Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koklear implant cihazlarında markadan dolayı kalite farkı bu kadar fazla olur mu?

sugra

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar, iki yaşında bir kızım var eylül ayında koklear implant ameliyatı oldu 6 ay sonra yani mart ayında beyin sapı implantı takıldı diğer kulağına. her iki ameliyatımızı da levent sennaroğlu yaptı. her iki cihazımızında markası neurelec. marka tercihini biz yapmadık doktorlarımız yaptı.
bugun görüştüğümüz bir odyolog bu markayı keşke tercih etmeseydiniz diğer markalar bundan daha iyi şeklinde bir konuşma yaptı. neurelec markasının dezavantajlarının olabileceğini uzun uzun anlattı. hatta çalıştığı eğitim kurumunda bu neurelec marka kullanan hiç bir öğrencisinin olmadığından bahsetti.
kızımın duyma ihtimali için çektiği o sıkıntılı ameliyat süreçlerinden sonra acaba bir marka tercihinden dolayı duyma ve konuşma ihtimalini sekmeye uğratacak veya diğer markalara göre kaliteli bir işitme sağlayamayacak mı soruları oluştu.
neurelec markası kullananlar veya bu konuda bilgi sahibi olanlar görüşlerini yazarsa cok sevinirim. ve bu markayı kullananlarla hastane veya eğitim kurumlarında hiç karşılaşmayanlarda var mı. koklear ve beyinsapı implant cihazlarında kalite farkı bu derece fazla olabilir mi bilemedim.

ailelerin hisleriyle bilhassa boyle buyuk risklerle kucucuk bebegini ameliyat ettirdikten sonra bu dece oynayan vicdansiz odyologda kim:mad: kimbilir hangi koklear implant firmasiyle calisiyorki kendi markasini ovecek illa:mad:
siz ona bakmayin yolunuza devam edin egitimlerinizi aksatmayin yureginizi serin tutun
ben medel taktirmistim ama inanin meurelec kullananlara baya heves etmistim bu marka cok kullanan vardi simdi kus oldugum koklear implantla ilgilenmiyorum fazla
levent bey bu konularin dunyaca en iyi doktorlarindandir ameliyatlari atlattiktan sonra icinizi serin tutun doktorla alakanizi kesmeyin levent beye guvenin

shukufe'ye katılıyorum. Yapılan büyük bir terbiyesizlik ve bilgisizlik ve vicdansızlık. İmplant markaları arasında saptanabilmiş büyük bir performans farkı yok. Hepsininki bir birine çok yakın.
Siz kızınızın eğitimine odaklanın.

yazdıklarınız için teşekkür ederim. görüştüğümüz kişi medel, nucleus ve advanced bionics markaları iyi ama neurelec markası her yönden sıkıntı verebileceğinden hatta kulak veya beyine takılan implant parçasından dolayı ileride sorun yaşama ihtimalimizden bahsetti. bu ihtimali de belki tekrar cerrahi isleme maruz kalabilir diye anlattı. birde çalıştığı eğitim kurumunda neurelec marka implant kullanan bir öğrenci bulamazsınız deyince tam oldu.
bu derece kullandığımız marka kötülenince bende kendimi suçladım haliyle. çünkü biz levent bey ve ekibine her anlamda güvendik ve bir marka arayışına girmemiştik ki zaten onlarda marka tercihi kendileri yapmışlardı. markadan dolayı işitmede sorun yaşama ihtimali veya tekrar cerrahi işleme maruz kalma durumu kendimi yeterince kötü hissettiriyor. İnşalah böyle durumlarla karşılaşmayız.

benimki nucleus gayet memnunum ancak muhakkak bir rehabilitasyon merkezinden eğitimini alsın. çok daha rahat alışır. geçmiş olsun ayrıca.

sugra yarami destin bak, 7 yil medel kullanan benim:(
isitmede sorun yasama sansiniza kalmis birsey herkes taktiriyor implanti ama herkes ayni duymuyor:(kimi hic faydalanamazken kimi telefonla bile konusmalari anliyor. ben hep dudak okudum, hicte o kadar heves ettigim telefondan televizyondan hicbirsey anlamadim 7 yil boyunca:( cikti gitti basimin belasi artik. kor kulak kaldim.
egerki cerrahi isleme kalirsaniz o kulaktan hayir yok koklear implanttan:( sonra bunu bilin.dua edinki sorun cikarmasin. keski benim koklear implantimida levent sennaroglu taksaydida bu yasadiklarimi yasamasaydim:(hep pismanim koklear implant taktirdigim icin.
o odyolog size yanlis yapmis. bak mehmet aksit gibi bir akademisyen odyolog guzelce anlatmis.ne olursun kendini ferah tut. bebeginin egitimlerini onemse.

tabi eğitimin önemini çok iyi biliyoruz. inşallah bahsedilen riskleri yaşamaz kızım ve hiç kimse. teşekkür ederim yazdıklarınız için

Üst Alt