Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme kaybı için kök hücre tedavisi nerede yaptırılır?

Agzini kokhucre hayallerine acip koklearimplantzedelereri tas atarken daha sakin olup tibbi konulari isitme ile ilgili organ hakkinda bilgin olsaydi muhterem
Neyse avunadurun hayallerinizle
Internette bir satir yaz okuyup kulak yapisindan haberiniz oldugu zaman bu kokhucre nanesi ne sekilde ve ne sartlari tasiyanlara uygulanir oldugunu ogrendiginiz zaman hak vereeksiniz ya
Genede olen isitme sinirini diriltme dursun bu isitme siniri olmayan insanlar oldugunu anliyacaksiniz

Öncelikle herkes farklı konuşuyor. Ben de bildiğim bazı şeyleri anlatayım. Tanıdığım bir profesör ile kök hücre tedavisi hakkında konuşmuştum. Kendisi bu tedavinin büyük bir potansiyeli olduğunu söyledi. Yani şu anda işitme kaybını tamamen tersine çevirmesi mümkün değilmiş ama başarı oranı yüksekmiş. Bu tedavi, sadece kulaktaki saç hücrelerinin ölmesi (yüksek sese maruz kalma, yaşlılığa bağlı işitme kaybı vb.) ile gerçekleşen işitme kaybında uygulanabiliyormuş. Her hastada aynı başarı oranını göstermiyormuş. Bunun sebebi ise kök hücreleri direkt kulaktaki saç hücrelerine enjekte edememeleriymiş. Kişinin yaşına, işitme kaybının durumuna ve ne zamandır var olduğuna göre değişiyormuş. Genellikle kol damarından enjekte edilen kök hücreler, evrimleşerek saç hücrelerine dönüşebiliyormuş. Bu tedavinin yaygınlaşmasını işitme cihazı sektörü engelliyor ama buna imkansız gözüyle bakmayın. Ben şu an ilk fırsatta Allah nasip ederse gidip tedavi olmayı düşünüyorum.

@GRAHAM BELL,
İşte bakın, kastım bu. Allah yardım etsin. Tek bir amacı var, insanların demoralize etmek.

Böyle tutuma sahip insanların bu hayatta bir zeytin ağacı ektiği nadir görülür. Bence bazı kişiler mimlensin. Baştan sona kendi hayal kırıklığını bulaşıcı bir hastalık gibi yaymaya çalışıyor.

Anında, nefes almadan, başka hiçnir işi yokmuş gibi yanıt veriyor. Geriye doğru her yazılana verdiği alaycı, küçümseyici, karamsar mesajlarını tek tek okuyanilirsiniz.

Siteye üye olmayan, yazmayan kişiler için bir kez daha yazayım. Bu tip olumsuz bakış açıları hayatı ele geçirseydi, ne antibiyotik icat edilirdi, ne aşı ne ameliyat teknikleri, ne lensler hatta koklear implant bile bulunamazdı.

Çok isteyen karşı başlık açsın. Ama şurada birbirleriyle tedavi umudu, gelişmesi paylaşmaya çalışan, duru ve berrak suya çamur bulaştırmasın.

Dikensiz gul bahcesi😂😂😂 oldu site senindi cunku 😋
DENEK OLMAK ICIN PARA ODENMEZ
BUNU AKLINIZDAN CIKARMAYIN

Son düzenleme:
Burada daha önce, “keşke pil ve şarj gerektirmeyen, hiç görülmeyen işitme cihazları üretilse” diye yazanlar olmuştu. Onlar için dünyanın ilk aylarca şarj gerektirmeyen ve yüzde yüz hiç görünmeyen işitme cihazının hem de dünyaca ünlü bir marka tarafından globalde piyasaya sunulduğunun müjdesini vereyim. Kulak kanalı derinine takılıyor, gece de kalıyor, duş alınabiliyor vb.

İki sene önce de bunun çıkacağına dair haberler görmüştüm, Phonak tarafından piyasaya sürülmüş. Türkiye servisi başladı mı araştırabilirsiniz. Orasına bakmadım. İlla ki gelecektir. Herkesin ideal cihazı elbette farklı. Ama bu da birileri için ideal olacaktır.

(Bu sayfaya üye olmadan okuyanlar da var. Onlar için de paylaşıyorum.)

Kök hücre konusunda da ciddi manada dünyanın farklı üniversitelerindeki çalışmalar son iki yılda arttı.

Trakya üniversitesi de bu alandaki bir çalışma projesi önerisi ile Avrupa’dan fon kazandı. Trakya Üniversitesinin uluslararası işitme çalışmaları ve uygulama merkezi, koklear implantların iyileştirmesi üzerine de çalışıyor.

Hem bahsi geçen cihazın linkini hem Trakya Üniversitesi’nde başlayan çalışmanın resmi proje linkini aşağıda paylaşıyorum.

Yapay zekanın baş döndürücü hızı ile koklear implantda da inanılmaz gelişmeler yaşanacağını tahmin etmek zor değil.

Birileri durmadan çalışıyor. İyi ki varlar.

Ben yeni haberleri okudukça burada paylaşmaya devam edeceğim.

Karamsar olmayalım iyi düşünelim umutsuz olmayalım burada da umudunu kaybeden arkadaşlar için söylüyorum başkalarının umudu ile oynamayın yapmayın yazmayın içinizdeki ümitsiz düşüncelerle bizim gibi anneleri gençleri üzmeyin allah tan umut kesilir mi neler gördü insanlık tarihi ne salgın hastalıklar ne genetik kaynaklı durumlar vs vs birçok şey yaşadı ve tedaviler zamanla keşfedildi geliştirildi evet cihaz sektörü pahali engel olunur bu ihtimal dahilinde birde on cihaz parası edebilir duzeyde tedavi de çıkabilir şu an araştırmalar gerçekten çok yoğun bunun sebebi de gelecek yıllar için isitme kaybi olan insan sayısının articagi bekleniyor ve bu isitme demansi tetikleyebiliyor beyin gelişimini dil gelişimini oldukça etkiliyor bunun önüne geçebilmek için de bilim insanları yoğun bir şekilde her alandan tedavi icin uğraşıyor dua edelim ki bizlerde bu tedavilerde fayda görelim bir link paylaşıyorum sayfayı inceleyip arastirabilirsiniz yeni gördüğüm bir durum şaşırdım ve görüş aldım sensoriel kayıp içinde tedavilerinin sonucu olduğunu söylediler

Fizyoterapist Eren Mehmet BOZOĞLU:

@Umudumuzbitmedi10009,

Ostaki borusunun işlevini yerine getirememesi, işitme kaybı sonucunu doğrurur. Ama sinirsel işitme kaybında bu yöntem işe yaramayacaktır diye tahmin ediyorum.

Fakat bazen ikisi birden oluyor. Hem sinirsel hem de ostaki borusu kaynaklı. Diyelim ki sinirsel 40 db. Buna ostaki borusunun tıkanması da eklenince kayıp 60’a çıkıyor. 20’lik avantaj sağlıyordur.

Tüm tedaviler gibi kişiye özel.

Çok faydalı yine de. Paylaşım için teşekkürler. Bizde ostaki borusu alerji sebebiyle tıkanınca kayıp artıyor mesela.

Bu yöntemle işitip, sevinçten ağlayan insanlar var. O sevinç ağlamasını herkese dilerim.

kök hücre 2025 den sonra deneyeceğim başka birşey için ama çok umudum yok çünkü sorun kaslarda dokularda değil benim sinir sistemindeki iletimde kök hücre sadece dokuları iyileştirecek ki dokular zaten tahribat yok yapay zeka bana gen tedavisi ve beyin ciplerinden önce bu tedavinin denendigini ve denemem gerektigini söyledi onunla uzun uzadıya hastalık tartışıyorum

Son düzenleme:
Chatgpt mi kullanıyorsunuz? Hangi uygulamayı kullanıyorsunuz?

@denizsel,

hastalık konusunda chatgpt 4.0 guzel öneriler veriyor ama gemini de fena olamayabiliyor güncel gelişmeler için bana doktora söyleyebileceğim şeyler söylüyor komplike olarak şunu da kullan psikiyatrdan şu sporu da yap şu tedaviyi de al şu testi de yaptır bunu da söyle bunu da dene vesaire ama tüm hastalık mr sonuçları her ne varsa tedaviler geldiğim nokta durum ne varsa yazıp sonra soru soruyorum

Üst Alt