Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İntihara meyilli ve depresif kişinin askerlik durumu ne olur?

sezen_

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
1
Merhaba, bu konuyu nişanlım için açıyorum. Kendisi şu an askerde, askerlik yapmayı çok istemişti fakat hem mental olarak hem de fiziksel olarak kaldırabileceği bir durumda değil. Aile travmaları çok yoğun, ailesinden destek olan kimse de yok. Sivil hayatta biraz daha toparlıyordu ama oraya gittiğinde her şey çok daha kötü bir hal aldı ve tetiklendi. İntihara meyilli ve depresif, eğer kalırsa kendine zarar vereceğinden eminim. Özünde kimlik sorunları da yaşadığı için şu an çok kötü durumda. Hastaneyle görüşmek için randevu istedi ama bu süreç nasıl olur, muaf olabilir mi, olursa ne kadar sürer, hava iznini hemen verirler mi, hastaneye yatırmak gibi bir şey yaparlar mı diye merak ediyorum. Çok endişeliyim. Yardımcı olabilecek olanlar beni aydınlatabilirlerse çok sevinirim.

sezen_
Amirlerinden kıta işlevsellik formu ile hastaneye sevk alacak...muayene sonrası hekimin kararı ne doğrultuda ise ona uyacak.

Anlattıklarına hekimde kanaat getirirse ilk olarak hava değişimi verecektir(istisnalar hariç) durumu çok ağırsa yatışta yapabilir direkt muaf da edebilir.

Çok teşekkür ederim. Tabura gittiğinde hastane için randevu alınmış ama sanıyorum ki kıta işlevsellik formunu almamış, üstleri henüz durumu bilmiyor sanırım. Hava izni vs gibi durumlar için bu formu almadan gitmemesi gerekiyor yani değil mi?

Yanında olması onun adına faydalı olur,hekim bunu ister zaten.

Amirlerine hasta olduğunu anlatsın,onlar gerekli şeyleri yaparlar zaten .
sezen_

Merhaba tekrar, umarım iyi bir gündür sizin için.

Şu an kar yağışı sebepli ktm'de kalıyor, ne kadar süreceği belli değil, birliğine dönemedi.

4444'ü aramasının bir artısı olur mu acaba? İnternette yeterli veri bulamadım bununla ilgili.

@sezen_
Teşekkürler iyi bir gün sayılmaz...biraz moralim bozuk...

Beni etiketlerseniz soruyu görmüş olurum.

Bir yerleri araması bir şey değiştirmez... Bir şekilde amirlerinden kıta anket formu ile hastaneye sevk alması lazım...

@OğuzHan112 Umarım daha iyi olur gününüz. Burada herkese sürekli yardım ediyorsunuz ama umarım yardım alabiliyorsunuzdur da.

Teşekkür ederim çok.

@sezen_
Şükür sağlık acısından bir sıkıntımız yok elhamdülillah...başka bir nedenden dolayı bu gün biraz böyle moralim bozuk..

Üst Alt