Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası davaları ne kadar sürüyor. Kazanma olasılığı nedir?

Yaa benin bu davada başıma gelen pişmiş tavuğun başına gelmez bulundum ilin iş mahkemesine bakan 4 tane hakim fetö üyesi olmaktan tutuklanıyor bunların yerine atanan bayan hakim doğum iznine ayrılıyor şimdi 1 martta duruşma var bakalım bu sefer hangi nedenden ertelenecek

Benim isyerim çok cimri ve dava acarsan seni surundurecez demişlerdi

Ben işyerimin hakkını yiyemem hem ben malulen emekli olana kadar hem evime baktılar hem maaşımı verdiler hemde kendileri istedi bizi mahkemeye ver hak hukuk önünde vebalimizi ödeyelim dediler

İş verenlerim diyorum yaa hem evimin ihtiyacını gördü hemde işe gitmedim sürede maaşımı eksizsiz şekilde bankaya yatırdı

Benim işverenler yatıracaz dediler yatirmadilar sana ömür boyu iş verecez dediler sen artık bizim kızımız gibisin falan hepsi yalan

Senin işverenin bizi mahkemeye verme diye seni kafaya almışlar davandan asla vazgeçme

Zaten 1 sene bekledim onların bir adım atmasını hiçbirşey yapmadılar artık asla vazgeçmem ins 10 yıl sürmez Benim de: (

İş kazası sonucu tazminat süreci?

Merhaba arkadaşlar iş kazası sonucu bilirkişi raporu %90 işveren %10 kusurlu Benim kaza tarihi 14.07.2016 kaza olduğunda yaş 21 evli 1 çocuklu maaş 1400 sağ elin kıyma makinasına kaptırma bu şekilde tahmini tazminat ne kadar olur maddi manevi tecrübeli arkadaşlar cvp yazar mısınız

akks47

Ebru kaza geçirdiğinde yaşın 21 olduğu için şanslısın 60 yaşına kadar aktif dönem 60 ile 65 arası pasif dönem diye tazminat hesaplaması yapılıyor. asgari ücretle çalıştığın için şansızsın ortalama asgari ücret ve her yıl artışı ile 40 yıl yaşayacağın hesaplanır.

%10 kusurlu olduğu için tazminatından bu oran düşer örnek 500 bin tl bilirkişi hesaplaması yaptı diyelim %10 kusur oranın 50bin tl tazminatından düşecek. ayrıca sgk bağladığı sürekli iş göremezlik gelirinin peşin sermaye değeri yine tazminatından düşecek.

800bin tl çıktı diyelim tazminatın rapor oranın %48 yani yarısı gider 400bin tl kalır geriye avukata % kaç vereceksin yani net ne kadar alacağını kestiremem bilirkişi raporunu bekle ve gör. yalnız tazminatından bu dediklerim düştükçe ve davanın 10 yıl sürmesi akabinde faizle birlikte ortalama 300bin tl ile 400bin tl alırsın

1 . 14.07.2016 kaza tarihi
2. 20.07.1994 Doğum tarihi
3. %54 maluliyet oranı
4.%90 davalı hatalı
5.kaza olduğunda asgari ücret 1300 tl ydi bnm maaşım 1400 tl
6. Evli ve 1 çocuğum vardı kaza olduğunda şuan 2 çocuk vAr ne kadar tahmini tazminat alırım

@akks47

kaç yıl sürer bilemeyiz ama tahminim 5 yıldan önce sonuç alamazsın. en az alacağın miktar bu olur üniversite mezunu ve dolgun maaş alırken iş kazası geçirseydin daha fazla tazminat alırdın. sonuç olarak kesinti çok oluyor geriye kalan miktar bir ev parası etmez.

[FONT=sans-serif]yaşın daha genç sınava gir davan bitmeden 4 yıllık bir okul bitirirsin zaten.[/FONT]

Girecem zaten seneye hakim de 5 yıl sürecek dedi ben 800 bin tl falan bekliyordum

Maluliyetim i yükseltecem Zaten psikiyatri tedavi yazmış psikiyatri de oran verse yükselecek

Bir sonraki mahkeme ye kaldı medikalin yolladığı evraklar bu mahkemeye yetişmedi maalesef

Bugün dosyama baktım mahkeme 26. İş mahkemesinden 3. İş mahkemesine yönlendirmiş ara duruşma neden olabilir ara karar üzerine dosyanın mahkemeye gönderilmesi yazıyor

Arkadaşlar bugün uyap a baktım dosya durumu başka birime aktarılmış yazıyor dosyayı görüntülediğimde ara karar üzerine dosyanın mahkemeye gönderilmesi yazıyor başka iş mahkemesine yönlendirilmiş bunun sebebi nedir ne anlama gelmektedir

akks47

ceza davan 3.iş mahkemesinde olduğu içindir. korkulacak durum yok dosya 26 iş mahkemesinden ceza davası dosyana gelmiş. normal bir durum dosyalar incelenmek için mahkemeler arası gider gelir sıkıntı yapma rahat ol.

Demir abi ilk dilekçe örneklerinde yazmışlarki xxxx markete kasap şefi olarak girmiştir geçen gün SGK nın bilirkişi raporu için yapılan itirazda bu kişi kasap şefi yahut kasap olarak girmemiştir başka reyonda kimse demediği halde girmiş kıyma yapmıştır yazmışlar bu çelişki sence iyi değerlendirilirse kullanılır mı

akks47

senin işyerindeki kodun ne Ebru ? ne olarak işe alındın ve sözleşme imzalamadın mı? sen kafana göre kıyma makinesine eline sokacak biri değilsin herhalde kim bu açıklamayı yapmış işverenin mi? tam anlayamadım olayı

Şarküteri personeli olarak alındım SGK da da öyle geçiyor ama onlar ilk dava dilekçesinde bu kişi kasap şefi olarak işe girmiştir diyor şimdi ki SGK itiraz beyan dilekçesinde ise bu kişi kasap şefi yahut kasap değildir bilmediği bir reyon a kendi girmiştir yazıyor bu bir çelişki ve avukat hatası foto nasıl yollanır bilsem yollardım dilekçeyi

akks47

bunlar normal şeyler daha işverenin neler diyecek şaşırıp kalacaksın. sonuç olarak işverenin tazminat ödememek için veya daha az ödemek için yalan söylüyor avukatın iş bitiren biri ise haklarından gelir zaten.

Ön ödeme kabul edildi ise bana bir örneğini gönderebilir misiniz? Bende fizik tedavi için ön ödeme talebinde bulunacağım. Örnek teşkil eder

Merhaba arkadaşlar aranızda beni tanıyanlar vardır ,14 temmuz 2016 yılında iş kazası geçirdim ve mahkeme süreci devam ediyor bilirkişi hesaplamasına 2 kere gidildi bu defa hatasız itiraz edecekleri bişey kalmadı karar çıktıktan sonra süreç nasıl devam ediyor?
çocuklarımın manevi hakları nelerdir

@mehmetcanyılmaz,
EVET KARAR VERİLDİ.

Moderatör tarafında düzenlendi:
14.07.2016 TARİHİNDE İŞ KAZASI GEÇİRDİM DAVA SONUÇLANDI İCRAYA VERDİK KARŞI TARAF İCRA TEHİRİ TALEBİ EKLEMİŞ TEMİNAT YATIRILMADI HENÜZ BU SÜREÇTE BENİ NELER BEKLİYOR ?

SEVGİLİ ADMİN KONULAR FARKLI NEDEN BİRLEŞTİRİYORSUNUZ ?

Üst Alt