Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulağımdan ameliyat olacağım..?

serkanim

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
slm arkadaslar,
Benım de bır sorunum var: 16 hazıran 2005'de amliyat olucam, sağ kulağıma işitme cihazı takılacak.
Bununla ılgılı bılgılerınıze başvurmak isterim. Ne yaptırmam gerek ve her hangi bir problemi var m?
Hangisini uygun görüyorsunuz?

Nucleus implant(biyonik kulaklık) ameliyatı mı?
Eğer bu ameliyatsa yardımcı olurum. Nucleus İmplant Hastasıyım: Cihazın markası ME-DEL

sema celal bayar üniv.hast. Dr. asım bey 16 hazirana gun verdı sımdıden heyecanlanıyorum inşallah sağlıklı gecer ama tek sorunum cihaz?

serkan senin bu konuyu burada tartışmaya açman anlamsız. bu konuda en doğru kararı ancak ve ancak uzmanlar yani doktorun verebilir.

mimar evet haklı olabilirsin ama arkadaşlarımızın bazı fikirlerine ihtiyaç duyduğumdan dolayı bu konuyu buraya açtım ğer bir hata yapmışsam özür dilerim.... :oops:

Mimar; bence sen hatalısın... Ameliyatın bize gerekli olup olmayacağını uzmanlar verir. Fakat hangi ve ne tür cihazın kullanmamız gerektiğine uzmanlar karar vermez: hastasına bırakır. Hangisini tercih edersen o olsun der..
Serkanim, işte bu konudan bilgisizliğinden bunalacaktır. Bilgisi olanların tecrübesinden yararlanmalıdır, değil mi?

Mimar; Serkanım bu formda ne yapacağını bilmediğinden sorduğu soru ve girdiği başlıkların yanlış olduğunu kabul ediyorum. Fakat benim düşünceme göre bu yazışma esnasında Serkanim'a daha farklı yaklaşımda bulunabileceğimize inanıyorum. Ameliyat önerisine gelince biz burada karışmayız. Ama Ameliyat esnasında neler yapması gerektiği konusunda uyarabiliriz.
Düşünsene bir sürü arkadaşımız ameliyat esnasında SARA ve Yüz Felçi hastalığı kapmışlar. HAstalara oranla nadir bir rakam olduğunu söylüyorum ama hiç değilse tecrübemizden biraz faydalansın. Not bu hastalık ameliyat esnasında değil ameliyat sornasında bakımsızlık ve vurdumduymazlıktan kaptıklarını öğrendim. Dikkatsizlik ve boşvermişlik bizim kanımızda çok.

Serkanim ne tür cihaz kullanacağınızı doktor söyledi mi size? Eğer söylemediyse doktordan doldurmalı ve akülü cihaz istemediğini ısrarla söylemelisin. Tavsiye etmem. Düz pille cihaz istemelisin ; en kullanışlı olan bu cihaz. Bir araştır...

Ben bu amaliyata olumlu yaklaşmıyorum.İşitme cihazı ile idare etme olanağı varsa kesinlikle bu ameliyatı olmamalı.Benim yurtdışındaki Doktorlardan aldığım tavsiyede bu.Bu ameliyatı konuşamayan,konuşmasına katkıda bulunmak amacıyla,olanlara daha çok tavsiye ettiklerini biliyorum.

Nisanrüzgarı yanılıyorsun. Sana uygun olmamış olabilir ama gerçek bu hayatı boyunca konuşamayan birine takmıyorlar, takmayı gereksiz görüyorlar. Bilgilerinde biraz sapma var.
duyma yetisini kaybetmiş ve aralarında çok uzun zaman olmayan birine uygulanırsa %100 verim alınır. Yanı 20 yaşında geçirdiği kaza veya hastalık sonunda duyma yetisini kaybederse implant ameliyatı ile eski haline dönebilir. Bundan dolayı daha çok verim elde eder. Diğer yanda henüz 5 yaşını aşmamış bebeklere ve çocuklara uygulanırsa onların diğer insan ile iletişimi yavaş yavaş kazandırılır.
Senin ve benim gibi yıllardır ses duymamış beynimize implant takılırsa ( örneğin benim gibi 5 yaşında işitme yetisini kaybetmiş ve 32 yaşında implant ameliyatı olmuş birine) ne gibi fayda olabilir bilemeyebilirler. Doktorlar o yüzden her zaman önermeyebilir.
Bu tür uzmanca kararı bizim vermememiz gerekiyor. ancak o cihazı bizim gibilerin kullanıp kullanmayacağımıza uygun olup olmayacağımızı uzmanlar yardımı ile araştırmamız gerekiyor.

Yaşamış olduğum o bunalımlı dönemden sonra kulağımı bile elletmek istemiyorum doktorlara.Anlayacağın güvenimi yitirdim.

Geçmiş olsun Nisanrüzgari.... Şunu bil beceriksiz bir doktorun sakarlıkları senin psikolojini bozmamalı. Doğru doktor bulmalısın...

serkan kaç yaşımda olduğunu yazmamış bu tür ameliyatları çok küçük çocuklara yapıyorlar herhalde...
işitme cihazı daha önce hiç kullanmadıysan ameliyat olmadan takabileceğin bir cihaz yok mu?
benim bütün doktorlara güvenim sıfır...
ameliyatın iyi olur inşALLAH.....
bence burada engelinle ilgili her konuda yazabilirsin...
ameliyat haycanını anlıyorum...... :wink:

serkanım ben ameliyat olacağın hastahanenin uzmanlarıyla ilgili çok araştırma yapmanı öneririm ,alt yapısı ege den gelme ama sanki çok geniş bir nasıl desem neyse ya güven olmalı,bence araştır daha ,hemen ikna olma ağır bir ameliyat,meopius un dediği gibi sara ve yüz felçlerine sebep olan bir ameliyat ben olsam meopiusun doktorunu bulurdum çünk o yaşanmış tecrübe en doğrusu....

Mimar sen hiç o uzmanların elinde hırpalanmadın sanırım ,işitme cihazında bile ticarileşiyo doktorlar kendi markalarına yönlendiriyorlar ,en doğrusu yaşayanın anlattıklarınıda dinlemek .....

ARKADAŞLAR ÇOK TEŞEKKÜRLER

Merhaba arkadaşlar verdiğiniz bilgi ve yaptığınız yorumlar için çok teşekkür ediyorum!beni biraz korkuttunuz bu Sara ve Yüz Felci olayını bilmiyordum şimdi biraz daha korktum açıkcası zaten doktorun yuzunu görmeden asistanı gün verdi neyin ne olduğunu ben bile anlayamadım.

Başka bir doktoru tavsiye etti arkadaşlarım o doktorla gorustum aynı poliklinikte görev yapıyor bana muayene olmadığını söyledi. Ameliyat olacağım doktorun arkadası ama çok becerikli dediler bende durumumu iza ettim kendisi bana gelmen için prim dökmen gerek olduğunu söyledi ben bu yuzden bıraz endıselıyım dıger doktoru gormeden gun verıyorlar. bunda bır ıs var dıyorum kendımde devamlı dusunce ıcındeyım.Amelıyat gununden bır hafta once cagırıcaklarmıs yanı 16 haziranda ameliyat günüm,9 haziranda gel dediler tahlil ve yatışını yapalım tam dogrusu bana ne yapcaklarını bıle bılmıyorum.

Ben boyle bır amelıyatı istanbul ssk eyüp hastanesinde 1995 yılında gecirdim ve gecırdıgım dakıkalar aklıma gelıyor bu yuzden cok endıselıyım.24 Yaşındayım.......

Benimle birlikte aynı problemi Kız kardeşimde çekiyor o iki ameliyat oldu ve kulağını çok kötü kurcalayanlar oldu önü ne gelene ailem baktırıyorlardı bunu bilinçsizlik olarak düşünüyorum. Bu yuzden arkadaslar bu ameliyattan çok ama çokkk korkuyorum.

Beni Dinlediğiniz için Çok Teşekkürler Vaktinizi Aldım Özür Dilerim....... :(

Bu konuda bilgim olmadığı için bir yorum yapmıyorum
ama vaktinizi aldım özür dilerim de ne demek
burası ne için var, paylaşmak için, sormak-cevaplamak, öğrenmek için
Birlik olmak için var...
Serkancim iyice araştır ve aklına ne yatıyorsa onu yap..
Sevgiler

Ameliyattan önce anjiyo için seni çağıracaklar. Ameliyata girene kadar tüm tetkikler tam olmalı. dolayısıyla korkmana gerek yok, o zamana kadar ameliyata alınacağın doktorla tanışırsın.
Sana uyarım dikkatlı ol yeter. ameliyat sonrası dikkatlı ol, pansuman için ve kaldığın oda için dikkatlı ol yeter.
Şunu söyleyeyim ameliyattan bir gün sonra eve gönderebilirler. İyileşebilirsin. Bir hafta da olabilir. ameliyattan korkmamanı tam tersine tüm dikkatini kendine vermeni öneririm.
Sara ve yüz felçi genelde hastaların tembelliği ve boşvermişliği ile başlıyor... Sana acil sifalar...

meopius' Alıntı:
Ameliyattan önce anjiyo için seni çağıracaklar. Ameliyata girene kadar tüm tetkikler tam olmalı. dolayısıyla korkmana gerek yok, o zamana kadar ameliyata alınacağın doktorla tanışırsın.
Sana uyarım dikkatlı ol yeter. ameliyat sonrası dikkatlı ol, pansuman için ve kaldığın oda için dikkatlı ol yeter.
Şunu söyleyeyim ameliyattan bir gün sonra eve gönderebilirler. İyileşebilirsin. Bir hafta da olabilir. ameliyattan korkmamanı tam tersine tüm dikkatini kendine vermeni öneririm.
Sara ve yüz felçi genelde hastaların tembelliği ve boşvermişliği ile başlıyor... Sana acil sifalar...

çok teşekkur ederım bu kadar guzelce ıfade ettıgın ıcın hepınıze cok tesekkurler arkadaslar..pazartesi raporlarımı getırıp buraya yazıcam aynısı belkı bılgısı olan arkadaslar daha iyi bilgisi olur diye düşünüyorum tekrar tesekkürler.

Serkanım Bozyaka ssk da Dr. Levent Olgun bu işlerle ilgileniyo bilgili bir insan ama orada dr.Erdal Gül dünya güzeli bir insan ve iyi bir dr. bence ona onaylattır bu işi üniversite hastahaneleri bir tür deneme tahtasına çeviriyor insanı ben çok hırpalandım ege üniv. de bence Erdal Gül 'e git özelden o sana gerçeği ve yolunu anlatır ,buda bir yoldur .....

semra çetin' Alıntı:
Serkanım Bozyaka ssk da Dr. Levent Olgun bu işlerle ilgileniyo bilgili bir insan ama orada dr.Erdal Gül dünya güzeli bir insan ve iyi bir dr. bence ona onaylattır bu işi üniversite hastahaneleri bir tür deneme tahtasına çeviriyor insanı ben çok hırpalandım ege üniv. de bence Erdal Gül 'e git özelden o sana gerçeği ve yolunu anlatır ,buda bir yoldur .....
Semra hanım çok tesekkurler verdıgınız bılgı ıcın bozyaka ssk.hastanesi izmirde sanırım izmiri pek bılmem ama sansımı denıcem.Dediğin gibi Üniversite has.deneme tahtası oldugunu biliyorum normal poliklinikte kulak temizletmek çin başında 10 öğrenci birde pratisyen deneme tahtası gıbı yok bu boyle,yok o oyle bılmem ne!Bu halde normal polikinik böyleyse ameliyathanenin durumu nedir?Ya düşünüyorumda tekrar istanbulda iyi bir doktora örünüp ameliyat olayını ordamı yaptırsam.657 kamu memuru olarak görev yapıyorum özel hastanelerde ilgileniyor sanırım.birde baska hastaneye gıtsem ama semra hanım sızın verdıgınız doktorların yanına gıtmeyı ıstıyorum sız verdıgınız doktorlardan tedavi aldınızmı nasıl ilgileniyorlarmı?

SERKANCIM MERHABA
FORMU TAM OKUMADAN SANA ÖZEL MESAJ ATTIĞIM İÇİN ÖZÜR DİLERİM BELİRTİĞİM GİBİ BENİM 2 YAŞINDAKİ OĞLUMDA AMELİYAT İÇİN SIRADA BEKLİYOR. BU AMELİYAT İÇİN BENDE ÇOK ARAŞTIRMA YAPTIM VE ARAŞTIRMALARIM SONUCUNDA BU AMELİYATI İYİ YAPAN YAPAN DOKTOR SAYISI GERÇEKTEN AZ SSK HASTANELERİNDE BU AMELİYAT ZATEN 2 YERDE YAPILIYOR BİRİSİ ANKARA DIŞ KAPI EĞİTİM HASTANESİ VE BURADA AMELİYATILARI DR ARMAGAN İNCESU YAPIYOR AMA ORASI ŞUANDA AMELİYAT YAPMIYOR DİYE BİLİYORUM DİĞERİ İSE SEMRA HAN BELİRTİĞİ GİBİ SSK İZMİR EĞİTİM HASTANESİNDE DR LEVENT OGUN YAPIYOR VE BU KANUDA ÖNDE GELEN DOKTORLARDAN BİRTANESİ AMA SSK HASTANELERİNDE BU TÜR CİHAZLAR İHALE İLE ALINDIĞINDAN VE CİHAZIN PAHALI OLMASI SEBEBİYLE ALIM YAPILAMAKTA VE 90-100 CİVARINDA HASTA AMELİYAT İÇİN BEKLEMEKTEDIR. ÜNİVERSİTE HASTANELERİNDEN İSE SANA ÖNERECEĞİM YER HACETTEPE TIP FAKÜLTESİDİR.AMELİYAT KONUSUNDA BİR KORKUN OLMASIN BU AMELİYATI OLMUŞ BİR YAKINIM VAR VE OĞLU ŞUAN GAYET İYİ BİR ŞEKİLDE KONUŞUYOR VE DUYUYOR.

İNŞALLAH EN KISA SÜREDE SAĞLIĞINA KAVUŞURSUN

Dr. Armagan İncesulu SSK hastanesinde çalışıyor olabilir ama bildiğim kadarıyla Prof.Dr. Soner ÖZKAN gözetiminde görev yapıyor.
Prof.Dr. Soner Özkan şuan Hacettepe Ü. K.B.B. Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi

celel bayar üniv.hastanesindeki ameliyatı gercekleştiricek doktorun adı Prof.Dr.Asım soy isimini hatırlayamadım suan arastırma ıcındeyım ınsallah bır problem olmaz.Arkadaşlar Uludağ üniv.Has.Doktorlar nasıl bilginiz varmı_?

Serkan bak iki yolda seni hacettepeye çıkarıyor ne işin var uludağda ben seni anlyamadım arkadaşım ,Muratkaraya bey o yoldan önünde yürüyor ben olsam takip ederdim ,meo ise o yoldan geçmiş sana daha ne diyim bilemem:)

sevgili serkanim bence sen bu amalyatı celal bayarda olma derim cünkü üniversite hastaneleri egitim yeri senin kulağın üstünde egitim öğretim konusu işlenecek bence devlet hastanesinde bir uzman doktara danış ve orda ol derim tabi bu benim fikrim

Rapordaki Bilgileri Yazıyorum..

16.10.1995 tarihinde sağ kulakta akıntı,işitme kaybı ve baş dönmesi nedini ile S.S.K. Eyüp Hastanesi K.B.B. Polikliniğine müracat etmiştim. Yapılan muayenede sağ kolesteatomlu kr.ottis media teşhisi ile yatırıldım. Preop Odyolojik tetkinde ortalama 60 db. kondiksiyon tipi işitme kaybı saptandı. 20.10.1995 tarihinde G.A. ile operasyona alındım. Operasyonda mastoit kavite olduğu gibi kolesteatomla dolu idi. Sigmoid sinüs 1 cm kadar açıkta,dış kulak yolu arka duvara yer yer dehissanslar olduğundan indirildi. Orta kulaktan yumuşak doku ve kolesteatomla arasında kemikçikle rastlanmadı. Postop sorunsuz geçti.
Op.Dr.Muhsin ŞİRİNSÜKAN
K.B.B. Uzmanı

Evet arkadaşlar oyıllarda böyle bir ameliyat geçirdim şimdi ise tekrar bir operasyona giricem bu konuda bilgisi olan arkadaşların bilgisine ihtiyacım var. Şimdiden verdiğiniz Bilgiler İçin Çok Teşekkürler..........

Msn: memol80@hotmail.com

Üst Alt