Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İhtiyaç sahibi bir çocuk için nereden akülü sandalye temin edebilirim?

Aytozu

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Arkadaşalr bu çocuk yürüyemiyor ... Ailesinin durumu hiç iyi değil inanın kendi maddi durumum iyi olsa alıp verecem ama ... Yok .. Sizlerden bu konu hakkında yardım istiyorum

Çocuk eğer okula gidiyorsa, okul yönetiminden tekerlekli sandalye talep edebilir. MEB eğitim görüp tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan her çocuğun bu ihtiyacını karşılıyor.

Yaşadığı yerin bağlı olduğu Kaymakamlık veya belediyeye müracaat edebilir. Yüzde yüz tekerlekli sandalye temin edeceklerdir.

Not: Nasıl olmuşsa soru gözden kaçmış... Böylesi durumlarda başlığa "güncel" diye cevap yazarak başlığı görünür kılın mutlaka arkadaşlar. Yoksa cevap böyle gecikiyor ve bir anlamı kalmıyor...

Evet, bağlı bulunduğu kaymakamlık sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurabilir.
Önemli olan şu: çocuğun gerçekten akülü sandalyeye ihtiyacı var mı? Manuel tekerlekli sandalye kullanabilir durumda ise, akülü vermeyin, doktora danışın. Tembelliğe alışır, kas gelişimi engellenir, kabiliyetleri azalır. Yardım edeyim derken zarar vermeyin.
Belmo'ya zaman zaman bağış yapanlar geliyor. Arayın, telefon isim bırakın. Bir hayırsever olursa yönlendirsinler.(232)4781715 ya da mail atın:bilgi@belmo.com.tr

Üst Alt