Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İntihar denedim, psikiyatri yatış verdi, hava değişimi aldım. Askerliğim ne olur?

Ayın 18 de tekrar gideceğim demiştin gitmedin mi?

Kıta anket formu olmadan da hekim karar verebilir,bunu kimse sorgulayamaz.İsteyebilir de istemeyebilir de,onun elinde olan bir şey.

Tekrar hava değişimi verip muaf olman için birliğine yollayabilir, bunlar olağan şeyler.

Hekim seni muayene eder... Hava değişimi ni uygun görürse hava değişimi verir,elverişsiz kararı verecekse elverişsiz kararı verir, birliğine gitmeni uygun görürse birliğine yollar bu senin hastalığına şikayetlerine ve doktorun kanaatine bağlı.

Benim elimde olan bir şey değil ki sana kesin net olarak muaf olursun diye bileyim. Doktorun ne yapacağını ben buradan kestiremem.

Seni muayene eden doktor kimse seninle ilgili kararı o verecektir.
Atabey23

OğuzHan112 aralık 18 de gidicem abi şuan hava değişimindeyim, teşekkür ederim abi sormak istedim sadece birliğe gitmeden halletmek istiyorum o yüzden abi

Söylediğim gibi bu tamamen doktorun elinde, birliğine yollamadan da elverişsiz raporu verebilir.
Atabey23

Abi merhaba daha önce konuşmuştuk ayın 18 inde hastaneye gidiceğimi söylemiştim bugün gittim muayane sonucu bana 30 gün daha hava değişimi verdi sonra heyete çıkıcağımı söyledi askeri hastane de, heyete hava değişimini vermeye gittiğim de heyetteki doktor bende askerlik şubesinden sevk istedi bir de kıta anket formu istedi bu evrakları tamamla raporunun bitmesine yakın gel muayane ol dedi ama bana kendi doktorum bunu söylemedi bildiğim kadarıyla bu daha muaf durumuna kalkarken hazırlanan evraklar bunları yapmama gerek var mı yoksa iki hava değişiminden sonra bu evraklar olmasa da olur mu ? OğuzHan112

Olmaz kıta işlevsellik ve şubeden sevk istemişseler istedikleri evrakları getirmen lazım .Doktorun dediğini yap .
Belliki birliğine yollamadan muaf edecekler seni .

Ne demişlerse onu yap.
Atabey23

Tamam abi öyle yaparım teşekkür ederim, son bir şey daha sormak istiyorum daha önce anksiyete ve depresif bozukluk tanısı koymuştu şimdi de pisikotik semptomları olmayan ciddi depresif nöbet demiş bu bir şeyi farkettirir mi ? OğuzHan112

Psikotik özellikli olmayan ağır depresif nöbet .
Koyduğu tanı ile aynı tanı.

Yani daha ağır bir tanı koymuş.

İşini kolaylaştırır.
Atabey23

Tamam abi teşekkür ederim hayırlı haberlerle gelirim inşallah allah razı olsun yardımcı oldun OğuzHan112

Abi bi arkaşım var 28 yaşında tecili 31 aralıkta bitiyo ama memur oldu yılbaşından sonra göreve başlıcak ama bi 6 ay bedelli biriktirecek bu tecilin bitmesi ona ne gibi sıkıntılar yaratabilir yada 6ay yada 1 sene uzatması için ne yapması lazım ? OğuzHan112

Dışarı servisimiz yok malesef😂

Üye olsun gelsin sorsun🫡

Tecil hakkı var ise şube yada e devlet üzerinden tecil ettirebilir.

Eğer tecil hakkı yok ise tecilin bittiği tarihi takip eden ilk mesai günü askere sevk işlemi yapılır.

Eğer yükümlü sevk tarihinde askere gitmez ise bakaya kalır.
Atabey23

@OğuzHan112 abi merhaba daha önce konuşmuştuk durumu izah etmiştim sana ben 18 inde gittim abi ikinci hava değişimi bitimin de doktorum bana artık askerliği stres yapma kafan da çürüğe çıkarma işlemlerini başlatalım artık sadece kağıt işleri kaldı dedi heyette sorun olur mu dedim olmicak olmicak içini rahat tut bu iş bitti artık dedi askerliğimi de 9 aya çıkarmışlar doktora gösterdiğim de önemi yok artık dedi ve çok olumlu konuştu, evrakları istedi kıta anket formu yarın elim de olucak, şuan korkum üstünden bir hafta geçti doktorum kararını değiştirir mi yada heyetten aksi bir karar çıkar mı ? Yine semptomsuz depresif nöbet tanısı koydu heyetteki abla da doktor heyete çıkarıyorsa muaf olursun muaf etmicek olsa yine hava değişimi verirdi dedi şimdi korkum kararın değişmesi ve heyetten aksi karar çıkması

@Atabey23
Hayrı herhangi bir aksilik olmaz elverişsiz raporu verecekler sana içini rahat tut doktora ve bana güven tamam mı

@OğuzHan112 çok teşekkür ederm abi allah senden razı olsun hep yardımcı oldun normal hayatıma dönmek istiyorum artık

@OğuzHan112 abi özür dilerim gece gece rahatsız ediyorum ama danışıcağım kimse yok ve son zamanlar da kendimi iyi hissetmiyorum, ben şimdi heyete çıkıcam biliyorsun içim de çok büyük bir stres ve korku var abi bana heyette soru sorarlar mı ? Yada heyetin hocanın kararı değiştirmesi mümkün mü ? Ben muafım diye düşünüyorum ama düşünmeden de edemiyorum bana bir şey sorarlar yada heyet beni geri gönderirse diye korkuyorum

Estağfurullah istediğiniz zaman yazabilirsiniz.... Doktor size sizi muaf edeceğim diye söylemiş zaten.

Doktor kararını değiştirmez... Ön muayenede verilen karara heyet uyar heyet de size hiçbir şey sormazlar tamam. 2 dakika girer çıkarsın o kadar.

@Atabey23

Öyküsü Kişinin halen depresif duygu durumunun devam ettiği gözlenmiş olup tedavisi devam etmektedir. KITA ANKET FORMU İNCELENDİ. KİŞİNİN DEPRESIF DUYGU DURUMU VE ASKERLİĞE UYUM SAĞLAYAMAMAYA DAIR DURUMUYLA UYUMLU OLAN GÖRÜŞLER GÖRÜLDÜ. TANI: DEPRESİF BOZUKLUK

Bilgileri

KARAR: B/16 F-1 BARIŞTA ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR SAVAŞTA SEFER GÖREV EMRİ ALIR

@OğuzHan112
Abi hastaneden çıktım çarşamba heyete çıkıcam bana verilen kağıtta bunlar yazıyor kıta anket formunda da yapamaz diye belirtmişler, sanırım daha bir aksilik olmaz herhal de sevk anket formu hepsi tamam

@OğuzHan112 abi ben muaf oldum şimdi sonunda, kağıdın üzerin de msb onay bekleniyor yazıyor birliğie gönderdim faxladım, şimdi askerlik şubesine mi gidicem ? Msb ne zaman onaylar yada sorun olur mu onaylamama gibi ?

Hiçbir yere gitme... Hayır milli savunma bakanlığı onaylar merak etme... Belli bir süre sonra e-devlet'e onaylandı diye düşer... @Atabey23,

Arkadaşa hak verdim,ayni asamalari bendee yaşadım,er ay hava değişimi askeri hastane yatişlari ve sonunda muaf oldum.sene 2009

@OğuzHan112 abi merhaba ya sormak istedim çevremdeki bir kaç kişiye sordum da msbnin muaf raporunu onaylamama durumu olabiliyor mu ? Beni tekrar geri çağırmazlar dimi çünkü e devlette hala bir şey yok

Hayır muaf raporunuz onaylanır...geri çağırılma gibi bir şey söz konusu değil.

Vesveselerden kurtul artık🙂 @Atabey23,

@Poyraz_

sen ne anlatıyorsun ya.
türkiye'de kibar olmanın bedeli ağır doğru.
adam belli ki hasta. herkes askerlik yapabilecek durumda olmayabilir.
depresyonun ne kadar ciddi bir hastalık olduğunun farkında olmayan bilinçsiz insanlardan birisin.

@OğuzHan112 abi iyi akşamlar bugün askerlik şubesiyle görüştüm de 30 nisana kadar askerlikle ilişkisi yoktur yazıyor aradım şubeyi birlikten hizmet durum belgeni bekliyoruz dedi tam olarak ne oluyor ? Ve ne zaman elime ılaşır artık bitsin istiyorum

Senin askerliğin bitti...sağı solu aramanın bir anlamı yok.

Askerliği aklından çıkartıp normal hayatına devam et.

@Atabey23,

Üst Alt