Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İdrar yolu enfeksiyonlarını önlemek için %100 bitkisel içerikli haplar

OturanBoğa

Yönetici
Konular
674
Reaksiyonlar
699
Uva Ursi (Berarberry/Ayı üzümü), Saw Palmetto ve Cranberry (Yaban Mersini) bitkilerinin idrar yolu enfeksiyonlarını önlemede yararlı olduklarını öğrendim. Aşağıdaki ürünleri de bu bağlamda buldum

Not: Her ne kadar yüzde 100 bitkisel olsalar da, uzun süreli kullanımlarda sorun yaratabileceği unutulmamalıdır. Özellikle böbreklerin sağlıklı olduğundan emin olmak ve doktor kontrolünde kullanmak önemlidir.
İdrar yollarında enfeksiyon hissedildiğinde 2-3 haftalık bir kür uygulayıp, daha sonra ara vermek olası riskleri minimuma indirecektir. Özellikle kullanım dönemlerinde günde 2-3 litre su içmek çok çok çok önemlidir.

1.
Marka: LIFETIME
Ürün Adı: PROMAX

Fiyatı: 45.50 YTL (60 tablet)
Önerilen doz: Günde 2 kapsül önerilmektedir
Detaylı bilgi için buraya tıklayın

Blifetime_promax_k__42279_std.jpg

Ürün Açıklaması:
* Prostat ve İdrar Yolları Sağlığı % 85-% 95 Yağ asidi ve sterol içeriği garantili güçlü formül Promax, prostat sağlığı konusunda olumlu etkileri uzun yıllardır araştırılmakta olan altı doğal bileşenden oluşmuş etkin bir formulasyondur.
* İlerleyen yaşlarda sıklıkla görülen, prostat kanseri riskini artırıcı iyi huylu prostat büyümesinin, prostat dokusunda aşırı yüksek oranlarda biriken testesteron ve dihydrotestesteron nun tetiklediği üzerinde durulmaktadır.
* Promax bileşenleri, prostat dokusunda aşırı testesteron emilimini azaltıcı, şişkinlik ve iltahaplanma azaltıcı olumlu sonuçlar vermiştir.
* Uva Ursi ekstresinde yüksek oranlarda bulunan antiseptik arbutin ve methylarbutin maddelerinin idrar kesesi ve idrar yolu enfeksiyonlarını önlemede olumlu sonuçlar verdiği çalışmalarda ortaya çıkarılmıştır.
* Kabak çekirdeği yağı iyi huylu prostat büyümesi ile ortaya çıkan semptomların azaltılmasında yaygın olarak kullanılan geleneksel bir besin ekidir.
* Pygeum bitkisi kabuğu enfeksiyon önleyici bitkisel sitositerollerce zengindir.
* Yapılan çalışmalar B6 ve pygeum kombinasyonlarının düzenli alımlarının atılan idrar miktarında artma ortaya çıkardığını göstermiştir.

2.
Marka: Good'N Natural
Ürün Adı: Saw Palmetto ( Sereno Repens ) 450 mg

Fiyatı: 38,26 YTL (100 Kapsül)
Önerilen doz: Büyümüş prostat, ağır sistit gibi ileri derece rahatsızlıklarda günde 5 kez birer kapsül içilebilir. Hafif durumlarda 2 yada 3 kez birer kapsül yemeklerden sonra kullanılmalıdır.

good_natural_saw_palmetto_8570_1.jpg

Ürün Açıklaması:
Diüretik ve üriner antiseptiktir. Prostat sorununun giderilmesinde ve prostat sağlığının devam ettirilmesinde faydalıdır. Prostat büyümesine neden olan Dihidrotestosteron enziminin etkisini azaltır. Birçok Avrupa ülkesinde, prostat büyümesinin yol açtığı; ağrılı ve sık idrar çıkarma, idrar kesesinin tam olarak boşaltılamaması gibi sorunlarda yaygın olarak kullanılır. Balayı sistiti tedavisinde önerilir. Cinsel fonksiyonları arttırmada faydalı olduğu düşünülmektedir.
Bitkinin Bileşimi: Karbonhidratlar, sabit yağlar, steroidler, flavonoidler, karoten, uçucu yağ ve tanen ihtiva eder.
Bitkinin Kullanıldığı hastalıklar: Bitki idrar söktürücü, idrar yolları antiseptiği, endokrinolojikal ve anabolik özelliklerinden dolayı kullanılmaktadır. Kronik ve akut sistitte, genito-üriner bölgenin enflamasyonunda, testislerin büyüklüğü ve fonksiyonlarındaki bozukluklarda, seks hormonlarındaki bozukluklarda ve prostat büyümesinde kullanılır.
Seks Hormonu Problemleri: Saw Palmetto ekstresi, androgen yapımını kısıtlar. Saw Palmetto'daki yüksek B sitosterol seviyesi östrojenik madde ihtiva eder. Aşırı derecede hormon salgılıyan erkeklerde kullanılır.
Büyümüş Prostat: Prostattaki testosteron türevi olan dihidrotestosteronun artması prostat büyümesine sebep olur. Saw Palmetto ekstreleri, prostatın normal ölçülerde kalması ve normal işlevini görmesi için, dihidrotestosteronun formasyonunu ve artımını kısıtlar.
Sık ve Ağrılı İdrar: Araştırmalar sonucu Saw Palmetto'nun sık ve ağrılı idrar yapmayı azalttığını göstermiştir.
Sıvı Tutma: Bitki allerjik tipte reaksiyonlara karşı histamin salgısı ve zararlı kimyevi maddelerin yol açtığı sıvı tutulmasına karşı da kullanılmaktadır. Bitkinin aynı zamanda ateş düşürücü ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirici olduğu da görülmüştür.
Saw palmetto ayrıca Saç çıkarıcı, saç dökülmesini durdurduğu için birçok saç ürününün içeriğinde bulunmaktadır.
Yan Etkiler: Saw Palmetto'ya çok iyi tahammül edilir. Hamile ve emziren kadınlar, Saw Palmetto'yu kullanmadan önce doktora danışmalıdırlar. Erkeklerde libido artışı görülebilir. Çocuklar için uygun değildir.
Not: Klinik araştırmalar, Saw Palmetto kullanımını takiben yapılan kan testlerinin normal olduğunu göstermiştir.
Yan etkileri: Hormon tedavisi görenler tarafından kullanılmamalıdır. Anti-androjen ve östrojenik etki sağladığından dolayı ağızdan alınan doğum kontrol hapları ile birlikte ve hormon replasman tedavisi ile birlikte kullanılması uygun değildir.

3.
Marka: Supherb
Ürünün adı: Biocran Kapsül

Fiyatı: 44 YTL (60 kapsül)
Önerilen doz: Günde 1-2 Kapsül.

135x135_product_supherb_bio_cran_kapsul.jpg

Ürün açıklaması
Kullanım Alanları:
İçeriğindeki cranberry ekstresi ve yararlı probiyotikler ile üriner sistem enfeksiyonlarının tedavisinde ve tekrarlayan enfeksiyonların profilaksisinde kullanılır. Etkinliğinin artması için barsakta çözünecek formda hazırlanmıştır. Hekim tercihine ve hastanın klinik tablosuna göre tek veya antibiyotiklerle birlikte kullanılır.

4.
Marka: Prolife
Ürünün adı: Prolife Saw Palmetto 60

Fiyatı: 40,00 YTL (60 jel kapsül)
Önerilen doz: Sabah-Akşam 1 adet

product_prolife_saw_palmetto.jpg

Ürün Açıklaması:
Kuzey Amerika kökenli bir bitki olan Saw Palmetto idrar söktürücü, üriner sistemde antiseptik, östrojen etkisiyle güçlendirici, anabolizan özellikleri sayesinde erkek cinsel sistemini dengeleyici ve güçlendiricidir. Prostat büyümesine karşı çok özel bir ilaç olduğu gibi erkeklik hormonlarının arttırılması gerektiğinde de kullanılır.
Erkek Cinsel sistemi güçlendirmenin yanı sıra kadınlarda da memelerin büyütülmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Tüm sindirim sistemi ve idrar yolları iltihaplarına karşı kullanılır. Anabolizan olarak hormon dengesini sağlar, beden dokularını güçlendirir ve geliştirir. Çöküntü belirtilerinde, genel anlamda güçsüzlükte ve uzun süren iyileşme dönemlerinde çok etkilidir. Erkeklerde kelliğe karşı da kullanılmaktadır.

5.
Marka: Arkopharma
Ürün Adı: Arkopharma Cranberry / CANNEBERGE

Fiyatı: 30.00 YTL (45 tablet)
Önerilen doz: 10 gün boyunca sabah ve akşam 1'er kapsül. Daha sonra sabahları birer kapsül. (Bütün gün boyunca bol bol su içilmesi tavsiye edilir

Ürün Açıklaması:
Tekrarlayan üriner sistem enfeksiyonlarının önlenmesi.
Canneberge (Yaban Mersini), Amerika’nın kuzey doğusu ve “Yeni İngiltere” nin bataklık topraklarında yetişen kırmızı bir meyvedir.
Üriner antiseptik
Antibiyotiklerin keşfedilmesinden hemen önce 1923 yılında Amerikalı hekimler üriner enfeksiyonların ilerlemesini önlemek için Canneberge’i tedavilerinde kullanıyorlardı. Özellikle bitkinin ürin asidifikasyonu üzerinde etkili olduğu düşünülüyordu: Bu hipotez 50’li yılların sonunda reddedildi, ama bitkinin etkilerinin bilimsel açıklamalarını bulması için 1984 yılını beklemek gerekti. Canneberge’in ürinin kimyasal bileşimini bakterilerin, özellikle Escherichia Coli’nin, üriner sistemin iç kısımlarına ulaşmalarını önleyecek şekilde değiştirdiği bulundu. Böylece Canneberge, antibiyotiklere gerek duymadan üriner enfeksiyonları önlemede yeni bir alternatif olarak fitoterapide yerini almıştır.

6.
Marka: ARKOPHARMA
Ürün Adı: ARKOPHARMA PUMPKIN SEED OIL / HUILE DE PEPINS DE COURGE

Fiyatı: 30.00 YTL
Önerilen doz: Sabah, öğle ve akşam birer tane.

Ürün Açıklaması:
Prostat ve üriner sistem rahatsızlıklarında!
Modern yağ çıkarma tekniği sayesinde günümüzde çok özel kalitede yağ elde etmek mümkündür.
Bu şekilde organizmada bulunmayan bir yağ olan linoleik asit miktarı desteklenmektedir.
Aynı zamanda curcubitine (solucan düşürücü), oligo-elementler (çinko), vitaminler (B, C, E.) ve fitosteroller içermektedir.
Bu moleküller inflamasyonu ve prostat dokusunun büyümesini önler.
Prostat rahatsızlıklarından şikayetçi erkeklerde ya da üriner enfeksiyonlardan şikayetçi kadınlarda mükemmel sonuçlar elde edilmiştir

Re: [Bilgi] İdrar yolu enfeksiyonlarını önlemek için bitkisel takviyeler

burdaki ürünlerden bize en uygun olanının yukardaki 5. ürün, CANNEBERGE olduğu görülmektedir siz nedersiniz.

Sanırım deneek gerek... Benim kafama da en çok 1. ürün Promax yattı. Uva Ursi, Saw Palmetto ve kabak çekirdeği yağı bir arada... Üçü de idrar yolu enfeksiyonları için etkili. Ben yakında bunu alıp, deneyimlerimi yazarım buraya

Bununla birlikte 5. ürün daha ucuz ve kullanım/etki süresi olarak daha kısa bir dönem öngörülüyor. 10 gün yoğu, sonrasında düşük doz diyor. Denemek gerek..

Lütfen ürünü kullanan arkadaşlar olursa görüşlerini paylaşsınlar...

Bu ürünleri bir defalığına mı yoksa,devamlı mı kullanmak gerekiyor? Hem CANNEBERGE direk E.KOLİ için etkili imiş.
Canneberge, antibiyotiklere gerek duymadan üriner enfeksiyonları önlemede yeni bir alternatif olarak fitoterapide yerini almıştır

Evet Oğuz, dediğin gibi, 5. ürün açıklamalarında özellikle e. coli zikredilmiş. Yalnız, zaten başlığı açarken yazdığım gibi, Uva Ursi, Saw Palmetto ve Cranberry bitkilerinin hepsi zaten e.coli dahil diğer bakterilere karşı koruyucu. Bu konuda detaylı bir araştırma yazıp buraya ekleyeceğim...

Her ürünün nasıl kullanılacağı kendine has. Her ürünle ilgili önerilen kullanım dozlarını yazdım tanıtım yazılarına.

Şu temel konulara özen göstermek gerek bence:
1- Enfeksiyondan şüphelenildiğinde 2-3 haftalık kür halinde kullanmak.
2- Günde 2-3 litre su içmeyi ihmal etmemek
3- Böbreklerin sağlıklı olup olmadığı konusunda mutlaka doktor kontrolünde olmak (yılda bir kez ultrason çektirmek)
4- Her kür arasında en az 1 ay ara vermek; ardı ardına uzun süre kullanmamak.

Ek bilgi olarak: Üriner sistem antiseptikleri (k)

Bukkoçalisı, Betulina Basma / Agathosma betulina / Buchu leaves / Bukkostrauch
Amerika Ardıçı / Juniperus communis ssp / Despressa / Juniper berries / Amarikan. Wacholder
Huşagacı, Akhuşagacı, Akhuş, Akağaç / Betula pendula / Birch leaves / Birke
Havuc, Pürcüklü / Daucus carota / Wild carrot herb / Möhre
Sabal, Yelpazepalmiyesi / Serenoa repens / Saw palmetto / Sabal serruluta / Serenoa serrulata / Sabal
Boldo / Peumus boldus / Peumus boldo / Boldo leaves /
Kereviz (Dallı) / Apium graveolens var. Dulce / Celery seeds / Grosser Sellerie
Ayıüzümü, İtüzümü / Arctostaphylos uva-ursi / Bearberry leaves / Bärentraube
Yaban Mersini, Coban Üzümü, Yaylaliforu / Vaccinium myrtillus / Vaccinium macrocarpon / Cranberry / Heilelbeere

merhaba,

bende enfeksiyon sonucu kaçaklardan muzdaribim. biocran nerede satiliyor. eczanemi aradim onlarda yokmuş. şimdiden teşekkürler....

arkadaşlar merhaba,
Ben günde bir tane BioCran kapsüllerinden kullanıyorum, idrar yolu enfeksiyonlarımı ciddi şekilde azalttı, ancak bende işe yaraması herkeste işe yarayacağı anlamına gelmiyor.
d_iskender, maalesef biraz bulunan bir ürün ben ilaç depolarından getirtiyorum, belki işine yarar diye ithalatçı firmanın iletişim adresini ve telefonunu veriyorum. İlacı temin etmekte sanırım onlar daha faydalı olurlar.
Kolaylıklar...

İthalatçı firma: Telefarma İlaç Sağlık Ürünleri
Adres: Ataşehir Pınarlıtepe 35. ada Zümrüt 15 D:2 İSTANBUL
Telefon: 0216 456 24 30
www.telefarma.com.tr

Ben merkez/büyük eczanelerde buluyorum. Eczaneye söylerseniz sizin için getirtebilir.

Ben PROMAX kullanıyorum. Yukarıdaki ürünlerin hepsini denemek gerek. Biri iyi gelmezse diğeri...

Biocran i Ankara da büyük bir eczanede bulduk. Bir kaç gündür kullaniyorum. Bakalim sonuc ne olacak? İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Yeni fark ettiğim iki ürünü aşağıya ekliyorum. Ayrıca sayfadaki dış bağlantıları güncelledim. Ürünleri internet üzerinden satın almak da mümkün. Kredi kartı kullanmak istemeyenler için havale seçeneği de var. Hatta havale olunca fiyat düşüyor.

7.
Marka: Life Time
Ürün Adı: Nettle (Urtica=Isırgan) 870 mg 100 Kapsül

Fiyatı: 40 YTL (100 Kapsül)
Önerilen doz: Günde 2 kapsül

852.jpg

Ürünün Açıklaması:
Netle (ısırgan otu) yaprakları genel detoksifikant olarak bilinen klorofil maddesince zengindir ve detoks programlarında sıklıkla kullanılır. Koyu yeşil yaprak özütleri kan yapımına yardımcıdır. Geleneksel olarak; idrar yolları rahatsızlıklarında idrar söktürücü, emziren annelerde süt salgılarını artırıcı, hemoroid ve aşırı adet kanamalarında da kan durdurucu olarak kullanımı yaygındır.

Bitkinin yaprakları, vücudun iltihaba yol açan kimyasalları üretmesini engelleyip iltihabın oluşmasını önlerler. Ayrıca köklerinin de testesteron veya östrojen gibi seks hormonlarını taşıyan hormon ve proteinleri olumlu yönde etkilediği görülmüştür.

1 Kapsül İçeriği: Isırgan Otu( baş, yaprak, çiçek) ....... 870 mg.

8.
Marka: Life Time
Ürün Adı: Water X (Karahindiba, Maydanoz tablet) 50 Tablet

Fiyatı: 21 YTL (50 Kapsül)
Önerilen doz: Günde 2 kez 2'şer tablet yemekle birlikte.

855.jpg

Ürünün Açıklaması:
1 Tablet İçeriği:
Dandelion Root Powder 100 mg
Maydanoz Ekstresi 45 mg
Uva Ursi Ekstresi 45 mg
Buchu Ekstresi 45 mg
Water X, doğal diüretik etki veren karahindiba, maydanoz,uva ursi, ve buchu bitkilerinin karışımı bir üründür.
Karahindiba ve maydanoz etkin bir biçimde dışarı atılamayan suyun vücudun farklı kısımlarında toplananmasıyla oluşan ödemin giderilmesinde yardımcı iki üründür.
Uva ursi ve Buchu, idrar sötürücü olmaları yanı sıra doğal bitkisel anti septik maddeler içerir ve idrar yolları enfeksiyonlarına karşı korunmada yardımcı kullanımı yaygındır.
Water X zayıflama programlarına gerekli durumlarda destek verir. Kilo kaybına yardımcıdır.

idrar yolları enfeksiyonu yaşam tarzımı belirleyen tek hastalık doğal olarak üzerinde ihtisas yaptım :)
yattığım dönemde sürekli sondadan kaynaklanan enfeksiyonlar pek etkilemiyordu fakat günlük yaşantıma geri döndüğümde enfeksiyon demek benm ölüm fermanım demek...
ne işe nede okula gidebiliyorum 1 hafta 10 gün ortadan kayboluyorum...
fakat uzun süredir kullandığım bir içecek var ...
KEFİR
herkese tavsiye ederim
bağışıklık sistemini güçlendiriyor,idrar yolları enfeksiyonunu engelliyor ve sindirim sistemine yardımcı
%100 doğal
günde 200ml ve 1 litreye kadar tüketilebilir

çok faydalı bilgiler bunlar,işime yarayacak. teşekkür ederim.

Arkadaşlar yukarıda adı geçen ilaçlardan kullanıpta yararını gören oldumu?

merhabalar bülent by ...benım kızım omurılık felclısı ve norojen mesanesı var ayda ıkı defa ıdrar yolu enfeksıyo oluyor genelde pseudomonas ürüyor bunun icin hangi ilacı önerırsiniz.bu arada kızım 7 yasında. :?:

Ben bunlardan sadece PROMAX'ı kullandım. İşe yaradı mı yaramadı mı karar veremediğim için -yanlış yönlendirmemek adına- başlığa yazmaktan geri durdum :)

Sanırım şunları söyleyebilirim:
1- Temizliğe yeteri kadar özen gösteriyorsanız, TAK yaparken catater'e bir an dahi olsa el değdirmediğinizden (yani TAK esnasında catater yoluyla mesaneye bakteri itilmediğinizden) eminseniz
2- Derdiniz mesanede varolan bakterinin dirençli olması ve temizlenemiyor olması ise
3- Derdiniz bakteri olmayan bir mesanenin bakterilere karşı korunaklı olmasını sağlamaksa
bu ürünler işe yarar.
Ama yok, catater'i iterken içeri giren kısmına el değdiriyorsak, ellerimizi sık sık yıkayıp önlem almıyorsak, bakteri ürediğinde Kültür Testi yaptırıp doğru antibiyotiği doğru sürede kullanıp bakteriden tam olarak kurtulmuyorsak, o zaman bu takviyeler de pek bir işe yaramaz.

Bir diğer nokta da, yukarıdaki ürünlerin kişiye ve üreyen bakteriye göre değişik etkiler gösterebileceğini de düşünüyorum. O sebeple kişisel olarak deneyimleyip, doğru olanı bulmaya çalışmak sanırım en doğru olan yoldur.

Ben PROMAX'ı 2 kutu olarak kullandım. 4 ay boyunca enfeksiyon olmadı. Ama zaten olmayacaktı da değişen bir şey olmadı mı, yoksa anfeksiyon olacaktı da olmadı mı, inanın emin olamıyorum.
Kişisel olarak tecrübelerim ışığında şunu uyguluyorum, uygulamaya da devam edeceğim:
1- Kesinlikle temizliğe çok çok çok çk önem veriyorum
2- Bol su içiyorum.
3- Asla TAK aralığını 5 saati geçirmiyorum. Çünkü 5 satten fazla süre mesanede kalan idrar bakteri üremesi için mükemmel bir ortam demektir!
4- Benim böbrekler, su içtikten 2 saat (sabaha karşı 1-1.5 saat) sonra TAK ihtiyacı hissettirecek şekilde çalışıyor. Bu sebeple TAK yaptıktan 3 saat sonra bol su içerim, 2 saat sonra da TAK yaparım. Böylece -en geç- 5 saatte bir mesaneyi boşaltmış olurum.
5- Mesanede bakteri şıptanak üremez. Yani dün temiizken bugün mesanede bakteri üredi diye bir şey olmaz. Bakteri mesaneye girer, ne zaman ki koşullar üremesine olanak sağlayacak hal alır, o zaman iyice aktifleşir ve sızıntı-ateş vb. şekillerde kendini dışa vurur. Ben ne zaman bakterinin palazlanmaya başladığını (sık TAK ihtiyacı, normalde 500 cc iken 200-300 cc'de iken sıkışma vs.) hissetsem, hemen çok daha temiz ve çok daha savaçşçı oluveririm bakteriye karşı.
6- Sürekli teyakkuz halinde olabilmek için, mesane koşullarının bakteri üremesini zorlaştıracak şartları taşımasını sağlamaya çalışırım. Bunun için mesanedeki idrarın süreki kristalize/asitik olmasına özen gösteririm. İşte, bol C vitamini veya yukarıdaki bitkisel takviyeler bu ortamın oluşmasını sağlarlar.
Ben, her gün (bazen 1 hafta ara veririm ki böbrekler vs. kendine gelsin) ya C vitamini (Solgar C 1000 mg) ya da 1 tablet PROMAX (bugünlerde Biocran deneyeceğim. Sonra da buradaki tüm ürünleri deneye deneye devam edeceğim :)) kullanırım.

UYARILAR:
1- Bunlar mutlak doğrulardır demiyorum! Sadece kendi deneyimlerimi yazıyorum. Yanlış olduğunu düşünen ya da kendi deneyimlerini aktarmak isteyen varsa lütfen bunları yazsın.
2- Ben 36 yaşında, genel sağlık durumu çok iyi, böbreklerinde en küçük bir sorunu olmayan biriyim. Dolayısıyla böbreklerinde sorun olan arkadaşlarımızın mutlak ama mutlak doktor kontrolünde olmaları gerektiğinin (aksi halde takviye alarak böbreklerde taş oluşmasına sebep olma riskinin varolduğunun), ve aynı şekilde çocuklar söz konusu olduğunda yukarıda yazdığım takviye kullanımının asla yetişkinler gibi olamayacağının altını bastıra bastıra çiziyorum. Nasıl ki ilaç kullanırken "böbrek hastaları, hamile kadınlar ve çocuklar kullanmasın" veya "x dozda kullansın" deniyorsa, ben de yukarıdaki takviyeleri önerirken bunları göz artı etmemenizi önemli rica ediyorum.
Yukarıdaki takviyeleri çocuklar kullanacaksa, prospektüslerinde yazıldığı şekliyle kullanılmasına özen göstermelisiniz. Çocuklar için bilgi yazılmamışsa, o zaman yetişkinler için günde 1-2 tablet diyorsa mesela, çocuklar (sürekli kontrol altında tutulmaları koşuluyla) bunun yarısını kullanmalılar mesela.
3- Her şeyden önemlisi böbreklerimizdir. En önemli amacımız böbreklerimizin sağlıklı olabilmelerini sağlamaktır. TAK yapan bizler sürekli böbreklerimizin sağlığından emin olmalıyız. Bunun için yılda bir (veya ihtiyaç duyuluyorsa daha sık aralıklarla) böbreklerimizi kontrol ettirmemiz çok önemli. Aman diyorum!

Dediğim gibi, en ucuzundan başlayarak yukarıdaki ürünleri deneyebilirsiniz diye düşünüyorum.

tsekkur ederım bülent bey anlasılır ve acık dille konusmalarınız için.kızımda böbrek sorunu yok şu an korumaya calısıyoruz ki en dıkkat ettıgım sey tak sırasında temiz olmak sterıl eldıven kullanıyorum ayrıca bölgeyi tak öncesı batıkonla temızlıyorum bizim yasımız ufak olmasından sanırım saatımız daha sık 3 saatte bır tak yapıyoruz.ama bunlarda fayda etmıyor anladıgınız gibi..EWET BEN DEDIGINIZ GİBİ ÖNERDIGINIZ İLACLARI DR.UMUZA DANISICAM..
HAYIRLI VE NEŞELİ GÜNLER DILERIM.

Arkadaşlar bende ara ara bu enfeksiyon yüzünden sıkıntı çekiyorum .. 1000 mg C vitamin kullanıyorum ve buna ek olarakta yaban mersini kullanmayı düşüyorum.. kullananlar varmı ? ben biraz araştırdım bunları buldum .. Hangisi denenmeli sizce ?

YABAN_MERS%c4%b0N%c4%b0.jpg

VEGANATUREL YABANMERSİNİ TABLET

2wgvgb6.jpg

Kullan kullan, iyi gelecektir... Ama o arada c vitaminini kes bence. gerek yok aynı anda almaya.

Abi gün aşırı alıyorum artık c vitaminini .. diğer günlerde yaban mersini almak istiyorum .. bakalım öbür ay başlıcam Aleo berry nectar a bakalım nası gelecek ..

Maydanoz

İdrar yolu enfeksiyonlarında kesin çözüm "maydanoz". Ben şu şekilde uyguladım kesinlikle yararını gördüm. 7-8 sap maydanozu biraraya getirip ince ince kıyıyoruz, saplarıyla birlikte. Daha sonra cezvede 1 su bardaklık su kaynatıyoruz ve kıydığımız maydanozu içine atıyoruz. 10 dakika sonra bu çayı süzüp ılıyınca içiyoruz. Bu çayı, 10 gün veya enfeksiyonun şiddetine göre 15 gün de olabilir, günde 1 kez olmak üzere sabahları kahvaltıdan yarım saat önce içiyoruz. Deneyin şaşıracaksınız:cool: Allah şifa versin.. Bu arada, maydanozlar küçük olanlarından olmalı. Bir de büyük tipte maydanozlar var onlardan almayın.

Onu alırken C vitaminini kes bence Gökhan. O kadar yüklenmene gerek yok.

ben gilaburu suyu denilen bir ilaç kullandım aslında ilaç sayılmaz tamamen doğal gilaburu meyvesinin suyu tüm aktarlarda bulabilirsiniz bu meyve küçük kırmızı üzüm şeklinde sadece güney tarafında sıcak iklimde yetişiyor ve idrar yollarını inanılmaz temizleyen bir bitki enfeksiyondan ötürü sık idrara çıkyorsunuz diyelim sabah aç karnına yarım bardak bu meyvenin suyunu için daha o gün faydasını görmeye başlıyorsunuz

idrar yolu enfeksiyonu yaşayan arkadaşlar mutlaka denesin derim hiç bir yan etkisi yok dilediğiniz kadar içebilirsiniz ancak mide ve bağırsağında ülser olanlar fazla kullanmamalı sıkıntı olabilir sirkeye benzer ekşi bir tadı ve yapısı var.

bende 9 sene aradan sonra enfeksiyonla tanıştım ne yapıcam bilmiyorum sarımsak iyi gelir diyorlar bazılarıda maydaNOZ...bunun önlemenin başka ylu varmı...hasane ilça vrtdi 10 geçmeden tekrar oldu...bide enfeksiyon büyük tüvelete olıyormu çünkü bendki idrar kaçakları mesanenin hemen altında şilik olıyor o şilki baskı yapınca mesaneye kaçak olıyor. büyük tüvalete gidince o şiliik kayı bolıyor bir gün aradan sonra o şilik ççıkıyor ve kaçak olıyor...

üropan gibi ilaçlar dedavi ettirmiyor sadece beli bir süre kaçakları durduruyor dedavi etitirici antbiyotik dığında ?

selam arkadaşlar sipariş vermek için aradım promax prostat kaneri için miş

bu idrar yolu enfeksyonlarından bende çok muzdaribim.12 yıllık omurilikfelci olmama ragmen bu yıla kadar bu kadar sık enfeksiyonum olmuyordu.u yıl nerdeys eher ay enfeksiyonla karşı karşıyayım.ateş ve mesane agrısını çekmekte çabası.daha bayramdan önce hstneye yattım 10 günlük yogun bir tedavi uygulandı haydaa şimdi yine enfeksiyonum var sababahı sabah ettim yine.neler denemedim ki maydanoz suyunuda denedim damar otu yapragının çayınıda denedim tamam onlarda enfeksiyonu söküyorlar ama artık ne kadar yogunsa bir türlü bitmiyor ve hastaneye yatmadan kurtulamıyorum.her ay hastaneyemi yatıcam ben yaa.artık fakülte hastanesine gitmeye karar verdim.bu kadar kısa sürede nüksetmesi bana pek iç acıcı bişey olmadıgını düşündüttürüyor.bilmiyorum inş yanılıyorumdur ve kötü bişey yoktur.ama bu kadar sık olmasının bir sebebi olmalı.benim gibi bu kadar yogun ve her ay mesane idrar enfeksiyonu yaşıyan varmı?yoksa bi benmiyim.bu yıl bana ne olduysa bu enfeksiyon illetinden kurtulamadım.artık sürekli antibiyotik kullanmaktan ilerde böbrekleride kaybedicez bu gidişle=((( Allah hepimizin yardımcısı olsun...

ya başlığı görünce okuyayım dedim küçük bir ayrıntıya dikkat çekmek istiyorum ki cranberry yaban mersini değil kızılcıktır ve idrar yolları enfeksiyonlarına karşı çok faydalıdır

Üst Alt