Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası işsiz kaldım. İşsizlik gelirine başvurabilir miyim?

hanedar

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
Malum benim is kazasından sonra issiz kaldım ve şuan param da kalmadı kocatepeden gelecek haberi bekliyorum ve ....işsizlik maaşına bas vursam işsizlik maasi baglanirmi

oturanboğa arkadaşımızın dediği gibi gerekli evraklar raporlar mevcutsa tabikide başvurabilirsin...

Arkadaslar %28 surekli is gorememezlik maasi aliyorum 200,tl ve bu para bana yetmiyor iskur a kayit olmaya gittim ve kayit olamazzin dediler sizce ben ne yapmam gerek sigortam oldugu icin engel bir durum mus

hanedar

Neden kayıt olamazmışsın, anlamadım!? Sürekli iş göremezlik geliri alan biri istediği gibi alışabilir. Buna mani hiç bir şey yok, olamaz.

Ssk dan yararlaniyor sürekli iş gorememezlik alanlar ve is kur SSK güvencesi olmayanlara iş sağlıyormuş ..kayıt yapmadilar kendim siteden demiyorum kayıt olayım DİE kendim de kayıt olamiyorum

Bahsettiğin duruma özel bir şey olmalı. Bilmiyorum. Sadece, çalışmaya mani bir durum yok, bu net.

Evet calis maya mani bir durum yok SSK ya sordum çalışa bilirsin dediler ama işkur kapsamında ise giremeyeceğini de söylediler şaşırdım iş kur sadece SSK güvencesi olmayanlar için iş bulunuyormuş bu konuya çok takıntı yaptım baya gi bir araştırdım sonuç olumsuz

Bu işte ya bir yanlışlık ya da burada dile getirilmeyen farklı bir durum var.
İşkur, bırakın 200 tl lik sürekli iş göremezlik maaşını, normal emekliyi dahi emekli çalışan olarak işe yerleştirebilmekte, engelli kontenjanına bile saymaktadır.
Bizzat kendim emekli olarak sgdp kapsamında çalışıyorken bile İşkur kaydımı devam ettirip daha iyi bir iş için sistemde faal kaldım.
Ve bu süreçte İşkur'dan bir çok defa iş görüşmesi daveti aldım.

ufuk abı ben ..ormana bas vurdum işçi alımı vardı ve iş ile ilgili kendime ayıt bilgileri doldurdum oradan kâğıdı iş kura gönderdiler 2 gun sonra senin iş olmuyor denildi sen emekli ola biliyormuşsun davan varmış falan bu tur kelimeler le arkadaşımdan haber göndermişler anlamadığım konu bu benim raporum yüzde 28 engelli sayılmam için benim 41 rapora ıhtiyacım var ..... ssk ya gittim oraya sordum iç acıcı bir sey bulamadım

hanedar

Kim gönderiyormuş bu haberi? Ne emekli olmak ne de emeklilik süreci başlatmak çalışmaya manidir.

Üst Alt