Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İş kazası sonrası oranın belirlenmesi ve ara karar..?

sariyasin113

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Selamünaleyküm hocam ben 2022 nin 8.ayında bir iş kazası geçirdim sağ kolum dirsekten kırıldı alçı ve akabinde fizik tedavi gördüm ama ağrılar geçmedi ve sürekli ödem oluşuyordu heyete girdim ortopedi doktoru rapora kazaya bağlı olarak ödem ve hareket kısıtlılığı yazdı işyerine dava açmak için 2 aydan fazladır sonucu bekliyorum bugün öğrendim ara karar hastaneye sevk yazmış SGK bu durumda ne olur hocam

Raporlumusunuz raporluyken heyete girilebiliyomu

Ben de iş kazası geçirdim, iş kazasından dolayı sgk sizi hastaneye sevk ediyor hastanede rapora oran vermesi için rahatsizliklarinizi rapora yazıp Ankara kocatepe sağlık kuruluna gönderiyor süreç kabaca bu şekilde. Kocatepe genelde ikinci bir hastane onayı daha istiyor buna ara karar deniyor üniversite hastanesine sevk edileceksiniz onlarda kendi sağlık kurulunda rapor düzenleyip yine ankaraya kocatepeye gönderecek bundan sonra oran %10 ve üzeri çıkar ise sürekli işgoremezlik geliri bağlanacak. Sizinki daha çok yeni ben 1,5 yıl kadar uğramıştım.

Üst Alt