Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kadıköy (Şükrü Saraçoğlu) Stadında engellilerin maç izlemesi

VaKKo

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar...Kadıköy'de (yakın dönemlerde) maç izleyen engelli arkadaşlarıma bir sorum olacak.
Öncelikle şu bilgiyi vereyim,daha sonra sorumu yazayım.Fenerbahçe'nin sitesinde engelli biletleri ile ilgili şu bilgiler verilmiş; "Maçtan 2 gün önce stadyumdaki bilet gişesinden özürlü kimlik kartının fotokopisini vererek biletler alınabilir"...Ve biletler alınırken oraya isim yazılıyormuş.Bu bağlam da şöyle yazıyor; "[FONT=Arial]Maç günü giriş yapılırken bilet kontrolü ile birlikte isim ve kimlik kontrolünün de yapılacak olması dolayısıyla; bilet gişesinden isim ve kimlik bilgilerini yazdıran engelli taraftarımız almış olduğu bileti bir başka engelli taraftarın ya da refakatçinin kullanması mümkün olmayacaktır.[/FONT][FONT=Arial]Bilet gişesindeki isim listesi maç günü geçerli olacağından, alınan biletin başkası tarafından kullanılması mümkün olmayacaktır.
Soru 1- Bu haber 5 ocak 2012 de yayınlamış,hala bu sistem geçerli mi?Önemli soru ise;Diyelim ki stada gidip ben bileti aldım ama işim çıktı ve gidemedim.Benim yerime başka engelli arkadaşım veya bir yakınım maça giremez mi?Kesin kesin maça girerken kontrol yapıyorlar mı??? yoksa usulsüz işler olmasın (örnek:engelli gidip bileti alacak ama maçı başkası izleyecek) diye önlem mi almak istiyorlar?
Soru 2-Engelli taraftarlar hangi tribünde maçı izliyorlar?Fenerium,Maraton,Türk Telekom,Migros?
Eminim ki Kadıköy'e maç izlemeye giden bir çok arkadaşım vardır.Bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olacağım.Teşekkürler[/FONT]

Bileti iki gün önce saat 9 vermeye başlıyorlar. Maçın önemine göre erken gelmeni tavsiye ederim. Bileti başka birine kesinlikle devir edemezsin kimlik kontrolü yapılıyor. tribün adını bilmiyorum ama deniz tarafındaki kale arkasında engellilerin izlediği bölüm.

Teşekkürler Naser34...Sanırım başka bilgisi olan da yok ya da bilen?

Özürlüye bilet indirimi varmı? birde bilet almaya kendim gitmesem kimliğimle başkası alabilirmi

Engelliden bilet ücreti alınmıyor.Engellinin bilet almaya gelmesi gerekiyor. Yerine başkasını gönderemezsiniz. Refakatçılı iseniz refakatçınızın gelmesine gerek yok. kimlik fotokopisinin olması yeterli.

pekı ben gs liyim ozurluye bilet indirimi oluyomu yada ucretsızmı bı derbı macına gıdeyımmm:)

Tery;

sen kimsin de bana laf atıyorsun.dua et burası bir forum ve uygunsuz kelimeler yazamıcam,ama sen neler diyebileceğimi tahmin ediyorsundur! Sen benim ne hastalığım olduğunu biliyor musun da konuşuyorsun haa???bilmeden etmeden ne atıp tutuyorsun?benim rahatsızlığım her saat değişiyor bi bakıyosun iyiyim bi bakıyosun komadayım.Eğer bilet alırsam ve maç saatlerinde hasta olursam acaba bilet yanmasın diye başka bir yakınım maça gidebilir mi ben bunu merak ettim.Yok alacakmış yok satacakmış,bilmeden etmeden kimsenin günahını alma! Yüce Rabbim benim hastalığımı da kimselere göstermesin inşallah.Seni Allah'a havale ediyorum,bela okumuyorum Allah seni bildiği gibi yapsın..!!!

Memoli436 ve Ali711 arkadaşlara ->

Eğer GS'nin maçına gitmek istiyorsanız resmi site üzerinde maçtan yaklaşık 5-6 gün önce bir form yayınlanıyor.Bu doldurmanız gerekiyor,eğer ilk 176 kişinin içerisine isminizi yazdırırsanız bilet almaya hak kazanmış olursunuz.Bu isimler de maçtan 1-2 gün önce yine site üzerinden yayınlanıyor.Eğer tekerlekli sansalye kullanıyorsanız bunu form doldururken belirtmeniz gerekiyor ve o zaman refakatçi biletini de alabilirsiniz.Biletlerden ücret talep edilmiyor ve her hangi bir tanıdığınız da sizin yerinize biletleri teslim alabilir (Ben sadece Galatasaray için biliyorum,diğer takımlarda alınır mı bilmiyorum) tanıdığınız özürlü kimlik kartınızın fotokopisini götürse yeterlidir

en iyisi beşiktaşımınki abi göster kimliği maç günü geç valla iyi ki BEŞİKTAŞLIYIM :D

Passolig çıktı fenerbahçe maçına girmek için ne yapmalıyız var mı giden ?

Şükrü Saraçoğlu stadyumuna girmek istiyorum

Neler lazım engelli kimlik kartım var
Maç günümü başvuru oluyor önce mi?

Lütfen bilgi veriniz teşekkürler

OĞUZATAY
Çok teşekkür ederim
Allah razı olsun
Benim passolig kartı yok ama refakatçinin var engelli kimlik kartım var
Olurmu?

Senden de razı olsun. İkiniz de de olması lazım. Göster geç; kaldırıldı ! Zorro

Nasıl alınır passolig kartı

OĞUZATAY

Passolig başvuru yapınca 15 gün içinde nereye geliyor kart
Ev adresinemi?
Teşekkür ederim bilgi için

OĞUZATAY

Son olarak sormak istiyorum kusura bakmayın
Passolig kartı ücretli mi ne kadar?

Zorro Evet. Ben aldığım da 42 falandı galiba. Kargosu dahil. Ama şöyle bir şey var. Linki incele: bir sürü kampanyalar var. Onlardan faydalanınca zaten kart parasının daha fazlası çıkıyor. Bu zaten banka kartı: maça girişler için kullanılıyor. Yılda 1 kere de uzatma ücreti var. Ama dediğim gibi kampanyalara girersen fazlasıyla verdiğin çıkar. Linkte yazar kaç para olduğu !

Passolig kartına az önce üye oldum 52 TL
1 yıl geçerli

Normal. Ben üye olduğumda 42 tl falandır. Yılda 1 kere uzatma ücret var! Normal yani bu durum. Zorro

Passolig kartı işlemleri tamamlanıp kuryeye verildi diye telefona mesaj geldi,kurye beni bulamazsa ne olur OĞUZATAY
Birde passolig cep uygulaması varmış,üye olamadım neden?
Kart ulaşmâdığı takdirde bu uygulamayı stat gôrevliye okutabilirsiniz deniyor,

Zorro Geri döner ne yapacak ! Telefonla arar tabii. Passolig yazacaksın; telefona indirecek. Hangi marka telefon kullanıyorsunuz ?

Not3 kullanıyorumda
Uygulamaya neden üye olamıyorum
Hata veriyor hep

Sistemsel bir sorun olabilir. Ya da birşeyi eksik yapıyorsunuzdur; bilemiyorum!

Passolig kartı kurye ile geldi OĞUZATAY
Baktım şu anda mevcut maç yok FB bin,
Ne zaman başvuru yapılır

Üst Alt