Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İstanbul / Engelli park yerini gasp eden Hacettepe Ünv. rektörlük aracı!

daylight

Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
Profilo alışveriş merkezi'ndeki engelli park yerini gasp eden 06 AY 3585
plakalı Hacettepe Ünv. rektörlük aracı!

engelli işareti araçların arkasında kalmışş, duvarda ne de olsa görmemişlerdir :) :)

profilo alışveriş merkezi her ay giderim. Oldukça büyük bir alış veriş merkezi.

Mecidiyeköy’de yer alan Profilo Alışveriş merkezi’nde 207 mağaza, 7 Cinama salonu, 20 hatlı bowling ve 16 masalı bilardo salonu, üç tiyatro salonu yer alıyor…
Ayrıca 1500 araç kapasiteli ücretsiz otopark, 2200 m2 alan üzerine kurulu kapalı yüzme havuzlu sports clup ve PAM Çocuk kulübü bulunuyor.
Profilo, Mecidiyeköy'ün derinliklerinde ve uzun zaman geçirmek için uygun bir yer. Yakın çevresinde, ikamet eden insan sayısı oldukça fazla, bu yüzden sosyal faaliyetler için çok uygun. Bowling ve fitness salonları da Profilo alışveriş merkezi dışında çevrede çalışan kişiler tarafından tercih edilen, öğle ve akşamları uğrak bir yer ve mekan haline geliyor.
Tabii’ki her sınıftan insanlar olacak, ama çoğunluk azınlık olarak bahsediyorum.
profılo avm her zaman gittim gideceğimde bir yer. ama memnun olamadığımın, kalamadığımın tek nedeni !
Otoparkta bekleyen onca görevlinin ne işe yaradığı …
Çünkü : 1500 araç kapasiteli bir otoparkı olduğu halde sadece üç (3) araçlık bir engelli otoparkı bulunduğu ve o üç engelli parkına bile sahip çıkılmadığı, normal araçların girip park etmelerine izin verildiği’dir.
O kadar normal araçlara ayrılmış park yeri varken bir engellinin küçücük bir yerine de göz dikenlere, izin verilmemesi için defalarca uyardığım söylediğim halde.
16 / 11 / 2008 Pazar günü gittiğim söz konusu alış veriş merkezinde gene engelli köşe bucak park yeri ararken Ankara Hacettepe rektör’lüğü amblemi bulunan, 06 AY 3585 plakalı araç engelli parkındaydı ve bazı araçların yerimizi aldığına şahit oldum…Buradan o kişilere yerimizi alan kişilere sesleniyorum…
Yerimizi aldığınız gibi engellimizi de alır, sizler bizim, bizlerin de sizin gibi ayakta olmamızı saglar mısınız..!

LÜTFENN ENGELİMİZİ DE ALIR MISINIZ !!

Yorum siz sevgili okurlarımızın..

slm

Evet sevgili arkadaşım tespitin ve haberin çok güzel !! Ki bunu yapan Ülkemizde çok saygın bir ünüversitemizin resmi otosu ve resmi görevlisi. Söylenecek çok söz var ama artık anlaya bilene!!!

Arkadaşım bende yorumun için teşekkür ederim.
Bir konulara değinebilir ve bizler için gerekli düzenlemelere neden Olabilirsem benim için ve bizler için en büyük mutluluk olacaktır...

2 ay oldu ben bu işe başlayalı daha yolun başındayım, ve hala diyorum kusurlarımı hatalarımı bana söyleyin'ki düzeltebilim daha iyiyi yapabileyim asla gücenmem alınmam. :) :)

Mahallemizde üç değişik yeri engelliye göre yaptırmayı başardım.
Muhtarlıgın engelli girişi yoktu, kaldırım vardı önünde 10 gün evvel yapıldı.

Mahallede park vardı engelli girişi yoktu yapıldı.
Ve birde kim marketti hallettik.

İnşallah devamları gelecek.
En uzun yolculuklar küçük adımlarla başlarmış.. dimi :) :)

Koskoca Üniversite Rektörlüğü... Sözün bittiği yerdeyiz yani bu kadarına da pes sıradan insanlar neyse de Üniversite Rektörlüğünden bunu beklemezdim... daylight arkadaşımıza da bravo doğrusu mahallesinde 3 yeri birden değiştirebilecek azmi göstermiş umarım hepimiz bunu başarabiliriz... Belki o zaman ülkemiz biraz daha engelli dostu sokaklara binalara kavuşabilir...

Selam
Bence sözün bittigi yer olmamalı, neden normal bir araç park ederse herkes bişeyler söyleme hakkına sahipte.:
Asıl, asla yapmaması gereken bir araç engelli park yerini işğal ediyor...
Ve bizler diğer, diğer araçlar gibi söylemek istediklerimizi:
O bir rektörlük aracı diyemi?
O bir ünüversite aracı diyemi?
:) :) Banane,banane bende susuyorum işte ne yanii, ewt...... :) :)

Teşekkürler, önemli bir konuya değinmişsiniz.

Malesef engelli park yerlerininin engelli olmayan kişiler tarafından kullanılması bizleri zor durumda bırakıyor. Otoparkta birçok boş yer olabilir ama benim tekerlekli sandalyeme otomobilimden geçeceğim düşünüldüğünde o yerler dar geliyor ve park edemiyorum bundan dolayı da bazen zor durumda kalıp otomobil sürebilen birini bulup geniş yerde indikten sonra o dar yere otomobilimi başkasına park ettirebiliyorum ama sorun çözülmüş olmuyor çünkü döndüğüm zaman otomobilimi kullanmak için yine kendim binemiyorum ve birini bulup öncelikle geniş alana otomobilimi getirmesini istiyorum sonra kendim şöför bölümüne geçip oturuyorum, tekerlekli sandalyem katlanıyor bagaja yerleştiriliyor derken biraz uzun sürüyor benim bu otomobile inme/binme faslım ve tabi ki geniş yer otomobillerin geçiş yeride olduğu için tarfiği de altüst ediyorum. Bundan dolayıda telaş yapıyorum, hatta bazen bu trafik sıkışıklığından kaynaklı olarak tartışmalar bile yaşanıyor, güzel bir gezi mutsuz olarakta sonlanabiliyor. Yani engellinin park yerini kaparken otomobiller düşünmeli neden bu geniş yer onlara ayrılmış diye. Ne olacak buraya değilde şuraya park etsin durumu bizim için geçerli olmuyor. İnsanlar yaşamadan sanıyorum bazı şeyleri bilemiyorlar. Oysa yalnızca biraz empati... çok şey mi istiyoruz?:(

Rektörlerin belki de sıradan insanlar kadar bile insanlar hakkında bilgileri yok.Engelli nasıl zorluk çeker,orası engelli park yeri midir anlamaz bile...Nedense artık şaşırtmıyor insanlar ve davranışları...

Teşekkürler,tam yerinde ve de güzel bir konuya değinmişsin.

Engelli otoparklarda ve tüm giriş noktalarında keyfi park etmeler hep yapılmakta.Çağdaşlığımızla ve de zekiliğimizle övünürüz.Fakat bu noktalarda bu durumlarımız yok olur.Nezaman kişi aynı konuma gelirse o zaman bu skıntıları
o zaman anlayabiliyorlar.Tüm insanların azda olsa olsa empati tünelinden geçmeliler.

catvoman, şehribanu, uygar ve büyücü arkadaşlar hepinize çok teşekkürler ilğinizden dolayı ve ben teker, teker cevap vermek isterdim ama siteye pek giremiyorum şu aralar.
herkese sevgi ve selamlar bybyyy.

bu gibi insanların hatalarını devamlı yüzüne vuracaksın
imkan dahilinde engelli bir arkadaşda arabasını onun arabasının çıkışını engelliyecek şekilde park edecekki oda hatasını anlasın.

Gerçekten güzel bir konuya değinmişsiniz.
Bu hareketi bilinçli diye düşündüğümüz insanların yapması gerçekten düşündürücüdür.

kendi özürlü personelini düşünmüyorlarki özürlü park yeri işaretini görsünler

arkadaş bu sayfaya yeni üye olunca yazını gördüm.oda neki.ben hacettepenin özürlü personeleyim .özürlü plakalı aracımı özürlü park yerine çekiyorum diye hastane koordinatörü arabanı git normal parka çek diye baskı yapıyor.normal park yeride 300 mt yukarıda.zaten yürüyebilsem arabamı neden özürlü yerine çekiyim. onlar kendi özürlü personelini düşünmüyorlarki ordaki park yeri işaretini görsünler..

Konu ustunden cok zaman gecmis ama dikkatimi cekti, Herkes buraya yazmis ben rektore yazdim.... Sizede tavsiye ediyorum, kendimiz konusup kendimiz dinlemenin bir alemi yok, burasi dert sofrasi olmamali bence.

Hadi SIRA SIZDE

[FONT=Times New Roman][FONT=Calibri][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/FONT]
[FONT=Tahoma]Kimden:[/FONT][FONT=Tahoma] Münir [/FONT]
[FONT=Tahoma]Tarih: 13 Temmuz 2009 Pazartesi 22:09
Kime: 'kalite@hacettepe.edu.tr'
Konu: Zihin Engelli Universite Personeli
[/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Sayın rektörüm, çağdaş Türkiye`nin en çağdaş üniversitelerinden birini yönetmeniz size ekstra sorumluluklar yüklemektedir. Bunların en başında topluma örnek olmak gelmektedir.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Calibri][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Calibri]Kişisel olarak bu görevi yerine getirdiğinizden şüphem olmamakla birlikte kurumunuz personelinizin ayni vizyonda olmaması beni derinden üzmektedir;[/FONT][/SIZE]
[FONT=Verdana] [/FONT]
[FONT=Verdana]16 / 11 / 2008 Pazar gunu 06 AY 3585 rektörlüğünüz logolu araç Mecidiyeköy’de yer alan Profilo Alışveriş merkezi’nde engelli otoparkını işgal etmiştir. Bkz Ekteki Resimler.[/FONT]
[FONT=Verdana] [/FONT]
[FONT=Verdana]Sizden ricam, mümkünse derhal bu kişinin isine son vermenizdir, eğer bu mümkün değilse kendisini odanıza çağırıp bu insanlık onuruna yakışmayan davranışın hesabini yüksek sesle sormanızdır.[/FONT]
[FONT=Verdana] [/FONT]
[FONT=Verdana]Gereği için bilgilerinize arz olunur.[/FONT]

özürlü park yeri

arkadaş oda neki.ben hacettepenin özürlü peroneliyim.% 55 özürlü MS hastasıyım.hastalık ayağımı ve bazı sistemlerimi etkiledi.yürümede çok zorlanıyorum.özürlü plakalı aracımı özürlü park yerine çekmeme izin vermiyorlar.personel olduğum için oraya çekemezmişim.personel parkına çekmem gerekirmiş.opark yeride 300 mt yukarda .kendi çalışan personeline yardımcı olmuyorlarki size yardım edip anlayış göstersinler....

Üst Alt