Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İzmir / 9 Eylül Üniversitesi'ndeki tuvaletler!

Konular
15
Reaksiyonlar
0
bu resim daha bir kaç saat önce izmir 9 eylül üniversitesinin tınaztepe yerleşkesinin kafetaryasında çekildi.

bu her şeyi özetleyebilir.
ayrıca 9 eylül hukuk fak. wc lerine de tekerlekli sandalye giremiyor çünkü kapılar çok dar.bu gün engelli vatandaşımızın kucağa alınıp wc ye götürüldüğünü,ondan sonra da geri dönmek zorunda kaldığını çünkü wc lerin nefes alınamayacak kadar pis olduğunu gördük.
isteyen gidip görebilir özellikle hukuk fak. halini.

2pyujcg.jpg

yazıklar olsun !!

bir de ben 9 eylülde okumuyorum,ziyaret ettim sadece.isteyen gidip görebilir her şeyi.bu foto da kanıt olarak kullanılabilir eğer mümkünse

açıkcası bu fotoyu gördüğümde gözlerime inanamadım çünkü ben dokuzeylül de okuyorum. bay bayan wc leri oldukça temiz fakat wc ler ağır engelli arkadaşlara uygun değil yüksek ve kaldırımlı...

okumak cehaleti alır merkep lik baki kalır demiş atalarımız....

Böyle büyük ve tanınmış bir üniversitenin bile engellilere uygun olmaması gerçekten çok üzücü.

Aslında engellilere uygun bir tuvalet,tutunma yerleri falan yapılmış..
Bu üniversitenin değil de temizlik görevlilerinin hataları olabilir diye düşündüm...Temizlik maddelerini ortalık yerlerde bırakarak geçişi engellemişler,normal insanlar da kullanamaz o şekilde bir tuvaleti...Çalışanların uyarılması gerekirdi ya da dekanlığa falan bildirilmeliydi...

aslında bende son bir aydır haftada 2 defa 9 eylüle gidiyorum dmd li çocuklarım için genel değil ama bazı wc leri bende bizzat gördüm biraz temizlik fakiri ve yapılış amacı sıralamasında engelliler ikinci planda

Şaşırmadım bu görüntülere. Çünkü tuvalet kültürü olmayan bir toplumuz . En iyi malzemeyle en ergonomik tuvaleti inşa etsen bile insan faktörü var devrede. Lüks alışveriş merkezlerinden tutun , uçak tuvaletlerine kadar manzara pislik ve koku içerisinde :mad:

İzmir bu konuda çok kötü ya ne çevre düzenlemsi ne kaldırımları uygun engelliler için Bir İzmir sevdalısıyım ama bu konu da çok geri malesef

kötü bir manzara :(bu konuda deil her konuda duyarsız olduk.her şey engel teşkil ediyor.bu sorun Türkiyenin her yerinde var,,,

bir toplantı için Denizli Anemon otele gittiğimde engelli tuvaletinde sigara izmaritleri dolu çöp poşetleri vardı ve içerisi ağır kül tablası gibi kokuyordu. oluyor böyle şeyler..

bu resim tınaztepe nin kafetayasından.engelli vatandaşın kucağa alınması da hukuk fakulteisnde.o da tınaztepe yerleşkesinde bulunuyor.

Resmen engelliler yok sayılarak malzeme deposu haline getirilmiş.Önce zihniyet değişmeli.Yoksa hiç bişi olmaz..

asil azmaz, bal kokmaz. okul herkesi adam etse memleketin hali bi başka olurdu. ama maalesef okumak cahilliği hiçbir zaman tam olarak silemiyo.

Üst Alt