Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Koklear implant öneriliyor ama kararsızım..?

rugu

Bendede ayni durum vardi sol kulaktan oldum. Iki kulagida devlet karsilamiyormus sanirim bize oyle dediler.Sol kulak implantli oncekine gore bayagi bir farketti.Imkanim olursa ilerde sag kulagimada yaptirmayi dusunuyorum.
Bu arada ameliyat icinde doktorunu cok iyi sec.En onemliside burasi.Uzun uzun konusmak istersen ozelden yaz yardimci olurum.

Biraz araştırdım.[h=2]Kimler için Koklear İmplant (Biyonik Kulak) uygun değildir?[/h]
  • İyi ayarlanmış bir cihaz kişiye yeterli konuşma ve anlama kapasitesi sağlıyorsa,
  • Çok uzun süredir ileri derecede işitme kaybı varsa,
  • İşitme kaybının ana nedeni koklea değilse,
  • Koklea, elektrotları alamayacak kadar kötü durumda, işitsel sinir hasarlı veya mevcut değilse,
  • Kişi anestezi ve operasyona dayanabilecek kadar sağlıklı değilse Koklear İmplant uygulaması uygun değildir.

@ae.ayvaz38 memnun musun? koklear sonrası kelimeleri seçemeyen kulağın artık rahat seçebiliyor mu? ve öteki kulağına işitme cihazı kullanıyorsun sanırım koklear implant ile işitme cihazı beraber kullanırken dengesizlik ya da sıkıntı oluyor mu?

yabancı ülkelerde Bilateral Cochlear Implants sağlanıyor fakat bizim ülke henüz gereksiz buluyor bunu. adamın 2 kulağında sorun var sadece 1'ini karşılarım diyor tam saçmalık

twilight

Valla hangi kulagini secersin ben bilemem senin tercihine kalmis hangisini uygun goruyorsan.Bende sol kulagimi anlamlandirmada gucluk cekiyordum. O yuzden sol kulagi uygun gordum

bizim ulkede engelliler zaten umursanmiyorlen hersey gereksiz bulunur .. 2 cihazi 2 ameliyati devlet kardilamaz bunlari luks olarak gorur .. biz de sanki ozellikle istedik bu luksu de .. ben de kalkip zaten ulkemizde eksik meksik yapilan seylerin zahmetine girmem .. bi cihazla idare ediyorum 2. cihazimi bu yuzden satiyorum bayagi maliyetle aldik .. elimde kaldi ..

@twilight ben 36 yasindayim sonradan oldu isitme kaybim. yani koklerlil bir durumu kendimde gereksiz buluyorum tek cihaz isime yariyor zaten sesleri duyuyorum ve mukemmel dudak okuma yetenegim de varken ameliyat olmam .. bas agrilari migreni olan biriyim bir de kafatasimi deldiremem .. ben alistim bu durumuma .. dedigim gibi cihazdan istifade edebiliyorlen sesleri duyuyorsan yeterli ..

rugu
Cok memnunum ilk bir kac ay alisma sureci sikinitiliydi sadece.cunku ilk basta sesler tenekeler konusuyormus gibiydi.2-3 ayda yavas yavas alistim.alistktan sonrada sesler de anlamli gelmeye basliyor. Onceden arkadaslarima rezil olacagim korkusuyla cafelere gidemiyorken simdi rahat rahat gidiyorum.Dengeslzlik oluyorda oda beni cok etkilemedi. Bqzen kalabalik ortamda olunca sag kulagima yakin mesafede konusyorsa solu kapatiyorum.soldan konusan icinde sagi kapatiyorum bu sekilde sorun olmuyor

cunal54
Kardes inan yeni yeni umursamaya basladilar. Engellilere toplu tasima araclari ucretsiz ulasimda indirim.Ekpss vs. Sadece su isitme cihazi ve koklear sorunu sikintili.Onuda halletseler iyi olurdu aslinda.

cep telefonlari gibi isitme cihazlari da lukse giriyor 2500-8000 tl arasi cihazlar .. biz cok sıkıntı cektik alirken simdi de elimde kaldi cihazin biri .. en azindan uygun fiyata biri alir dusuncesi ile satiyorum yoksa evde kaybolup gidecek sapasaglam cihaz .. ama bu forumda cihaz saticilari var ticari amac ugruna kendi urunleri satilsin diye 2. el cihaz satan magdurlari elestirip eziyorlar cok sinir oldum ! butuuun firmalar saglik kuruslari hepsi cikarcidir ticarete bakar insan sagligina ve refahina degil

Üst Alt