Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kalça çıkığı ameliyatı olacağım. Karar veremiyorum..?

merhaba mesajlarınızı gördüm bende de kalça çıkıklığı var izmirdeki doktorların adlarını verebilir misiniz

ümmü
9 eylül üniversite hastanesine prof. hasan havutcu var mutlaka ona muayene ol, ameliyatlarıda üniversite hastanesinde yapıyor.

merhaba mehmet by ben yazınızı okudum bende çift taraflı kalça protezi olacam özel hastanede eşimin emekli sandığından faydalanacam acaba özel hastanede emekli sandığı nekadarını ödüyor cevap yazarsanız sevinirim geçmiş olsun.

bu ameliyatın heyet raporu derecesi ne kadar veriyorlar

merhabalar öncelikle hepinize geçmişolsun allah şifalar versin kalça çıkığı ameliyatı olduktan sonra iki bacak boyu tamamen eşitleniyomu yani yürürken aksama geçiyomu bende 8.9 cm kısalık var sol taraftan kalça çıkığı benim problemim bilgi verirseniz memnun olurum şimdiden çok teşekkürler

protez kısalığı gidermezki belki 2 3 cm eger giderirse hiç düşünmeyin olun protez normal kalçadan farkı yok kullanan kişilerle görüştügüm kadarıyla alaattin06kartal@hotmail.com

gençliğinin baharındasın aksamadan yürümek için elinden geleni yap bence ol pelvik destek osteotomisi ile hallederler protez olma yaş erken alaattin06kartal@hotmail.com

Merhabalar ben 16 yasındayım 2 bacagımdada kalça çıkıklığı var agrılarım cok artmaya basladı küçükken ihmalden ve sartlarımızdan dolayı ameliyat olamamısım zaten sonrasında gittiğimizde cözümü olmadıgını böyle yaslanmam gerektigini söylediler fakat en güzel günlerim gencligim gittikten sonra ne önemi var ki ? psikolojik olarakda kötü durumdayım sonucta genc bi kızım cok zorlanıyorum .. neyseki televizyonda gördüğümüz cok ünlü bir ortepedi doktoruna ulastık daha cok hastanın yasam kalitesiyle ilgileniyor ameliyatımıda yapabilcegini su anki durumumdan daha iyi bir hale getirecegini söyledi bu benim icin bi mucize cok heyecanlıyım ameliyat günüde belli gibi fakat kafamda soru isaretleri var OLMALIMIYIM? daha kötü mü olurum?sonucta ameliyat masrafı cok fazla ve ben 1 kere olucam hayatımın mahvolmasını da istemiyorum lütfen bana yardımcı olun .tesekkurler :)

ALLAH yardımcın olsun kardeşim ameliyat umarım istediğin hayata kavuştursun şimdiden acil şifalar

kararsizim halaaa

Mrb arkadaslar bende de dogustan kalca cikikligi var ve 24 yasindayim bugune kadar hic bir tedavi gormedim bu yaz ameliyat olucam simdiden masaja filan gidiyorum ameliyata hazirlik amaciyla kaslarimi esnetmek icin ve agrilarim yuzunden.... bunlari yaparkende hala kararsizim aslinda ameliyattan korkuyorum fransa da yasiyorum burdaki hastanelerde bakim cok iyi eve bakici da gonderiyolar ama onemli olan ameliyatin iyi gecmesi protez takicaklar bende birde siyatik var doktor % 20 risk var diyor ne yapicam bilmiyorum.... sakatligima ragmen yurumemde bi sorun yok gayet normal hatta doktor bile sasirdi , kalca cikikligi ameliyati ve sonrasi hakkinda bilgisi olan arkadaslar paylasirsa cok memnun olurum....

merhaba bende de kalça çıkıklığı var... hiç ameliyat olmadım.. şu an için düşünmüyorm da...ameliyat olup başarılı geçen arkadaşlar var.. onlar eminim yardımcı olacaklardır...

ağrılarını fizik tedavi ve ilaçla azaltamıyor musun. Çok dayanılmaz mı, uykudan mı uyanıyorsun ağrıdan..Kar ve zarar hesabı yapmak zor. Allah kolaylık versin zor bir karar, ben naçizane bekleyebilediğince beklemeni isterdim

merhaba siz amaliyat oldunuz mu

merhaba arkadaşlar bende de çift taraflı kalça çıkıklığı var. 23 yaşındayım eylülde amaliyat olmayı düşünüyorum ama korkuyorum da

hacettepe üniversite hastahanesi Prof. Mazhar tokgözoğlu... Bu doktor çok iyi..ben 1997 yılında ameliyat oldum platin taktı ve hiç bir sorun yaşamadım hala....geçmiş olsun ayrıca

Merhaba izmirdeki hangi doktorları tavsiye ediyorsunuz

[FONT=lucida grande]Sevgili Arkadaşlar, İstanbul'da kalça çıkığı ameliyatı yapan Uzman Doktor ve Hastane bilgisine acil ihtiyacım var...[/FONT]

27 Mayıs 2013 tarihinde Adana Ortapedia Hastanesinde Emre Toğrul a ameliyat oldum allah kısmet ederse ekim sonunda ikinci ameliyatımı olacağım. Kesinlikle Emre Hoca yı tavsiye ediyorum.

arkadaslar bende dogustan kalça çıkıgı mevcut sag bacak 7cm kısa ameliyat olmak istiyorum ama doktor konusunda cok kararsızım baltalimanı kemik hastanesinde ameliyat olan arkadaslarımız var mıdır bilgi ve tecrubelerini paylaşmalarını istiyorum teşekkürler. Hepimize geçmiş olsun.

Merhaba arkadaslar

24 yasindayim benimde dogustan cift tarafli kalca cikikligim var fransa dayim ve 11 eylulde ameliyat olucam fazla bi zaman kalmadi korkularim gittikce artiyor. Dr. um 6 ay arayla iki ameliyat olucami soylemisti sonrada ameliyat gunu belirlemek icin gittigimde de bir ay icinde iki ameliyati da yapicagini soyledi. Bir ay hastanede kalicam sonrada ozel bakim evine gondericeklermis uzayan bacaklarimin egzersizlerle ve masajlarla daha cabuk guclenmesi icin.
Bu yasima kadar hic bir tedavi gormedim simdi ise agrilarim artti.Dr. uma ameliyat sonrasinda daha cabuk ayaga kalkabilmek icin simdiden yapabilecegim bisey var mi diye sormustum egzersiz ve bisiklet surmemin faydasi olucagini soylemisti. O gunden beride aile dr um masaja gonderdi agrlarim icin masaj cok iyi geliyo ve egzersizler , bisiklet yapiyorum bakalim ameliyatim nasil gecicek, yaptiklarimin faydasi olucakmi 11 ve 25 eylulde ameliyatlarim daha sonra sonuclari sizinlede paylasicam.
Birde burda maddi yonden sorun olmuyo cunku ameliyat icin hic bir odeme yapmiycam hepsini devlet karsiliyormus. Kalca cikikligi ameliyatinda enfeksiyona cok dikkat etmek gerektigi icin hastaneden ozel oda talep ettim kabul ettiler. Insaallah iyi gecer cunku agrilarla yasamaktan biktim..
Allah im hepimizede acil sifalar versin. Dusuncelerinizi yazarsaniz sevinirim.... tesekk.

Kalça protez ameliyatı

MRB. Benim iki ayağımda doğuştan kalça çıkığı solda 6,5 cm sağda 2 cm kısalık var. Protez ameliyatı olmaya karar verdim. 04.09.2013 tarihine ameliyat için gün aldım. Ama içim rahat değil doktorum sol ayağımın 3 veya 3,5 cm uzatılabileceğini söyledi 3 cm daha kısalık kalacak ayağımda bu durum kafamı çok kurcalıyor. bana yardımcı olabilirseniz çok minnettar olurum rahatlamam adına. Teşekkür ederim

annemde doğuştan kalça çıkıklığı vardı ameliyat oldu fakat tam iyilrşirken düştü ve platini kırıldı sonra ameliyat oldu bu seferde kırılan yer kaynamamış. bu arada birde kan pıhtılaşması oldu. Yaşaması mucizeydi. Ölümlerden döndü sonra konyada mehmet arazi hocamızı bulduk. Kırıkbacağı tekrar ameliyat etti ve annem şimdi çok sağlıklı. Ama bu arada çok yıprandık. Demem oki doktorunuzu çok iyi seçin.

sevgili ansızın,bu siteye 1 yıldan uzun zaman ara verdiğim için şimdi yazıyorum.bende de yüksek kalça çıkığı var.yakın zamanda tekrar araştırma yaptım ;istanbulda şişli etfal hastanesi varmış o hastane ortopedi üzerine başarılı bir hastaneymiş.

Arkadaşlar bende de doğuştan yüksek kalça çıkığı var 10 yıldır ankarada ameliyat için gitmediğim devlet hastanesi kalmadı.30 yaşındayım ve hiç bir doktor bu ameliyatı yani platin takılmasını önermediler,hatta burda Atatürk hastanesinde bi doktor 'sen böle hastane hastane gezersen doktorun biri de seni ameliyat eder ömür boyu pişmanlını yaşarsın' dedi.yani bu ameliyatı çok iler yaşlarda ağrı dayanılmaz olduğunda yapıyolar.yorum yapan arkadaşlar tavsiye ediyolar, memnun kaldıklarını yazıyolar,ikiarada biderede kaldım:confused:

zeycancınar ben ankara dışkapı eğitim araştırma hastanesinde oldum,cok menmunum,biryıl oldu ameliyat olalı,tavsiye ederim,.... hastanesine gelince orada doktorun bana dediği aynen şu: hayat merdivenlerle,yokuşlardan ibaret değil sende hep düz git,dışkapıya gittim hemen yatırıp ameliyat ettiler.

teşekkürederim.ben bekarım ilerde hamilelik doğum ve bunlar sonucunda platinin yıpranması,oturup kalkmada zorluklar.....yani bu konuyu tekrar askıya aldım

zeycançınar sana niye platin diyorlar. bende 8 ekimde fahri erdoğan a amaliyat olacağım. amaliyat olan arkadşlar memnunlar. ve hamililik doğum gibi durumlarda daha rahat olur dedi doktor. bende 23 yaşındayım

daha önce bu konuya "ameliyat olmalımıyım"diye yazıp yardımlarınızı istemistim benim gibi ameliyat olmadan önce burada yazılanları okuyan ameliyat olmadan önce tecrübeli insanlardan yardım almak isteyen bi cok insan var öncelikle ameliyatımı oldum :) yasım küçük oldugundan buradaki yası ilerlemis insanlardan cok daha riskli bi ameliyata girdim cok basarılı gecti ilk haftamcok zordu ailemin desteğiyle onuda atlattım su an 4. ayıma giricem hala iyilesme sürecindeyim cift kalca ameliyatı oldugum icin uzun bi sürec. ama beklenen gün gelecekse cekilen cile kutsal degilmidir. öncelikle sunu söylemeliyim lüften ameliyat olmaktan korkmayın aslında risk diye bi sey de yok önemli olan dogru doktoru ve hastaneyi bulabilmekte .. yasım ilerlesin o zaman ameliyat olurum demeyin daha fazla yasam kalitenizi düsürmeyin sağlıklı devam edin hayatınıza yasayamadıklarını yasayın tüm bunlara değmez mi inanın tüm buradaki insanların iyilesmesini istiyorum sadece. insanların dedikleri sizi korkutmasın yolunuza bi engel daha koydurtmayın sadece en iyi doktoru bulun ve tabi lazım olan diger sey zaman . tamamen iyilestikten sonra daha iyi seyler yazmak isterim su an cok mutluyum üniversiteye hazırlanıyorum evde hic bi korkum kalmadı allahın izniyle su sürec bittikten sonra daga saglıklı ve daha güzel yürüycem..

merhaba sen hangi doktora hangi hastahanede amaliyat oldun ben çift taraflı aynı anda olacağım

ümmü;

merhaba,bilemiyorum ama benimki doğuştan yüksek kalça çıkığı ağrım yok,doktorlar kesinlikle ameliyatı önermediler( takılan protezmiş bu arada) protezin hamilelikte fazla kilodan dolayı kısa ömürlü olacağını normal doğumun mümkün olmadığını(sezaryen var sonuçta),ve daha bi sürü şeyler söylendi vazgeçmem için çünkü ben çok ısrarcıydım ameliyat konusunda ,ama belki seninki farklıdır.geçmiş olsun canım,inş.ameliyat senin için hayırlı olur

hamilelik zaten bu şartlar altında normal doğum sakıncalı ablam normal doğum yapmıştı ondan sonra ağrıları arttı. inşallah hayırlısı olur ya. bende cerrahi hastahanesinde olacağım ama fahri beye az kaldı benimde 15 gün. süreç nasıl ilerliyo bilgi verebilir misiniz. ben öğretmenim ne kadar sürede iş başı yapabilirim.

Üst Alt