Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kifoz için verilen engellilik rapor oranı nedir?

Hastalığın durumuna göre değişir ama tek başına %40 oran alamayacağını düşünüyorum.

tek kifozdan rapor bile alamayabilirsin Fizyoterapistim

Kifozun yanında başka hastalıkların var ise ve kifozun organlarında bi baskıya, güç ve his kaybına vs neden olacak kadar ileri derecedeyse, onlarla birlikte toplanır ancak o zaman belki alabilirsin. Ama tek başına sadece kifozdan rapor alman çok zor...

@fizyo,

Peki kifoz ve fmf olarak rapor oranı kaç olur ki acaba

Bu ÖTV muafiyetlerinden v.b haklardan yararlanabilir miyiz ki?

@Balkes1o,
fmf tek başına 20 kifoz un kendi başına bi engelli raporu aldıracağını sanmıyorum şayet noterdam ın kamburu değilsen

Fmf rapor oranı ile kiroz rapor oranı bir olursa rapor kaç olur ne tür şeylerden yararlanabilirim

Fmf (Familial Mediterranean Fever)Akdeniz ateşi.%20 atak sıklığına göre ve komplikasyonlarına göre puan değişebilir.

Diğer
Kifoz.genelde boyun omurlarında görülür..bunun da dereceleri var.. fiziki muayene ve emar sonuçlarına göre puan belirleniyor.

Siz tam olarak neyi soruyorsunuz?

@Balkes1o,

Muhtemel ve ihtimal bu ikisinden ne kadar rapor verilir kifoz ortopediye giriyor galiba ortopedi de engelli araç için düşük puan bile yetiyor diye biliyorum yanılıyor muyum

Soru sorduğunuz kişiyi etiketlerseniz soruyu görmüş olur... Aksi halde soru gözden kaçmış olur.

Var mı son zaman da çekilmiş bir MR filminiz.? @Balkes1o,

MR raporu da olur fark etmez

Üst Alt