Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kendi işini yapan başka kim var?

alp_alp

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Esnaf olarak kendimi de bu katagoriye koyabilirim sanıyorum:)
Çünkü Bu yaz sahilde bir büfe aldık ve yazın o büfeyi babamla beraber işlettik.Aklımıza gelirmiydi ileride okulunu bitireceksin ve büfecicilik yapacaksın.Kesinlikle büfeciliği çok severek ve zevk alarak yaptım ama beni tatmin ettimi ya da doyurdumu kesinlile hayır sadece çok güzel bir yaz geçirdim ve cebime biraz para geçti:)Aslında ben de böyle bir başlık açsamıydım acaba "Aramızda Büfecilik yapan var mı?"diyerek :)

yaşamak zor zanaat

arkadaşlar ben yıllardır esnaflık yapan bir engelli olarak şunu söyleyebilirim ki anlayışlı insanlar ile çalışıyorsan bir sorun oluşmuyor. ancak ülkemizde özürlü insanı bir birey olarak kabul edebilecek aydın insan sayısı o kadar az ki!

örneğin yazdığım dilekçe esnasında "biliyormusun yazmasını?" tarzında soru ile çok karşılaştım. halbuki yanımda çalışan sağlam kişi bu şekilde soruya hiç muhatap olmadı.

yine bir başka örnekte tahsil edilmesi için getirdiği faturasını bana teslim etmek istemeyen bir müşterim dükkandan ucuz bir silgi alıp çıkmış. benim dışarda olduğum bir zaman tekrar gelip faturasını yatırmış. bu kişi olayı normal addediyor ki çalışan arkadaşa anlatmış. o da bana anlattı. gülüştük. güldüm ama içimde bir yerlerin cız ettiğide tartışılmaz.

zaten esnaflığın kendisi zor. birde böyle manevi yaraları kapatmaya uğraşıyorsunyaa.
işte bu şeddeli zor. :)

ama biliyor musunuz? akranlarınızdan bazılarının işsiz olduğunu görünce yaptığınız iş ne olursa olsun 2-1 öndeyim diyorsunuz.
hemde hayata 1-0 yenik başlamışken...

engelli arkadaşlar kendinize güvenin ve kendi işinizi yapın

yapın ki gelecek nesiller "özürlü beceremez" düşüncesini taşımasın

4 kusur yıl önce iş bulamadım, borc harc iş yeri actım.. cafe-bar-restorant kırması ufak bi yerim var... oturdugun yerden çok kolay diil işletmek ama sanıldıgı kadar zor yada fantazi kesinlikle diil... saygılar

Bizde kendimize ait otomobil servisi var ailecek çalışıyoruz. Babamdan sonra tüm sorumluluk bende.. Sanırım bu durumda benimde kendi işim sayılıyor.. Ben ön muhasebedeyim ama sorumluluk bende oldugu için bütün müşterilerle muhattap olanda benim..
Oturdugunm yerden tüm işlere yetişmek ve bir işyerinin sorumlulugunu almak kolay degil elbette ama zevklide.. Çünkü bir yerde herkesin işi benden bitiyor bu güzel yanı.. Belki biraz bencilce ama, gelen müşterilerin direk beni sorması ve benle muhattap olması güzel.. Bu da tüm zorluğu ve yogunlugu unutturuyor..

selam

bende kendi işimi kurdum,8 sene iş aradım ve 1 burçuk miryara iş kudum web tasaarımı şirketi www.kocaelibilisim.com 2 sene oldu ve dişimle tırnahımla yükselmaya başladım,şu anda 100 e yakın referansım var ve içiinde büyük şirketlerinde olduğu bir porföy kurdum halada devam ediyoruz,fantezi değil bunlar hepsi gerçek yeterki kafanıza koyun,ben spasatik engelliyim ve 10 senedir bilgisayar kullanıyorum,insanlarla uğraşmak çok zor ama yapıcak pek fazla bişey yok uğraşıcaz uğraşmazsak hiç bi yere gelemeyiz ve insanların beynindeki engelliler için düşündüklerini yok edemeyiz,müşterilerim şu anda engelliler için düşündüklerini bana söylüyorlar ve çok yanıldıklarınıda,bide şöyle mantık var bizim millette ben görüşmeye gittiğim zaman direk sen nasıl yapıcan sorusu soruluyo insanlarda güvensizlik hat safada, ben çok konuştum görüşürüz arkadaşlar, unutmayın bunlar fantazi değil gerçek

re

slm..Bende 8 senedir esnafım.. PC Donanım işi ile uğraşıyorum..

beninde kendi işim ama sabit bir iş değil 4 adet firma sahibiyim ama hepsi duruma göre geçiş yapıyorum kışın kazak yazın dondurma satarım

bende konyada kendı ısım deıl ama esnaflık yapıyorum.pakpen ana bayısındeyım..esnaflık guzel bı meslek dıye dusunuyorum.çunku hareketlılık var buda ınsanı monotonluktan uzaklastırıyor.

BİR ÇOK ŞİRKETLERDE ÇALIŞTIM.ENSONUNDA KENDİ İŞYERİMİ KURDUM.
ŞU ANDA SERBERST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK BÜROM VAR.
YÜRÜME ENGELLİYİM.
ZORLUKLARI OLSADA MESLEĞİMİ YAPTIĞIM İÇİN MEMNUNUM.
ARKADAŞLARA YARDIMCI OLMAYA HAZIRIM.
AYDIN YARINLAR

yaşamımı doğuştan tekerlekli sandalyede sürdürmekteyim. 2000 yılı ocak ayından itibaren kendi iş yerimi çalıştırmaktayım. dvd ve vcd film satış ve kira üzerine üzerine iş yapmaktayım.

Bende kendi işim varidi ama gemi sanayi olduğu için engelli olmam işimi
kayıp etmiş durumdayım ama tekerlekli sandalle ile çalışacak durumdayım
ve böyle bir yeni yer açmayı düşünüyorum

mdz; ne mezunusunuz acaba bende yeni anadolu üniversitesi iktisat fakültesi maliye bölümüne kaydoldum ve benimde emeklilik hayalim ymm olmak nasıl bir yol izlememiz gerekiyor bulunduğum aşamada

bu arada hastaneden istifa edince arabamı verip bakkal dükkanı açtım ve 8 ay kadar işlettim gerçi zararla kapanış yaptım ama malım duruyor yani bir sene yetecek kadar gıda stoğum var :)

emeklilik hayalim ymm olmak nasıl bir yol izlememiz gerekiyor bulunduğum aşamada

Önce okulunu bitireceksin ,sonra bulunduğun yerdeki SMMM odasına başvurup dosya açtıracaksın.Tesmerin açmış olduğu Staja başlama sınavını kazanacaksın,kazandıktan sonra 3 yıl odanın belirlediği bi MaliMüşavirin yanında staj yapacaksın, sonra yine Tesmerin hazırlamış olduğu 7dersten oluşan yeterlilik sınavını vereceksin, ruhsatını alıp 10 yıl kadar MaliMüşavir olarak görev yapacaksın, sonrasında yine sınav ve verirsen YMM sin..;) Kolay gelsin..

mac72;
O KADARDA ZOR DEĞİLMİŞ YANİ :confused: NE VAR Kİ BU DEDİKLERİNİ YAPMAK ÇOCUK OYUNCAĞĞI :D

Acaba ben minübüs şöferi falanmı olsam?

Artık o da zor dostum ..:) önce izin çıkarttırıcan sonra da psikotest dedikleri bisınava sokuyolar seniki akıllara zarar..:) (Not:Minibüs şöferi değilim..:))

o zaman bi umumi hela işletmenliği falan yapsak o da zormu?

bende 2003den berı esnafım kaza sonucu ıkı bacagımı kaybettım sonradan protez bacak taktırdım dıye bılırımkı ülkemızde en ıyı protez bacagı kullanan benımdır neyse ben elektronıkcıyım tv bılgısayar cep tlefonu tyıp gıbı elektronıuk eşyaların tamırını yapıyorum ayrıca dijitürkünde bayisiyım guzel anılarım oldu bırını paylasayım kısaca işyerıne ortayaşlı bır bey geldı ya benım teyıbımı baglarmısın arabama dıye bende tabıkı dedım yerımden kalkdıgımda benım özürlu aldugumu gördu böyle bır üzüntulu şekılde ya benım kamyonum var hanı kamyona cıkamazsın gıbı ben hıç oralı olmadan kamyonun üzerıne ondan bıle hızlı cıktımşasırtım tabıkı benım bu yaptıgım onun da hoşuna gıttı yanı sadece yurumekte özürlüğ oldugumu aslında kendısınden zekı olduguma anladı benım sıloganımda

benım sıloganımda demıştım yalnışlıkla kılavyenın tuşuna bastım evet benım sıloganımda NİCE ADAMLAR GÖRDÜM ALTINDA AYAK YOK NİCE AYAKLAR GÖRDÜM ÜSTÜNDE ADAM YOK

kusura bakma...sorunu yeni gördüm.arkadaşımızın dediği doğru.bende GÜİİBF maliye bölümü mezunuyum.Bİr ara kolum kırıldı.bu nedenle siteye giremedim.kendine iyi bak aydın yarınlar

not:bence mali müşavirlik sınavına girecek olan arkadaş öncelikle geçen yıl ki sınav sorularına bi baksın karar vermeden önce:)

Çözüm Sosyal Güvenlik Müşavirliği

İşyerimiz kamudan ayrı olan özel şahıs işletmesidir.Kişilerin Sosyal Güvenlikteki danışmanlığını ve İşlemlerinin takibini yapmaktayız.

Saygılarımla

cep telefonu, bilgisayar satış ve teknik servis üzerine kendi işyerim var ama kriz boynumuzu bükecek gibi dükkan kiram aylık 2000 lira hadi latından kalk güme gideceğiz...

slm bende özel sektörde çalısanım.kendime ait 10 yıllık bir işyerım var.

bayan kuaförüm.işimi seviyorum ayrıca kendimle barısık biyapıya sahıbım.meslertaşlarımla sevyelı bı arkadaşlık kurmak isterim.kendi ayaklarım üzerinde her zaman destek almadan durmak tercihim.2 yaşında geçirdiğim çocuk felci beni polyo sekeli felcine yol açtı.ama her seye ramen hayatı yasaamayı seviyorum.

Üst Alt