Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası davaları ne kadar sürüyor. Kazanma olasılığı nedir?

ebus.347

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
0
Selam arkadaşlar is kazası geçirenler dava açanlar , dava ne kadar sürdü ne kadar sürede yapıldı ve kazananlar paylaşabilir mi dava süreç ve sonuçları ni

Merhaba arkadaşim ben 2010 da işkazasi geçirdim 2011 de maddi manevi tazminat davasi actim, 2015 in 6. ayında yerel mahkeme sonuçlandi maddi 33 manevi 30 binliraya hukmettiler.işveren temyize gönderdi gidiş o gidiş, dosya yargıtaya ulaşali bir yıl iki ay oldu ve daha yeni incelemeye almışlar..en az 6 ay gibi inceleme sırasi bekleyecek..sen sen ol işverenle anlaşmaya uzlaşmaya bak derim..saygilar

Bugün isverenle görüştük 10 bin TL Teklif sundu sizin is gücü kaybınız nedir az tazminat almissiniz benim sağ elim koptu ve protez çok pahalı ne yapacağım bilmiyorum birsey yapamıyorum sağ elim olduğu için , çok mağdurum

Yaşımda 22 bi çocuğum var

safran_sahin

Geçmiş olsun kardeşim, senin makul yargılama süresi açılmış.Bu durumda devletdende tazminat alabilirsin.Avrupa insan hakları mahkemesinin bu konuyla ilgili kararları mevcut.Bu tür davalards artık sevlet AHİM'e gidilmemesi için anayasa mahkemesi direk tazminata hükmediyor.Bence bu hakkınıda bırakma bi davada devlete aç yani mahkemeyr

akks47 davaların uzamasının sebebi iş mahkemelerinin yoğun olmasıdır. Eğer istanbul da dava açarsanız yılda bir şanslıysanız 2 duruşmaya girersiniz. Daha küçük şehirlerde davalar daha hızlı bitiyor.

maddi tazminatı etkileyen faktörler vardır. herkesin aldığı tazminat farklıdır. kazada kusurunuz varsa tazminat düşülür, kazadan önce aldığınız maaş önemlidir. yüksek maaş alanlar yüksek tazminat alır. en önemlisi raporunuz yüzde kaç olduğu tazminatınızı etkiler.

birde manevi tazminat var. manevi tazminat hakimlerin taktirine bırakılmış. ne kadar vereceği hakimin insafına kalmış bir durum

10 bin lira çok az, senin yerinde olsam kabul etmezdim. örneğin raporun %40 ise tahminen 35-45 bin arası sadece manevi tazminat kazanırsın. Ayrıca eşiniz ve çocuğunuz içinde manevi tazminat alabilirsiniz.

benim manevi tazminat davam yeni bitti.

sen bir kaç avukat ile görüş fikir edin iyice düşün acele karar verme, kaza tarihinden itibaren 10 yıl içinde dava açabilirsin.

Kabul etmedim zaten raporum %54 ise şarküteri olarak girdim ve 3. Is günümde beni kasap ta yanlız bıraktılar ben bıçaklarin orda olduğunu bilmiyordum 3. Is günümde kıyma makinesinde gitti ayriyeten sigortasızdim ilk 1 ay sigorta yok dediler ve son olarak eşim işsiz

Maalesef istanbul dayım :(

Çok mağdurum benim gibi mağdur olanlar var mi

Kesinlikle dava aç zalimlere boyun eğme

Son düzenleme:
akks47

çok geçmiş olsun.
sigortasız çalıştırmaktan ve iş kazası için gerekli eğitimi vermediğinden iş yeri çok yüksek ceza yiyecek.
anlaşma yoluna gitmeyin. iş davalarına bakan bir avukat ile detaylıca konuşun. dava açmana gerek kalmaz belki, avukat sgk ile halledbilir. ama dediğim gibi bir avukat ile görüşün.

bir de rapor tutuldu mu? sgk'ya bildilirildi mi bu durum?

Ewt yapıldı iyi bir avukat bulamadım bi türlü

sgk is gormezlik maasi

6 ay oldu sürekli is gormezlik maasi için heyete gireli e devletten baktigimda gelen evrak SGK bagcilarda gelen evrak kaldirldi yaziyor bu ne anlama geliyor bölge saglik kurulun dan geldikten sonra süreç nedir ?

Kardeşim çok geçmiş olsun.hepimiz is kazasi magduruyuz. Sürekli is goremezlik geliri bağlanması için çok fazla bir zamanın kalmamış. Lakin bundan sonra mahkeme sureclerin vergi indiriminden faydalanma süreçlerin gibi bir çok meşakkatli zamanlar getireceksin
. Bunlara şimdiden kendini hazırla. Çünkü bilirsin ülkemizde bürokrasideki işleyiş ağır vasıta gibidir. Çelik gibi sinirlerin olması gerekir.saçma sapan sebepler ve gerekçeler duyacağın zamanlar gelebilir. Canını hiç sıkma. Allah yardimcim olsun simdiden

Hayir şuan Anlasamadik anlasmaktan başka carem yok ama davalar en az 3 sene sürüyor 3 sene elim olmadan gezemem çocuğum var borclarim var 8 ay oldu hala bir duruşma ya cagirmadilar bu yüzden vazgectim

Neden vazgeciyosun ya.çocuk oyuncağın bu.çocuklarının geleceği söz konusu. O is veren hiç bir ceza almayacakmi. Bak daha sonra başını taslara durursun.is işten geçmesin. Zaman zaten geçiyor.üç beş senede gelip geçer. Çocuklarının ve senin geleceğin söz konusu.protez işi bir şekilde olur.sabret.

Sayın arkaşim daha biraz bekliyorum 10 ay bir sene gibi

16 Kasım da ilk duruşma m var ne önerirsiniz

Tam olarak anlamadım nereye başvuracam

Slm bende iş kazası geçirdim benim gibi iş kazası geçiren arkadaşlar dava sürecini yaşadıklarınızı yazın bilgi edinelim.

Mahkeme de istenen on ödeme nedir

Arkadaslar ilk mahkemem oldu çok şükür ilk mahkeme de avukatım protez için ön ödeme istedi hakim de bunu doğru buldu duruşma 8 Marta ertelendi on ödeme nedir işyeri nin itiraz hakkı var mi

öncelikle geçmiş olsun
ilk yerel mahkeme
benim yerel mahkeme tam 2 yıl sürdü.
sonra istinaf 1 yıl sürdü.aslında 4-5 ay sürüyor.benimkini karşı taraf dalavere ile uzattı.
sonra yargıtay oda 1,5 yıl kadar sanrım ben yargıtay aşamasındayım

önceki yıllara göre kısalmış ama yeterli değil tabi ki.
10 yılın üzerinde süren çok fazla kişi var.
adalet işte neresinden tutabilirsen.geciken adalet!!!

Ebru hanım sizin süreç başlamış mıydı?

Ewt bende 08 haziran 2017 de başladı davam 8 martta 2 . Duruşma var siz on odeme gibi birşey almadınız mı biz öyle birşey talep ettik

biz ön ödeme talep etmedik.
daha doğrusu avukat bununla ilgili bana bir şey demedi.
neredeyse 1 sene olmuş mahkemen.umarım çabuk biter.

Öncelikle hepinize geçmiş olsun Rabbim açil şifalar versin. Bu davalarda süreç çok uzun 10. sendeyim kimse benim davam erken biter diye beklemesin bilakis tazminatı yüksek görünen arkadaşlar ve bu sürece yeni başlayan arkadaşlar Allah yardımcınız olsun. Benim size tavsiyem davayı seyrine bırakın tabi avukatınız güvenilirse, unutun ve hayatınıza devam etmeye imkanınız ve yasaların size vermiş olduğu iş düzenine uyarak yaşamaya devam edin. Nasıl olsa davanız sonuçlanaçak tabi yaşayaçak görecek günümüz varsa.

Çok üzülüyorum böyle arkadaşları gördükçe rabbim yardımcımız olsun

Üst Alt