Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kahramanmaraş / Engelliler Sevgi Parkı

Yerine göre teşekkür etmesini bilmeli insan, yerine göre eleştirmesini bilmeli insan... Ama hepside yerli yerince olmalı, yerine göre yapılmalı...Yoksa zaten olmaz hiç bir anlamı...,

Engelliler adıan yapılan ve güzel olan her şey teşekküre değer... Yeterli görmediğimiz şeylerin eleştirisinide zaten yaparız....

Sema;

Kelaynaklar nesli tükenmesin,çoğalsın diye tel örgüler arkasında korumaya alınmış.Engelliler ise aksine toplumda daha fazla yer almasın,çoğalmasın,göz önünde bulunmasın diye bu şekilde tecrit edilmeye gidiliyor.
Bence kelaynaklar kadar bile olamıyoruz :)

:) Evet , haklısın bir nevi tecrit durumu bu. Tel örgülerle korumaya alınma sebebine çoğalma , neslinin artması düşüncesi ile bakmamıştım. Kesinlikle artmasın engelli nüfusu. Hatta neslimiz tükensin :D

Sema;

İnsanların bu şekilde düşünebileceklerini eminim hiç düşünmemişlerdir.
onlar engelli insanlara yönelik yapılan bir hizmet olarak görüyorlardır.
ben burada açıkçası bir art niyet görmüyorum.
Sizin yorumunuzu okuyunca
hak vermemek elde deyil haklısınız
ama şu var
Engelliler için birşeyler yapma gayreti olarak düşünüyorum ben..

Art niyetleri var düşüncesi ile itiraz etmiyorum zaten. Medeni toplum olma durumundan çok uzak bir hizmet anlayışı bu. Benim eleştirim de bu zihniyete. Bizi toplumdan uzaklaştırarak ayrı mekanlara layık gören gören , bir nevi tecrit zihniyetine ... Artık değişsin bu kafalar , eğer engelliler için bişeyler yapma gayretindelerse artık daha hassas düşünmek zorundalar, yutmuyoruz çünkü :)

haklısın evet
daha hassas..düşünmeleri gerekiyor.

birşeyler yapacaklarsa
engelli insanların fikirlerinide almalarında fayda vardır

tebrikler sema en güzel cevap bu bence :) harbiden ne günlere ve ne insanlara kaldık ya

iyi aksamlar herkese
neden bir yapilan parki konusuyorsunuz veya kaldirimlari adanada is bankasini onunde kalririp yok engelliler cikamiyor diyorsunuz engelliler aile icinden biryere cikamiyor onu dusunen yok sakatlarin aileleri olmasa arada kalirlar devlet millet vekil;lerinin cebini doldursun yeter sakatlarada park yaparak cocuk avutuyorlar ben avrupada sakatim ve 2 cocugum var ayda 1800€ evime para giriyor bizim ulkemizde ise devlet para degil devlet memurlari alay bile ediyor basbakan cumhurbaskanin bizim gibi cocuklari olsaydi birgecede sakat ayliklari ne bicim yukselirdi ama onllar ceplerini ve yandaslarina bizim paralarimizi peskes ceksinler bizlerede bir park bir engelli kaldirimi karnimizi doyurur

doğru söylüyorsun arkadaşım belediye başkanımızı ne kadar ayağından vurma girişimine kalksalarda ona uzanan eller kırılsın :p her ne kadar belediye başkanımız belediyemize kendi vatandaşını değilde dışardan işçi alsada sonuçta bir başkanımız var değil mi ;) parkı ahir dağına da dikse oraya bir Allahın kuluda gitmese sonuçta ahir dağında bir parkımız var deriz değil mi :cool:

kahramanmaraş belediyesini kutluyorum.izmirde inciraltı engelliler merkezimiz vardı şimdi adı var kendisi yok halka açıldı ve çok sayıda köpek var eskiden köpek diye bir şey yokdu.bir üye arkadaşımızı inciraltı engelliler merkezinde köpek ısırdı.inşallah aynı şey engelli parkında olmaz

Üst Alt