Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşitme kaybından dolayı TSK'dan malulen emeklilik hakkım var mı?

merttirtom

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
12319160 27/08/2019 M... T... EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BAŞKANLIK KURULLARI SERVİSİ Giden Evrak Kayıtlı 27/08/2019 2:24 PM
12319160 27/08/2019 M... T... EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KAMU GÖREVLİLERİ EMEKLİLİK DAİRE BAŞKANLIĞI Gelen Evrak Kayıtlı 27/08/2019 2:41 PM
14908815 05/10/2019 M... T... EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MALULLERE AYLIK BAĞLAMA SERVİSİ - 1 Giden Evrak Kayıtlı 07/10/2019 11:32 AM
12319160 27/08/2019 M... T... EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MALÜLLERE AYLIK BAĞLAMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Gelen Evrak Beklemede

arkadaslar merhaba karışık bir konudan bir kaç soru soracağım. adım mert 2017 sicil sözleşmeli er idim.

1. suriyede zeytin dalı harekatı sonrası ve operasyon esnasında gelişen bir çok olayda bölüğümüz olarak 4 şehit ve 1 gazi verdik patlamalarda ve mühimmat seslerinde sürekli artan ve 2 günlük şiddetli çınlama ile neredeyse tam sağırlık oluşturan 2 gün sonra hafifleyen br işitme kaybı yaşadım ama bu olayların tanıkları var tutulmuş bir tutanak yok, malülen emekli olursam dava açarak bu olayın tanıkları şahitleriyle birlikte suriyede olduğunu kanıtlayıp bu durumu harp malülü olarak düzeltebilir miyim?

2. sağ yüzde 68 sol yüzde 31 işitme kaybı nedeniyle nisan 2019 da sözleşmem tsk syy göre tsk da görev yapamaz komando olamaz raporu ile sözleşmem feshedildi ve evraklarım tugay tarafından sgk ya gönderildi yaklaşık 6 ay oldu üstte kopyaladıgım gibi devam eden işlemler var ve cimer aracılığı ile bilgi edinme taleplerime sadece hakkınızda işlem yapılmaktadır sonuçlanınca size ulaşacağız diye aylardır sgk dan aynı cevap gelmektedir, en son ulaştığı birim kamu personeli emeklilik hizmetleri genel müdürlüğü malullere aylık bağlama servisine ulaşmıştır emekli olma ihtimalim kesinleşti mi demek oluyor? daha ne kadar beklerim, ne derecede malül olurum vazife malülü olarak mı geçer yoksa başka birşey midir, emekli olursam engelli kadroda mı çalışırım, kamudan emekli olacaksam yine kamuda engelli kadroda çalışabilecek miyim aydınlatan olursa çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

merttirtom

Bence bir sorun olmadan maluliyet işlemi gerçekleşecektir. Bariz şekilde görevde gerçekleşen bir işgücü kaybı için TSK/SGK'nın olumsuz karar vereceğini sanmıyorum. Maluliyet servisin'e evrakın ulaşması da bu yönde karar verileceğine işaret ediyor

Üst Alt