Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İlla çalışan olsun...

duru
hayatı birazcık maddiyat için atlamamak gerekir..maalesef geçenlerde bir eğitimci arkadaşımın eşi sırf eşinin banka kartıyla maaşını çektiği için saatlerce tartıştı..aynı evde günlerdir küsler..ve bunun gibi niceleri..

hüseyin,ben ille de çalışan mantığına karşıyım.adam benimle mi evleniyor cebimle mi diye düşünürüm şahsen

işte arkadaşlar insanlar neye göre mutlu olacaklarına inanıyorsa doğruluk ona göre değişiyor burda. madi durumum iyi olsa daha mutlu olurm diyenler çalışan tercih ederler tabiki yok eşim evde olursa çocuklarıma bakarsa içim daha rahat olur çocukalrımda ilgilyle büyür bu benı daha mutlu eder diyorsak o zaman çalışmayanı tercih eder tabi burda taraf tutmak doğru değil ikiside hem doğru hem ynlş:)

ben kadının cenneti evi;eğlencesi çocukları,meşgalesi erkeği diye düşünenlerdenim arkadaşlar..kadının zaruret olmadıkça,mecbur kalmadıkça çalışmaması gerektiğini düşünüyorum.ama bu zamanda ahirzaman denilen bu günlerde insanların değer yargıları değişti biraz.manevi değerlern yerini maddiyat,hususi becerilerin yerinide para aldı maalesef.çalışıyorsa,para getiriyosa daha kıymetlidr,özeldir,değerlidir;değilse değer düşüyo sanki...ama diğer fikirlarede saygılıyım..

Evet maalesef ne hikmetse,anneler doğru dürüst işi olmayan oğullarına kız bakarken bile bu kriteri göz önünde bulunduruyorlar...Ben hatırlıyorum okulumuza oğullarına bekar bayan öğretmen bakmaya gelen kaynana adayları vardı:)bize öğretmenlerimiz hakkında sorular sorarlardı...Tabiki herkes evlilik kararı alırken maddi-manevi her türlü uygunluğu baz alır.Hani derler ya davul bile dengi dengine..Ne kadar sevmesem de bu deyim çok doğru...Evlilik büyük bir sorumluluktur,bu sorumluluğun erkeğe düşen kısmı çalışıp maddi anlamda yuvayı bir sıkıntıya sokmamaktır.Kadının ki de yuvayı yuva yapmaktır.İlk aranması gerekn husus ise her iki taraf için de maneviyat olmalı,maddiyat sonraki mesele olmalı...Tamam günümüz şartları çok zor,iyi şartlarda yaşayabilmek,yaşatabilmek için gelir seviyesi de iyi olmalı,kimse evlendiğinde alıştığı standartların altında bir yaşam istemez sonuçta...Bu yüzden iki tarafında çalışan olması mantıklı.Diyelim ki herşey tıkırında,iki maaşla ev de alındı araba da...Sonra çocuk devreye giriyor..Zaten evlilik sorumluluğunun çoğunu yüklenen kadının omzundaki yük bir kat daha artıyor..Çalıştığı için ne anneliği dörtdörtlük yaşayabiliyor ne de evliliğin ilk yıllarındaki gibi eşine vakit ayırabiliyor.Bu durumda dengenin süper şekilde kurulabilmesi için arada gerçek aşkın olması lazım ki o da şüpheli,çünkü işi bırakıp çocuğumla ilgileneyim dediğinde eşin tepkisiyle karşılaşılıyor ve akla gelen ilk şey benle param için evlendi...Tamam eşinin sevgisinden şüphe ettiğin anda ona muhtaç olmadığın düşücesinin vemiş olduğu özgüven var ama geri dönüş yok,gerçekten seven kadın için...
Diğer taraftan çirkinliğine ,huyuna bakılmadan sırf çalışan diye evlenmek ne kadar doğru o da tartışılır...Aranan neki hayat arkadaşı mı,şirket ortağı mı?

Neyse çevremden gözlemlerimi örneklemeye çalıştım,umarım söylemek istediklerimi anlatabildim...Aslında bu konuyla anlatabileceğim çok gözlemim var ama vaktim yok...Devamı gelecek..

sükut
çok güzel ifade etmişsin.olumsuz örnekleri çok fazla olumlu örnek yok denecek kadar az. mutlaka terazinin topuzu kaçar.

bıdıknur

''ben kadının cenneti evi;eğlencesi çocukları,meşgalesi erkeği diye düşünenlerdenim arkadaşlar..kadının zaruret olmadıkça,mecbur kalmadıkça çalışmaması gerektiğini düşünüyorum.''

işin özeti ..
tam tersi olursa evliliğe zarar verir düşüncesindeyim

arif
kanaat en büyük zenginliktir. çalışıp aç kalan bir çok aç gözlü çift var para için evliliğe de bir çifte vururlar..

mesut
herkes görüş belirtir ve biz bu duruma saygılıyız..yeter ki sağlıklı sonuçlar çıksın..

Üst Alt