Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

İzmir'de tatil için uygun otel önerisi..?

Konular
13
Reaksiyonlar
0
Merhaba.İzmirli arkadaşlar ,9 eylülde izinim var.Daha önce kısa bir gezinti imkanım olmuştu ve çok beğenmiştim memleketinizi.Tekrar gelmeyi 5-6 günümü İzmirde geçirmeyi düşünüyorum.Fiyat olarak uygun, nasıl bir konaklama tavsiye edersiniz.Kendi aracımla, eşim ve 12 yaşındaki oğlumla gelmek istiyorum.Denizden de faydalanmak istiyorum.Bu tarihlerde denize girebilirmiyiz?Hava ve deniz sıcaklıgı uygun olur mu acaba?Malüm hoteller bu sene çok pahalı.Ne bileyim belki haftalık kiralık uygun yerler vardır.Birde muhit olarak nereleri seçmeliyim?Yoksa bu sene tatil yattı.Yardımcı olup fikrinizi ve tavsiyenizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Ucuz olsun biraz diyorsan git Urla'ya iskele ,kum denizi plajı bir iki plaj daha var oralar güzel hem ailesiniz temiz yerler sakin pansiyon ,otel iskele tarafında özellikle rahat bulursun ama soğuktur su söyleyeyim daha erken bence deniz için ama yine de iyi bir tatil olur ne güzel sakin nezih ortam kalabalık ta olmaz fazla kafa dinlersin fazla da masraflı olmaz.

Tavsiyen için çok teşekkür ederim sokrates.Eylül ortasına kadar girilir mi denize oralarda?

Eylül'ün sonuna kadar bile girilir su sıcak olur o zaman fazla insanda olmaz (günübirlikçi tipler ) iyi olur .

Sokrates'in verdiği fikirde güzel ama

ben olsam madem eylül'de gideceğim şimdiden 5 yıldızlı bir otelde rezarvasyon yaptırıp

her şey dahile getirerek daha uygun fiyata daha konforlu bir yerde tatil yapardım .

Mesela Çeşme olabilir :rolleyes:

Herkes muglaya gidiyor sebebini cozemedim gitti 😅😅

Muğla çok güzel, özellikle Akyaka :rolleyes:

Sn.SERAFİM herşey dahil otel araştırdım.Eylülde olsa fiyatlar çok yüksek.Aslında ilk tercihimde bu yöndeydi.Fakat mecburen farklı altarnetifler araştırmaya başladım.
Sn.Edacona,sn. selda*Muğlayı bende çok merak ediyorum.İnşallah başka birzaman oralarıda görmek nasip olur.

@Özgürumut Urla 'yı gerçekten incelemeni tavsiye ederim. Karaburun Mordoğan ,Seferihisar tarafları biraz soğuk olur özellikle de o mevsimde . Urla çok güzel hem İzmir'e de yakın hem uygun konaklama imkanı var hem temiz tam aile işi .

Aynen katılıyorum Urla çok güzel gerçekten tavsiye ederim ek olarakta size tavsiye edeceğim didim ve özdere tarafları

Yardımlarıniz için çok teşekkürler arkadaşlar.Tüm tavsiyelerinizi inceliycem.Hayırlısı artık.İnşallah uygun biryer bulabilirim.

merhaba, ben bir acentaya danışmanlık yapıyorum size uygun konaklama yeri bulabilirim diye düşünüyorum. siz İzmir'de nasıl bir tatil planlıyorsunuz?
eğr dinlence tatili yapacam diyorsanız ona göre bir yer bakmak lazım. yada ben hem gezeyim hemde biraz denize gireyim diyorsanız ona göre yer bakılır.
gezecekseniz herşey dahil sistemi uygun değil yarım pansiyon yada oda kavaltı daha uygun. otelden çıkmayacaksanız herşey dahil sistemi daha iyi.
engeliniz ney ve özel bir düzenleme istiyormusunuz (engelli Odası) gibi bilgi verirseniz size yardımcı olabilirim.
tel: 0533 478 0609

aliaydogmus

Sn.aliaydogmus ilginiz için teşekkürler.Bugün karar verdim ve rezervasyonumu yaptırdim.Hayirlisi olsun biraz pahali oldu ama napalım.Sıgacıkta bir otel.Aslinsa ben izmirin cevresinide iyice bir gezmek isterdim ama kısmet ailede sadece ben yokum çoğunluk herşey dahil istedi.Başka zamana artık.Hepsi birden olmuyor.

eylulde en guzeli antalya, anamur. ama bu yil pahali dovizle ecnebilere calisacaklar:(
didim marmaris soguk olur.gezmek icin derseniz engeliniz yurumeye musaitse dalyan derim:eek:
izmir etrafinda fiatlari kimse yazmamis.
ekonomik tatil isteyen oda kahvalti otellerini tercih etsin. oglende sahilde salata domates ton balik neyinize yetmiyor. bi aksam yemeginide cok pahali yerlere gitmeyiverin.
velhasil kelam guzelim ulkemizde bize tatil zor bu pahalilikta:eek:velhasil kelam yurtdisindan gelip doviz bozduranlara:(

Özgürumut

İzmir, güzel memleketimiz. Tatilinizi ayarlamışsınız, iyi dinlenmeler size.

Eğer otelden çıkarsanız, Seferihar bölgesinde olduğunuz için Deniz anlamında zengin bir bölgedesiniz. Çeşme malum yazın popüler yeri. Kalabalık istemem derseniz, Urla, Seferiharı da tercih edebilirsiniz.

Oğlunuz için biraz tarih/kültür turizmi yapayım derseniz, mutlaka vapurla Karşıyaka/Konak yapın. Tarihi Kemaraltını gezin, Karşıyaka çarşıda birşeyler yiyin.

Karşıyaka'da tranvayla sahil şeridini dolaşın.

Tam gün olarak İzmir şehir dışı ilçesi Selçuk'a mutlaka gidin. Efes Antik kentin her noktasını çocuğunuza gezdirin. Sonra dönüşte Kuşadasına gelin. Akşam tarihi çarşısı/güvencin adası/Kalesinde dolaşın.

Ramazan ayında olduğumuz için pek yiyecek/yeme kültüründen bahsetmiyorum. Ramazan bitsin, nerede ne yesek derseniz Onuda konuşuruz :)

poff StratoS yeter ama yap şu tatilini de kurtulalım .

Aylardır İzmir'de nerede tatil yapacağım diyip duracağına şimdiye dek elli kez tatil yapmıştın .

SERAFİM

Kim tatil yapıyor anlamadım?

Ben Özgürumut'a yazdım. Ben İzmir'liyim??

İlla izmir diyosan Seferihisar tarafını tavsiye eder. Ama yok nere olursa olsun dersen kaş yada muğla/Akyaka/Gökova/Datça taraflarına git derim ama otel bulur musun bilmiyorum..

Hepsini boşver muğla dalyana git

Gölün önünde milatos pansiyon var çok gzl

Kuşadasındada misa apart pansiyon var sabah akşm açık büfe

Milli park yakın

Sayın stratoS,ve degerli arkadaşlar tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.Rezervasyonumu herşey dahil sığacıkta bir otele yaptırdım.Artı çevreyi gezmek için 1-2 günlük öğretmenevi veya uygun fiyata pansiyon ayarlama niyetindeyim.Tavsiyeniz varsa iyi olur.Zaman buldukca seferihisar ve çevresinide gezicem.Geçtigimiz yıllarda efes,şirince,kuşadası,çesme,alacatı ,konak,karşıyaka gibi yerleri ziyaret etme şansim oldu ve ben İzmire gerçekten aşık oldum.Fırsat buldukcada hep gelicem.Hatta emekliliktede bu memlekete yerleşme niyetim var.

Sığacıkta güzel filmde gördüm iyi tatiller

GRAHAM BELL

Ankara'da tatil yaparız. Sen sağırları topla gel size bir Ankara klasiği yaşatayım😀

İzmir Özdere tarafında kaldım. Sakin ve arabayla köylerini gezdim. Köyleri daha güzel insanı zaten anlatılmaz yaşanır👍köylülerden el yapımı tereyağlı gözlemeler ohh misss gibi...
Edacano

Prenses,
İstanbul'a geldiğimde Selda ve sana en güzel mekanda yemek ısmarlarım. 😀

Geçen Selda'yı kırdık şimdi sana gerek yok kendi yemeğimi kendim ısmarlarım diye yazar. 😀

Bence seldayla gayet iyi anlasiyorsunuz kavgayla baslar zaten dostluklar😅

Özgürumut

Öğretmenevinde niye kalacaksınız onu anlamadım? Araçla geliyorsanız sabah erken kalkıp kahvaltıdan sonra 2-3 saat yolculukla neredeyse Güneyde Didim, Kuzeyde Ayvalığa kadar gelebilirsiniz.

Doğu tarafından Denizli Pamukkale'yi bile ziyaret edebilirsiniz. İzmir'in güzelliği Türkiye'nin en iyi doğa/tarih noktalarına yakın oluşudur. Kalmadan sabah erken kalkarak istediğiniz yere gidebilirsiniz. İzmir'de kalacaklara en büyük tavsiyem araç temin etmeleridir.

Daha detay bilgi isterseniz dediğim gibi yardımcı olurum.

Üst Alt