat sonuna toplam borç 43 milyar.

Bakın siyaset olsun diye söylemiyorum ama bu yazdığınız hesap külliyen yanlış.

2019 başında borcun 22 milyar olduğundan yola çıkalım. 3 senelik enflasyon %200 den fazla... yani bu borç hiç dokunulmasa zaten 44 milyar olur bugünki rakamla.

Yani belediye 2019 dan bu yana hiç borç ödemese, hiç borç almasa bile şu an 44 milyardan fazla borcu olurdu.

Yani 44 milyar borç bugünün borcu değil, 25 yılda biriken borç.

Havan-Kime-GuzeLim

Rakamlar inanmıyorumda hadi inandım diyelim devlet destek değil köstek olduğu için olabilir mi yurt dışındaki ki bankalardan kredi kullanıyor belediyeler

MeTePe
haklısın borcun faizinin enflasyonla yükseldiğini bilmiyorduk :)

tolg@
gir ibb'nin web sitesine göreceksin doğru mu değil mi, ışıklı başkanını yalanlıyorsun ama :) devlet köstek mi oluyor ? o zaman web sitesine girince merkezi hükümetten ne kadar yardım alındığını da incele bakalım.

Havan-Kime-GuzeLim

Devletin chp li belediyelere köstek olmuyor diyorsan dicek bir kelime bulamıyorum sizin gibilere yazık çok yazık uyanın artık. Sen şimdi hayat pahalılığıda yok dersin zamlarıda dış güçler ile chp yapıyor diyorsundur

tolg@

siyasetin birinci kuralı rekabettir ve rekabet illaki olacaktır ama devlet, bu bizden değil buna yardım edemeyiz demez diyemez çünkü hazinedeki para 85 milyon insanın ortak malıdır. Ben hayat pahalılığını zamları konuşmadım konuşacak olursak en çok şikayet edenlerdenim çünkü ben zor yaşamak zorunda değilim kazandığım bana yetmeli, şimdi asıl cahil sen oluyorsun bu durumda ayrıca önyargılı.

Çıkar telefonuna kadar gider mi bu mevzu?
Değerli arkadaşlar, her şeyin maliyeti inanılmaz arttı. Örneğin enerji giderleri. İSKİ ve İETT enerji tüketen (petrol ve elektrik) ve hatta en çok kullanan kurumlar.

İkincisi geçmişte alınan döviz cinsinden borçların TL karşılığı x 2 oldu.

Her yer yangın yeri. Yoksulluk yerini sefalete bıraktı. Üstelik Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerde (topal ördek lafı unutulmasın, ayrıca bu lafı da kınıyorum) elinden geleni arkasına koymayan bir meclis var.

Belediyenin bağış toplama kampanyasından toplanan paralara içişleri el koymadı mı? Benim bağış yaptığım belediyenin hesabına nasıl el koyarlar? Bunu kim izah edebilir? O paralar halka iade edilmeli. Zira ben o parayı belediyeye bağışladım, saraya değil!

Bu listeyi uzatırım ancak lüzumu var mı?

forumda okuyup okuyup geriliyorum , ibb ye laf edeceğinize bir bakın hükümete ! ibb nin tüm kaynaklarını kim kesti ????? para mı kaldı da dağıtıyor ????? en çok ihtiyacı olana veriyor belki de? önce git engelli aylığım düşük geçinemiyorum diye bakanlıkla uğraş burdan imamoğluna saydırmak ne kolay.

haklısın borcun faizinin enflasyonla yükseldiğini bilmiyorduk :)

E biliyorsan bu borç nereden çıktı diye sormaman lazım. :)

2019 haziran kuruna bakınca 22 miyar borç 380 milyon dolarmış.

Şimdiki borcu hesaplayınca 318 milyon dolar ediyor.

Yani 3 senede borç artmadığı gibi 60 küsür milyon dolar azalmış.

Bir şey iddia ederken altını doldurmak lazım. Bu rakamlar gerçek mi değil mi onu da bilmiyorum. Ben sadece verdiğin rakamlar üzerinden hesap ediyorum.

reklam için 800 milyon tlyı ayırsa paramı kalır.reklamsızda iş yapılır 800 milyon az para mı

Az para değil, çok para...

Ama bu bir başka kuyruklu yalan ve algı operasyonu.

Öncelikle her kurumun "reklam, tanıtım, iletişim" bütçesi olur. Bunun içerisinde "verginizin son gününü unutmayın" gibi duyurulardan, halk konserlerinin masraflarına, bayram seyran gibi günlerde yapılan etkinliklere, çağrılan misafirlerin konaklamasına, turizm amaçlı yurtdışına verilen reklamlara kadar pek çok kalem vardır. Belirtilen rakam da bütçenin %2 si kadar bir rakam. Bu bütçeyi de İmamoğlu yapmadı, İBB meclisi yaptı, oyladı, kabul etti.

Diğer taraftan zaten bu rakam da yalanlandı. İBB'nin resmi açıklaması:

"
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, İBB yönetiminin 2022 bütçesinde reklama 849 milyon TL ayırdığı yönündeki iddiayı yalanladı.
Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İstanbul’daki muhalefet partisinin yeni yalanı: “İBB, reklama 849 milyon lira bütçe ayırdı.” Ne bu amaçla kullanılan bütçe ne de böyle bir ihale var" dedi.

Ongun, "Özetle hiçbir açıklamalarına inanmayın, çaresizler, manipülasyon ve çarpıtmadan başka çareleri yok" ifadelerini kullandı."

MeTePe

Google a "İbb reklama ne kadar veriyor" yazdığın zaman onlarca bilgi belge çıkıyor.İsraf iddisıyla gelen bir yönetimin şarkıcılara yüksek ücret ödemesi doğru mu? Ben buraya şimdi Tevfik Göksu'nun açıklamalarını getirmeyeceğim.Zira bir siyasi parti ile ilgim- alakam yok.Yanlış nerede yapılıyorsa ben tam karşısındayım.İsrafın, zamların, işten çıkarmanın, hak gaspının tam karşısındayım.

Benim merak ettiğim şu: Şimdilerde onlarca belediye hükümetin yaptığı sudaki yüzde 7 KDV indiriminin yanında bir yüzde 7 de kendisi yapıyor.Hatta daha fazla yapan da var.Ben CHP li belediyelerin neden ekstra indirim yapmadığını merak etmekteyim.Aksine İbb de gündemde olduğu üzere neden çok yüksek zam yapmaya çalışıyorlar?

Dünyada ilk defa Türkiye'de oluyor sanırım.Hükümet su fiyatını indiriyor muhalefet olmaz diyor.Hatta İmamoğlu su zammını kabul etmeyenlere hesap soracağım dava edeceğim diyor😄😄

https://m.ensonhaber.com/gundem/ekrem-imamoglu-su-zammina-karsi-cikanlara-dava-acacak

Elektriğe gelen yüksek zammı eleştirdik şimdi İbb suya aynı oranda zam yapmaya çalışıyor.Buna sessiz mi kalalım?

İşiniz gücünüz Chpli belediyeleri kötü göstermek hangi belediye ekstra ekstra indirim yapmış suda çok merak ettim açın gözünüzü biraz artık övdüğünüz hükümet 20 yıldır soydu soğana çevirdi memleketi yetmedi vatandaşın altınına parasına göz koydu

Google a "İbb reklama ne kadar veriyor" yazdığın zaman onlarca bilgi belge çıkıyor.İsraf iddisıyla gelen bir yönetimin şarkıcılara yüksek ücret ödemesi doğru mu?

Doğru olup olmaması ayrı bir tartışma konusu ancak internette çıkan yüzlerce haber ne bilgi ne de belge... Sadece algı yönetimi. Hele ki Tevfik Göksu provokasyondan başka bir şey yapmıyor. Ona kalsa reklam bütçesi 25 milyar TL olmuş... Bu rakam IBB'nin bütçesinin yarısı.

Belediyeler bu paraları harcamalı mı? Dediğim gibi bu ayrı bir tartışma konusu. Şahsen ben ramazanda etkinlik yapmalarını, cumhuriyet bayramında havaifişek atmalarını isterim. Dünyanın bütün büyük şehirleri bu tür şeyler yapar. Bu sana israf görünebilir, o da bir haktır.

Bunun gerekliliğini bir kenara bırakırsak; söz konusu haberleri yapan medya: Ahaber, Sabah, Takvim, Star, Akit vs gibi havuz medyasını oluşturan guruplar.

Bu gruplar önceki yönetim sırasında ne yapmış ona bakalım:

"Buna göre, İBB ve iştiraklerinin AKP’nin yönetimde olduğu 2017-2019 arası yayın kuruluşlarına verdiği reklam paraları şöyle:

* Star ve Güneş’i bünyesinde bulunduran Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cezaevi arkadaşı Hasan Yeşildağ'ın sahibi olduğu Türkmedya grubuna 5 milyon 764 bin TL,
* Turkuaz Medya’ya bağlı yayın organlarına 15 milyon 293 bin TL,
* Albayrakların sahip olduğu; Yenişafak, TVNET gibi yayın organlarına 9 milyon 127 bin TL,
* AKİT grubunun sahip olduğu Yeni Akit ve Akit TV ye 3 milyon 008 bin TL,
* Nokta Elektronik Medya A.Ş. sahibi olduğu Kanal 7, Haber 7, Ülke TV için 1 milyon 409 bin TL,
* Selahatin Aydoğdu'nun sahip olduğu MS YAPI MEDYA ya ait olan İstanbul TV ve İstanbul Ajans için 1 milyon 575 bin TL,
* İhlas Grubunun sahip olduğu Türkiye gazetesi ve İHA için 1 milyon 189 bin TL,
* Demirören Medya Grubu’na 689 bin 647 TL,
* Ciner Yayın Holding'e 493 bin 705 TL,
* SETA Vakfı'nın yayın organı KRİTER dergisi için 342 bin 242 TL,
* TÜGVA yayın organları Fikirname ve Özçekim için 55 bin TL,
* Hür Haber ve www.hurhaber.com için 124 bin TL,
* www.superhaber.com için 284 bin 270 TL,
* www.internethaber.com'a 340 bin 900 TL,
* Yeni Birlik Gazetesi,Yeni Birlik Gazetesi - Günlük Siyasi Gazete, Güncel Haberler | YeniBirlik Gazetesi için 203 bin 040 TL,
* www.turkiyehabermerkezi.com için 60 bin TL.

Yani daha önceki yönetimin sadece gazetelere ödediği para bugünün değeriyle 200 milyonTL'ye yakın. Diğer faliyetlere ne kadar ödemiştir bilmiyorum.

Diyebilirsin ki belediyeler reklama, konsere, etkinliklere falan para pul harcamasın, o da bir tercihtir. Bana kalsa partiler seçim zamanı bilbordlara afiş asmasın, bayrak asmasın, TV'lere reklam vermesin. Ama istisnasız büyüğü, küçüğü bütün belediyeler bu tür şeyler yapıyor.

Su parasına gelince...

Ben Ankara'da oturuyorum ve gökçek döneminde ödediğim faturadan daha azını ödüyorum.
Harcama kalemlerine gelince:

İşyerimin:
Elektrik 11.500
D. gaz: 10.000
Su: 1500

Evimin:
Elektrik 750
D. gaz :1500
Su: 180

faturası geliyor. Suya %100 zam yapsalar yine de diğerleriyle yarışacak seviyede değil. 3 yıl önce AKP döneminde su faturam elektrik faturamdan yüksekti.

Su elbette en temel ihtiyaçlardan biridir ve olabildiğince düşük, hatta mümkünse bedava temin edilmelidir. Ama bunun ucu yine gelir hükümete dayanır. Hükümet belediyelere bedava elektrik versin, belediyeler de suyu bedava veya çok cüzi bir fiyata versin.

Ben şimdi su fiyatlarına baktım:

İstanbul: 5,56
Bursa: 6,22
G.antep 5,80
Adana 6,70

Gördüğüm kadarıyla birbirlerinden pek farkları yok. Diyelim ki %7 hatta %10 indirim yapıldı. Ayda 20 m3 su kullanan bir evin faturası 10-15TL fark edecek. Diğer taraftan elektrikte %10 indirim yapılsa 50-100TL arası fark edecek.

Sonuçta ben ilk söylediğime döneceğim. Bunlar belli kesimlerin algı oluşturmak için dile getirdiği konular. Benim şu an su parası derdim yok ki zam geldi, indirim geldi geyiği yapayım. Asıl canımı yakan elektriğe %300'e yakın gelen zam, doğalgaza gelen zam, akaryakıtın 15TL'ye çıkması, fiyatların %100 den fazla artması.

Suya 10TL, 20, hatta 30TL fazla veya eksik versem ne fark edecek. 4 ay önce 600TL'ye dolan arabanın deposu şu an 1100TL'ye doluyor.

Ramazan'da etkinlik yapmaktan, Cumhuriyet Bayramı'nda havai fişek atmaktan bahsetmiyorum.😄
Şarkıcılara verilen paralardan,kişi başı 6 bin kusur TL ye yenilen bir akşam yemeğinden, 6 bin TL ye mal olan çeşme açılışı için dağıtılan hatıra maketlerin 61.900 TL ye mal olmasından, 1 kilo tatlının 392 TL ye alınmasından.Buşon ücreti ne demek biz sayesinde öğrendik.
Bunlar doğrudur demiyorum basında yazılan örneklerden bilgi ve belgelerden bahsediyorum.Daha buraya yazacağım şeyler sayfalara sığmaz.Sana göre bunlar algı yalan ama senin buraya alıntıladığın onca şey ise gerçek.İlginç

Dünyada bütün büyük şehirler böyle şeyler yapar diyorsun ama başkanlığa seçilen zat israf yapıldığı gerekçesiyle binlerce aracı Yenikapıya dizmedi mi? Dünyada sadece İstanbul Belediyesi'nin mi kiralık araçları vardı? Şu an belediyenin sahip olduğu kiralık araçların daha fazla olduğu söyleniyor.

Enerji fiyatları global çapta artış gösteriyor.Ülkemize özgü bir durum söz konusu değil.Pandeminin yanında Ukrayna Rusya gerilimi dolayısıyla fiyatlar çok yükseldi.Örneğin doğalgaz fiyatları 10 kat petrol 3 kat kömür 5 kat arttı.Türkiye petrol ve doğalgaz gibi enerji kaynaklarına sahip bir ülke değil.Yine de akaryakıtta alınan ÖTV den vazgeçildi.Elektrik doğalgaz fiyatları sübvanse edildi, edilmeye devam ediliyor.

Su ise böyle değil ve doğrudan belediyelerin tasarrufunda.
Ankara belediyesi 3 yıl önceye göre su fiyatlarını ucuzlattıysa Mansur beyi tebrik ederim ve Bravo derim..Ancak ben bunu teyit edemedim.Forumda Ankaralı olup teyit edecek arkadaşlar vardır mutlaka.

1 kilo tatlının 392 TL ye alınmasından.

Bunların neredeyse hepsi için açıklama yapıldı. Çoğu basına yansıtıldığı gibi değil.

Değerli arkadaşım, israfa, boşa harcanan paraya ben de sonuna kadar karşıyım ama bir de şöyle bakalım. Cumhurbaşkanı sarayda oturuyor, elektrik bu kadar pahalıyken bahçedeki çimler, ağaçlar bile ışıl ışıl aydınlatılıyor değil mi? Peki buna niye göz yumuyoruz? Ülkenin bir itibarı var, bu itibardan tasarruf olmaz demiyor muyuz?

İstanbul'da dünyanın en büyük şehirlerinden biri... Ayrıca ülkenin en büyük ve en zengin şehri. Belli bir itibarı var. Birini ağırladığında taksimde nohut pilav yediremez. Ejder meyveli smoothie yedirmese bile eli yüzü düzgün ağırlama yapması gerekir.

Ama şu konuda haklısın... ister cumhurbaşkanlığı yapsın, ister kuyucak belediyesi, ister İBB yapsın bu tür harcamalarda israfa çok dikkat edilmeli, halkın parası boşa harcanmamalıdır.

Bunlar doğrudur demiyorum basında yazılan örneklerden bilgi ve belgelerden bahsediyorum.

Ben de diyorum ki, basın dediğinin işi sadece algı üretmek. Bu haberlerin hemen hepsinin kaynağı havuz medyası ve çoğu kez verdikleri haberin altından başka bir şey çıkıyor. Belediyede hiç israf olmadığı, her kuruşun doğru harcandığı iddiasında falan değilim. Mutlaka yanlış yapılan işler de vardır. Ama burada amaç belli.

başkanlığa seçilen zat israf yapıldığı gerekçesiyle binlerce aracı Yenikapıya dizmedi mi?

Dizdiği araçların kimlere tahsis edildiğinin listelerini yayınladılar ve bunların ciddi bir kısmının belediyeyle alakası bile yok. Eğer şimdi kendi aynı şeyi yapıyorsa çok büyük yanlış yapıyor demektir. Mesela tutup CHP'nin ankara il başkanına araba tahsis ettiyse falan çok büyük ayıptır.

Enerji fiyatları global çapta artış gösteriyor.Ülkemize özgü bir durum söz konusu değil.Pandeminin yanında Ukrayna Rusya gerilimi dolayısıyla fiyatlar çok yükseldi.Örneğin doğalgaz fiyatları 10 kat petrol 3 kat kömür 5 kat arttı.Türkiye petrol ve doğalgaz gibi enerji kaynaklarına sahip bir ülke değil.Yine de akaryakıtta alınan ÖTV den vazgeçildi.Elektrik doğalgaz fiyatları sübvanse edildi, edilmeye devam ediliyor.

Yanılıyorsun.
Petrolü ayrı tutarsak bizde enerji fiyatları bu kadar artmadı. Çünkü biz doğalgazı taahhütlü, sabit fiyatlı kullanıyoruz. Serbest piyasadan almıyoruz. Esas artan şey fiyat değil, döviz kuru. Döviz fiyatları çok artınca enerjiye harcadığımız paraya yetişemez olduk.
Peki döviz kuru niye bu kadar arttı esas onu sorgulamak lazım değil mi?

Akaryakıtta sadece kısa bir süre ÖTV alınmadı. Şu an cayır cayır alınıyor.

Evet, elektrik, doğalgaz vs. sübvanse ediliyor. Ama güzel kardeşim bunu kimse babasının parasıyla sübvanse etmiyor. Yine senden benden aldığı vergiyle yapıyor. Yani bu bir lütuf değil, devletin görevi. Sadece bizde değil, bütün gelişmiş ülkelerde sübvanse ediliyor. Enerji maliyetleri 5-10 kat arttıysa onlarda artmadı mı? Onlar niye %20-30 zamlarla yetindiler?

Su ise böyle değil ve doğrudan belediyelerin tasarrufunda.

İyi de belediye suyu bedava imal etmiyor. Bunun da bir maliyeti var. En büyük maliyet de elektrik. Bu maliyetin üstüne kar koymayabilir ancak zararına satamaz. Elektriğe 2 yılda %300 zam geldi. Görüldüğü kadarıyla muhalefet olsun, iktidar olsun tüm belediyeler suyu 3 aşağı 5 yukarı benzer fiyatlardan satıyorlar. Diyebilirsin ki bu fiyat çok, bunun yarısına satsın. O zaman belediyeye bir şekilde bunun finansmanını sağlaman gerekir. Yapsınlar mı? Yapsınlar. Bence hiç sakıncası yok.

Ama dediğim gibi, şu an ben kimsenin su faturasına yaygara kopardığını görmüyorum. Asıl can yakan su parası değil.

Ankara belediyesi 3 yıl önceye göre su fiyatlarını ucuzlattıysa Mansur beyi tebrik ederim ve Bravo derim..Ancak ben bunu teyit edemedim.

Ankara belediyesi şu an sosyal yardıma muhtaç kişiler suyu 30 kuruştan veriyor. Öğrencilere bedava veriyor. Pek çok eve su, doğalgaz, kömür parası yardımı yapıyor. Suya 3 yılda doğru dürüst zam yapılmadı. Eskisinde ucuz değilse bile

Ben işyerime 1000TL elektrik faturası öderken 1200-1300TL su parası ödüyordum, şimdi 1500-1600TL su parası öderken 11 bin TL elektrik ödüyorum. Açık söyleyeyim, belediye suya %20-30 hatta %50 zam yapsa çok umurumda olmaz. 180TL gelen su faturam 270TL olur. Ama elektrik 270'den 770'e çıktı. Sen olsan hangisini önemsersin?

Ayrıca kontrol ettim, Gökçek döneminde su fiyatı 7,70 kuruş iken şu an 7,34 imiş (atık su dahil) Dolar bazında bakarsak o zaman 1,5 dolar civarındayken şimdi 55 cent. Yani reel olarak çok ciddi şekilde ucuzlamış.

Sevgili arkadaşım, ben İBB'nin avukatı değilim. Her şeyini de savunmak zorunda değilim. Sadece rasyonel düşünce tarafındayım. Hiç bir iddiaya, hiç bir söylenene balıklama atlamamak, inanmamak lazım. Örnek olarak; 6000 küsür liralık yemekten bahsediyorsunuz. Mesela o sadece yemek değil, 2 günlük yonaklama, yemekler ve organizasyon bedeli imiş. Ha, bana göre bu paranın harcanması da doğru değil, o da ayrı. Ama kişi başı 6 bin liralık yemek yediler, 1 kilo baklavaya 350TL verdiler derseniz (ki o da taraflarca yalanlandı) bunlar algı yönetimidir.

Mesela ben olsam belediyeyi eleştirecek çok şey bulabilirim ama tutup baklava börekle falan uğraşmam. Yolumu yapmadılar, kanalizasyon taştı, sular kesildi diye eleştiririm. Yoksa biz bugüne kadar ne yolsuzluklar gördük, ne kazıklar yedik ama insanlar "çalıyor ama çalışıyor" diye göz yumdu.

Akp tolleri buraya kadar düştüğüne göre gerçekten panik başlamış. Az daha sabır. GEÇÇEK

MeTePe

Şu yazdıklarınla parti yetkilisi gibi konuşuyorsun.Bir siyasi partinin söylemleriyle hitap ediyorsun.Saray diyorsun vb..O zaman doğrudan parti sözcüsü gelsin onunla konuşalım.

Enerji fiyatlarındaki yüksek zamları sorguluyorsun ama daha yeni İbb meclise yüzde 100+ zam teklifiyle geliyor.Bu maliyeti belediye cebinden mi karşılasın diyorsun.😄 Niye belediye kaynak yaratamaz mı? Suya bile kaynak yok mu? İstanbul gibi çok büyük olanakları olan bütçesi bazı devletlerden bile yüksek bir belediye söz konusu.Devlet kaynak yaratabilir ama İbb bunu yapamaz.İsraf var.Ben bunları engelleyeceğim diyen birinin belediye bütçesinden yaptığı her harcama tabii ki sorgulanır.İcraatler ayrı bir konu.Oraya girersek zaten konuşacak bir icraat yok.

Benim tuttuğum takımın pardon siyasi partinin zamları güzeldir, azdır, dokunmaz ama hükümet yaparsa olmaz.Benim partim zam yaparsa dolar bazlı bakarım hükümet yaparsa TL bazlı.Elektriğe son 2 yılda yüzde 300 zam geldi diyorsun.Bu çok bariz yalan.Bunu net diyorum çünkü elimde 2 yıl önceki faturalar var.

Avrupa'da enerji fiyatlarına gelen zamlar yüzde 20-30 değil.Senin söylemine göre Havuz medyasından örnek vermiyorum.Aşağıdaki bağlantıya bak.

https://www.indyturk.com/node/41765...-ve-elektrik-fiyatları-9-ayda-yüzde-250-arttı

Engelli vatandaşın biri belediyede hak kaybına uğramış.Belediyenin yaptığı davranış gerektiği biçimde eleştirilmeyip konu o belediyenin tüm icraatlerini savunmaya kadar gelmiş.Etki tepkiyi doğurur.Yazdıklarıma bu bağlamda bakılmalı.

Konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok.Artık yazmayacağım zira arada sataşmalar, tahrik etmeye çalışanlar oluyor.Bunları kınıyorum.Herkesi haddini bilmeye, saygılı olmaya davet ediyorum.

Kardeş devlet verdiği her yardımda her maaşta nasıl kriterlere kanuna göre araştırıp karar veriyorsa, belediyelerde aynen öyle yapar.. Belliki resmi geliriniz ve durumunuz bu yardımı almaya müsait değildir.. Gerçekten hak ettiğinizi düşünüyorsanız bir dilekçe ile yetkililere gidip bunu ıspatlayın derim.. Ben 2 ayda bir okuyan çocuklarıma küçük bir şartlı eğitim ve sağlık yardımı alıyordum.. Eşim sigortalı işe girdiği anda otomatikmen bu yardımı kestiler.. Çünkü gelirimiz arttı.. Haklılar kesecekler tabiki

AMN-LX9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt