Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme engelliyim. SGK Implant ameliyatını karşılıyor mu?

ERTMEN

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
0
Slm . Arkadaşlar
ben yaklaşık 16 yıldır işitme cihazı kullanıyorum.
işitme kaybım sonradan ve birazda aileden genetik gelme.
3 yıl önce işitme kaybım olmasına rağmen yeni ani işitme kaybı geçirdim ve kulaklarım tamamen kapandı
hastanede kortizon tedavisi ile bir miktar geldi
şu anda sağ kulak 98 sol kulak 110 db kaybım var
1 yıl öncesine kadar hep analog kullandım ani işitme kaybından önce işitme kaybım hatırladığım kadarıyla 80 db ler de idi
ama analog cihazlarla iletişimim mükemmel idi telfon tv müzik dahil.
1 yıl önce de dijitale geçtim
ama bu dijitallerden ses harici anlama malesef mümkün değil
her çeşit ayarları yaptıdım ama olmadı anlayamıyorum Phonak Naida V
şimdi sağ kulağıma ımplat düşünüyorum
çünkü sonuçda her geçen gün artıyor işitme kaybım ve kaybecek bir şey kalmıyor
sizden ricam şu anda ımplant ameliyatının bütün masraflarını ssk karşılıyormu
ben 1 yıl önce ssk dan cihaz aldım dijital iki adet bunun süresi dolmadan ssk bana ımplant verecek mi ?
Görüşlerinizi paylaşırsanız yazılı tercübelerinizi okudum
ama cihazla çok iyi konuşup anlayan ve ani işitme kaybı geçirip işitme kaybı devamlı artan arkadaş varmı bulamadım

Merhaba ERTMEN,

Bende anolog cihazla daha iyi duyduğumun farkındaydım,digital cihaza geçince sağ kulağım tüm işitmesini kaybetti...
Ben kortizon iğnesi olmadım fakat anolog cihazla daha net anlıyordum,telefonda konuşamıyordum ama digital cihazlar bana göre anolog cihaza göre daha yetersiz bunu söylediğim kişiler ayarlarımın düzgün yapılmadığını söyledi hep...
Şimdi bende koklear için marmara üniversitesine başvurdum test olacam ama odyolog bölümü henüz açılmadığından bekliyorum.
Özel bir odyologa test oldum koklear implanta uygun olduğumu söyledi ama tabi son kararı üniversitedeki uzman doktorlar verecek dışarıdan yapılan testler geçersizmiş...

Bu arada üniversitedeki doktor sağ kulağımın tamemen tıkandığını söyledi ve bana GLİSERİN yazdı bunu 15 gün kullanıp kulağımı temizleyeceklermiş ondan sonra test yapılacak.GLİSERİN'i iki defa kullandım sanki tıkanıklık az da olsa açılır gibi oldu fakat cihazla bile kendi sesimi duyamıyorum..

Bunun geçici olduğunu söyleyenler var bilemiyorum 15 gün bekliyeceğim...

Koklear implant bedelini sgk karşılıyor diyenler var karşılamıyor diyenler var doktora sordum test sonucunda gerekli bilgileri size vereceğiz dedi,anlıyacağınız bende merakla beklemekteyim...

Evet Cihaz ayarları düzgün değil diyorlar hiç alakası yok bence
cihaz kulağın ihtiyacınız karşılamıyor gibime geliyor
Aynı arabayı çalıştırıyoruz birinci vitese takıyoruz cihaz bağırıyor 2. 3. vites gerek diye Cihaz da da vites Çok ( ayarlları Yani ) ama çözüm üretemiyor.
yani anlayacan cihaz kulağın ihtiyacını karşılamıyor ne kadar ayar yaptırsanda karşılayamıyor.
kayserideki odyocu verdi elime bilgisayarı ayarla diye 2 saat uğraştım programları aç kapat farklı odyram girdik ama nafile
cihaz yetişemiyor ses veriyor ama analog daki gibi değil zannedersem ses düzeyini kulak iyice almayaınca da ortaya anlama sorunu çıkıyor
İşitme Kaybının Yüksek Olmasından
Marmara üniversitesinden başvuru - ssk - tahlil sonuçlarını alınca paylaşırsan sevinirim.
Bende şu anda araştırıyorum
Bşavurumu 1-2 ay sonra yapacağım
Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine Kgokce tavisiyesi ile bayram Sonrası Yapmayı Düşünüyorum
Bakalım Neler Olacak Ama önce SGK neticesini net anlamam lazım
Ödeme Sorunu Çıkıp Çıkmayacağını
Bilen Arkadaşlardan Haber Bekliyorum.

ansizin herne kadar yonlendirme gibi algilasanizda
gliserin oyle 15 gun damlatilmaski
gliserin kulak duyurmak icin islevi oldugunu hic duymadiydim gliserin kulaktaki busonun kati hale gelmesini tyumusatmak icin damlatilir
yumusayan buson cikarilirken zahmet cekmez hastada doktorda
aksine gliserin damlatililinca sisen buson duymayi zorlastirir:)

Sevgili shufke,

Alemsin ya güldürdün beni :)

Doktor zaten Kulak duyurmak için gliserin vermedi ve ben öyle bir ifade kullanmadım.Kulağım temizlenildikten sonra test yapılacak yani cihazla kendi sesimi duyabiliyormuyum ? bunun anlaşılması için.Daha önce cihazla az da olsa kendi sesimi duyabiliyordum,doktor kulağın tıkanmış dedi gliserin kullandıktan sonra kendi sesimi duymaz oldum.Doktor ise cihazla kendi sesimi duyabildiğimden emin olmak istiyor anlatabildimmi :)

Merhaba ERTMEN, ben koklear ımplant kullanıcısıyım, bildiğim kadarıyla ameliyatla takıldığında yatan hasta grubuna girildiği için hiçbir ücret ödemiyorsun. Ancak ilerki dönemlerde dış cihazda herhangi bir parçanın değişmesi veya yenileme durumunda sgk sadece belirlediği ufak bir kısmı ödüyor, kalanı sen ödüyorsun..Ameliyat olmaya karar verirsen mevcut markaları araştır ve markasını sen seç derim. Geçmiş olsun.

Hayatın anlamı,

Markaları kendimizin seçmesi ve doktora şu markayı taktırmak istiyorum demek sansımız varmı?

Desek dediğimiz uygulanacakmı ?

Anladım teşekkür ederim gokçe.

Peki senin tavsiye edebileceğin şu yüzde 90 iyi diyebileceğin marka ?

Valla ben kendi markamı söylesem onların reklamını yapıyor olacağımı düşünecekler.. ben 3 firma biliyorum biri diğerlerinden çok daha yüksek rakamlar talep ediyor yedek parçada yani..sen sessizsiniz logosunu kullandığına göre orada bu konu çok tartışıldığından bilmen gerekir.(orada kullanıcılar şikayet ve memnuniyetini paylaşıyorlar.)

Hayatın anlamı,

Bana özelden yazabilirmisin 3 firmanın ismini?
Sessizsiniz logosu mailime gelmişti yoksa o grupla görüştüğüm derneklerine gitmişliğim yok çünkü çok uzak bana...

Teşekkür ederim gokçe.

Bende nucleus düşünüyorum,inşallah anlaşmaları vardır.

Marmara üniversitesi pendik eğitim ve araştırma hastanesi.

olmazsa 2. tercihim samatya eğitim ve araştırma hastanesi.

Marmarada nucleus takılıyorsa sanslıyım demekki :)

Çünkü hastane evime çok yakın samatya hem uzak hemde çok kalabalık.

Ben samatyaya zaten pek taraf değilim fakat ankara veya izmire gitmektense samatyayı tercih edecektim marmara olmazsa.

Bilgilerin için çok teşekkürler...

Benim çok bilmiş kardeşim KGökçe, nasılda donanımlı ve uyanıksın.. :)))) öpüldün.

Sevgili gokçe,

Beni korkutuyorsun :)

Şaka bir yana,inşallah 2 yıl öncesi değil her şey,anlamıyorum ya hem sosyal güvenceliyiz hemde her şeye para istiyorlar ?
Bugün facede buna benzer bir şikayet okudum bende, sende söyleyince gerçeklik payı yüksek sanki.
Fakat bana odyolog için 15 gün sonra ara diye telefon numarası verdiler 15 gün içinde açılacakmış fakat daha önce gelenlerin elinde sidi vardı sorduğumda odyolog testi sonuçları demişti mademki odyolog bölümü açılmadı onlar parayla dışardanmı yaptırdılar ?
Doktora da sormadım çünkü çıkışta dikkatimi çekmişti bu durum.
İnşallah şu anki durum değişmiştir aksi taktirde başbakanlığı mail bombardmanına tutacağım bu ne ya :(
Hem sosyal güvencen olsun hemde herşeyden para istesinler aklım mantığım bunu almıyor ?

:confused:su tanrilastirdiginiz caglar batmanin koklear taktigi bi yazistigim arkadasim var kokleara tevb e etmeden obur kulagina baska hastanedeki doktora koklear taktirma cesaretimi desem yoksam baska bisimi

ben eskisehirde bekir beye yaptirmistim buyuk tevbem var artik

..ansızın.. para isterlerse bence de verme şikayet et.. sağlık bakanı ve sağlık müdürleri bu konuda hassas. ben şimdiye kadar karşılaşmadım isteyenle :)) sadece hastanelerin mevkilerine kalitesine göre dereceleri var ona göre belli bir katkı parası ödeniyor o kadar..
shukufe, seninle de tanışmak isterim çok ilginç bir vakasın :)) arabası kaza yapan birinin herkese araba almayın kaza yaparsınız demesine benziyor senin durumun :))))
Kgökçe tatlı kardeşim bıcır bıcır yazmaya devam et bende okuyayım..Gerçi Çağlar Dr.u bende tanıyorum ameliyatı o önermişti ama kısmet Armağan Dr.a oldu..

Merhaba Hayatın anlamı,

Kesinlikle para vermeyi düşünmüyorum,ben dul maaşıyla geçiniyorum,iki çocuk okutuyorum. Param olsada vermem,neden verecekmişim ? Devlet bize sosyal güvence sağlıyor ne parası !
Bence bu para istemeler hani çocuğumuzu okula kayıt ettiğimizde kayıt parası adı altında gönlünden ne koparsa gibi isteniliyor.
Bir hafta daha bekliyeceğim bir hafta sonra bakalım beni neler bekliyor? Eğerki isterlerse orada ilk tepkiyi vereceğim ve başbakanlığa dilekçe vereceğim gerekirse dava da açarım...
Yeter artık karşılaştığımız sorunlarla uğraştığımız, neye adım atsak elimizde kalıyor !

Tamam gokçe :)

Bekleyeceğim gelişmelere göre davranacağım.

Kesinlikle başka hastaneye gitmem eğer gerçekten para isteniliyorsa birilerinin buna dur demesi lazım !
Her işine gelen kolayını bulup başka hastaneye giderse bunlara kim dur diyecek ?
Ben günü geldiğinde gideceğim inşallah istemezler yoksa ben sonuna kadar yasal yollardan hakkımı arıyacağım sizlerinde destek ve yönlendirmelerinizle...

Teşekkür ederim seninde kandilin mübarek ve duaların kabul olsun inşallah.

para isterlerse bence de verme şikayet et.. sağlık bakanı ve sağlık müdürleri bu konuda hassas.
Diyelim şikayet ettik! Sonra şikayet ettiğimiz nejter in altına yatıcazzz:confused:
Cesaret işiii...

Bende çok yattım hastanede yeri geldi Prof. lara kafa tuttum... Cahil cesur olur misali bizimkisi...
Elin kolun bağlı adamın narkozluyken sıcak nejterinin altındasın:eek: Adam hıncını biyerinizden çıkarmasın sonra şikayet haaa....diyerekten.....:confused:

saww iyi bi oneri sunmus buna siz riayet etseniz iyi olur ansizin
koklear camiasinda bi isminiz ciksin valla sonra obur hastaneleden doktorlardanda vetoyu yersiniz zararini siz cekersiniz
kimse haksizliga dayanamiyor ama
ucunda can pazari

Uyarılarınız için teşekkür ederim saww,shufke..

Değerli saww, sen değilmiydin haksızlığa tahamül edemeyip,bu konuda sürekli bir adım öne çıkan ?

Cahil cesur olur misali değil,bu forumda sen ve senin görüşünde olan arkadaşlar olduğu sürece bence cahil değiliz...

Ben ilk adımda para isterlerse direneceğim yani hastaneye yatmadan önce,gelip beni zorlan hastaneye yatıracak halleri yok herhalde :)

Eee ne yapalım peki ? Kuzu kuzu istedikleri parayı verecem deseydim bu defa da buna tepki vermiyecekmiydiniz :) ?

Para olsa neyse (olsada vermeye niyetim yok) olmayan parayı nasıl verecem ?

Üst Alt