Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İtiraz sonrası farklı çıkan rapor geçerli mi?

Liberal

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Bir yakınım sağlık raporuna başvurdu. %35 verdiler. İtiraz etti. Başka şehirde sağlık kuruluna çıktı %50 verildi. Bu %50 geçerli mi? Yoksa il sağlık müdürlüğü tekrar hakem hastaneye mı yolluyor?

Raporlara itiraz

MADDE 12 – (1) Raporlara, engelli birey, vasisi veya raporu talep eden kurum tarafından müdürlüğe itiraz edilir. Bireysel rapor itirazları, ilgilisine teslim tarihinden itibaren otuz gün içerisinde yapılır. Süresinde yapılmayan itirazlar değerlendirilmez. Kurum itirazları gerekçe belirtilerek yazılı olarak yapılır. (Danıştay Onuncu Dairesinin 25/10/2022 tarihli ve E.:2019/10303; K.:2022/4659 sayılı kararı ile iptal cümle; Kurum itirazlarında süre aranmaz.)

(2) Rapora itiraz edilmesi hâlinde birey, müdürlük tarafından yetkili en yakın farklı bir sağlık kuruluşuna ya da önceki raporu farklı sağlık kuruluşundan alınmış ise sürekli izleminin yapıldığı sağlık kuruluşuna gönderilir. İtiraz edilen rapor ile itiraz üzerine verilen rapordaki kararlar aynı yönde ise rapor kesinleşir. Rapor sonuçlarının farklı olması ve itirazın devam etmesi hâlinde, müdürlük tarafından en yakın hakem hastaneye yönlendirilir. Hakem hastane tarafından verilen karar kesindir.

@Liberal,

Son düzenleme:
bu maddelerden itirazı devam etmediğine göre hakem hastaneye gerek yok diye anlıyorum. çünkü hastamız %50 oran verilmesinden memnun.

İl sağlık müdürlüğü'nden teyit alın. @Liberal,

Her iki hastanenin verdiği yüzdeler aynı ise raporunuz kesinleşir... Yüzdeler farklı çıkarsa hakem hastaneye gidiyorsun.

Ben öyle hatırlıyorum umarım yanılmıyorumdur.

Son düzenleme:
Son alınan rapor bir öncekini siler son rapor geçerlidir yani

Bende sag kol brakiyal pleliksus var 2 gün önce rapor cıktı yüzde 60 verdiler sagolsunlar emeklilik icin ve ötv icin basvurdum ötv işim oldu ama emeklilik raporum daha cıkmadı sanırım ötv 60 ise malulen emeklilikte inş aynı cıkar diye düsünüyorum

Merhaba arkadaşlar ben bir konu hakkında bilgi almak istiyorum sağ kalçam protez 3 yıl önce heyete girdim 100 de 33 oran verdiler haliyle bı işime yaramadi şimdi osteoporoz kemik erimesi teşhisi konuldu ayrıca skolyoz ve kifoz başlangıcı astım başlangıcı belde 2 fıtık boyun da iki fıtık çıktı tekrar heyete girsem oranım yukselirmi bilgisi olan fikir verebilir mi acaba

Üst Alt