Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koklear ameliyatı olacağız Mayıs 2017'de..?

alidurmaz

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar,
Kardeşim işitme engelli ve 1 aydır tamamen duymaz oldu. Koklear ameliyatına karar verdik. Ameliyat Selçuk Üniversitesinde yapılacak. Forumda bir çok arkadaşın yorumlarını ve konularını okudum. Acizane bende kardeşim üzerinden tecrübelerimi buradan paylaşacağım.
Lakin iki konuda yorumlarınıza ihtiyacım var
1- Koklear ameliyatı için Selçuk Üniversitesi dogru seçimmi?
2- Cihaz olarak Medel mi Necleus mu (n6 ile kanso arasında kararsız kaldım)
Cihaz değerlendirme kriterlerim ise: 1 teknolojı Güncelliği, yedek parça temini ve ücretleri 3 firmanın müşterilerine karşı ilgisi

Bu iki markayı kullanan arkaşadaşlar neden mennun olduklarını veya neden şikayetçi olduklarını yazarlarsa sevinirim.
Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Cihaz kararımızı verdik. Hastamız yetişkin olduğu için yaşam kalitesini artırmak adına kablosuz teknoloji için Kansoyu tercih ettik.
Aynı kategoride Medel firmasının Rondo cihazı da vardı. Lakin Rondo tek mikrofonlu. Kanso ise çift mikrofon.
Medelinde kendine göre ciddi + ları var Kanso nunda.
Tecrübelerimi paylaşmaya devam edeceğim.

Kararımız kanso. Sebebi ise rondo opus teknolojisi kullanıyor, kanso ise n6 teknolojıisi. sanıyorum işitme ve ses açısından kanso bir adım önde. O yuzden kansoda karar kıldık

Çok şükür iç parçamız takıldı. Selçuk Üniversitesi Tıp fakültesinde başarılı bir ameliyat geçirdik.
şikayetlerimiz
1. gün ağrı, baş dönmesi, mide bulanması, iç parçanın batma hissi (doktorumuz bu tür rahatsızlıkların kulak ameliyatı olan her hasta olabileceğini söyledi)
2. gün mide bulantımız geçti. devam eden şikayetlerimiz; ağrı, ayağa kalkınca baş dönmesi ve iç parçanın batma hissi.
3 hafta sonra ise dış parçamız takılacak.

@oturanboğa rica ederim.
Bende burada yapılan yorumlardan çok şey öğrendim. Sıra bize geldi. Bu yola yeni girenlere, girecek olanlara azda olsa bir faydamız olursa ne mutlu bize...

Son düzenleme:
ameliyat olalı 3 ay, dış cihaz takılalı 2 ay oldu. Çok şükür duyma ve anlama gelişimi gayet güzel gidiyor. Hatta telefonda bile konuşabiliyoruz. Tek ve en büyük sıkıntımız baş dönmesi, halen geçmedi. Ama ilk başlardaki şiddeti de yok. Sanıyorum bünye alıştıkça geçecek ümidi içindeyiz.

Kardes keske Med-El alsaydin. Med-El in Triformance denen teknolojisi var.. Bu teknoloji 3 önemli bileseni icinde barindiriyor.

Ne ise yaradigi hakkinda bilgiyi burdan okuyabilirsiniz..

Triformance | MED-EL

Med-El bass konusunda yani düsük frekanslarda daha iyi oldugu biliniyor..

Ayrica kablosuz teknolojiye ilk adim atanda Med-El dir.. Rondo Kansodan cok daha önce cikmis ve sirada ki Rondo emin ol daha iyi bir performans ve hatalari arindirilmis olacak gelecek.

Opus teknolojisi derken, kastin nedir anlayamadim. Ic Implant mi?

Merhaba.
Bizim de ekim 24 de hacettepe de koklear ameliyatimiz var. Kanso ici n ne kadar fark odediniz acaba. N6 dusunuyoruz bebegimiz 16 ayljk oldugu icin . Firma Ile nasil irtibat kurdunuz. Biz de ilerleyisi tam bilmiyorum

@Finally

keşke bu önerinizi daha konuyu ilk açtığımda söyleseydiniğz. şuan da soylemenızın bir anlamı yok

Çok firmamızdan memnunuz. İlgi ve alakası çok güzel.
Rondo, ilk çıkan cihazı malesef opus2 ile yanı teknoloji. Yabi sonnet teknolojısı değil. Buda eski teknoloji kapsamında. K
Kansonun teknolojısı ıse daha yenı N6 teknolojısı ıle aynı. Kısaca kanso daha yenı teknoloji ile uretılmıs.

Yneı cıkan rondo 2 ise ozelliklerini tam olarak takıp edemedım. Firma kablosuz sarjı on plana cıkarmıs ve bız ameliyat oldugumuzda piyasada yoktu. Kı cochlearın N7 si bile piyasada yoktu. Yeni cıkan bu ıkı cıhazın Türkiye piyasasına girmesi ocak/şubat 2018 i bulabilir. Bence beklemeye gerek yok. Zaman kaybı herşeyden daha kötü.

@Ahmet Yusuf
Kanso için 3.500 Tl fark ödedik. Ameliyat olmadan önce ftüm implant firmalarını aradım ve bilgi aldım.

Bu aşamada beni en çok tatmin eden Oticon ve Cochelear oldu.
Kablosuz teknoloji olmasını istediğim içinde Cochlear Kanso yu tercıh ettım.

N6 ile Kanso aynı özelliklere sahip. Tek farkı Kanso kablosuz N6 ise kablolu. Kullanıcımız yetişkin oldugu iiçinde yaşam kalitesini artırmak adına Kansoyu tercıh ettık.

24 Ekimde ameliyat olacaksınız Cochlear N7 hakkındada bilgi almasınızı tavsiye ederim.
Geçmiş olsun

Ben baslangic olarak kulak arkasi alacagim.

Medelin Sonnet ile Cochlear in Nuclues 7 arasinda kaldim.

Tabi ki Nucleus 7 Sonnete göre kulagimda daha hos duruyor. Daha kücük , daha modern VE iPhone ile direkt hicbir cihaz yardimi olmadan baglanti kurup , ayarlarida App ile degistirilebiliyor.

AMA Medel in Ic Implanti beni daha cok kiskandiriyor. Adamlar o kadar iddialilar. Resmen Cochlear Sirketini tasa tutmuslar.. Yok bizim implant ile daha iyi duyarsiniz , daha net , daha keskin ve neredeyse dogal duymaya yakin duyarsiniz diyor. Cochlear ile robot sesi ve daha cok mekanik duyarsiniz diyor..

Ama cochlear sirketininde buna karsilik bir cevabi yok malesef. Atilan ifitiralara Sessiz durmayi kalmayi tercih etmisler. Yoksa gercekten dogru mu ?

O yüzden 3 haftadir karar vermedim. Ameliyatimda yaklasiyor.

Ameliyat olalı 5 ayı dış cihaz takılalı 4 ayı geçti.

Baş dönmemiz oldukça azaldı, hiç kalmadı desem yeridir ama aç kalınca, yorulunca, stres yapınca ara ara da olsa çok az şekilde baş dönmesi gerçekleşiyor.

Anlamamız oldukça iyi durumda (kitaptan okuduğumuz kısımların kelime olarak yaklaşık %90 nını, cümle olarak da %60 sını anlayabıılıyor) , telefon ile görüşmesinin ise %30-40 ını anlayabiliyor. (oranları yaklaşık veriyorum.)

Bu süreçte röntgen ve tomografi çekimleri yapıldı ve Röntgen ve tomografi çekimlerini çok rahat gerçekleştirdik.

Üst Alt