Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İşveren işsizlik maaşı almamızı neden istemiyor?

Ronondex

Yeni Üye
Konular
16
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar isveren işyerin kapandığı icin isten çıkan kisilerin issizlik maasi almasini istemiyor kisinin aldigi issizlik maasinin bir yaptirimimi var isverene nede alinmasini istemiyor

Işsizlik maaşı işverenin cebinden çıkmıyor.. Her ay çalışanın maaşından işsizlik fonuna girmesi için kesinti yapılır ve çalışan işten çıkınca işsizlik fonunda biriken meblasını alır yani bu bu para çalışanın en doğal hakkıdır...işverenin başka yönden çıkarları vardır.

Ronondex

Resmi çıkış verdiğinde kıdem tazminatı da ödemek zorunda. Belki onu dert ediyordur.

Merhaba, Kıdeminizi aldınız mı? İş verenin bu konudaki tek yeri SGK çıkış kodudur. Başka bir ilgisi yoktur. İş verene bir yaptırımı yok.

işveren senin çıkışını vermicek eyerki işyerinde bir çıkış sözkonusu ise işveren sana imzattı kağıtta iş hakkımı fes ediyorum veya istifa ediyorum yani senin işten çıktına dair bir belge imzatıyor olabilir senin işsizlik parası alman işverene herhangi maliyeti yok sadece işveren senin ilerde herhangi bir dava veya hak arama durumu doğmasın diye sana aklınca senin işten ayrılıyo diye imza attırmasıdır bu benim anladımca ??

Üst Alt