Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kurtarılmayı beklemek veya sabrederek ve kanımın son damlasına kadar sabretmek?

ayDÜNYAvazo

Aktif Üye
Konular
578
Reaksiyonlar
116
Kurtarılmayı beklemek ve güçlü bir şekilde sabretmek mi gerekir?

Usta bunu neden sordun ki hangi olay için mesela ? ona göre cevap yazalım.

Ne olduğunu anlamadım ama ne olursa olsun sabretmek tabiki...

Her halükarda kesinlikle sabretmek..

insan sınırlı ve aciz bir varlık yarını yada sonrasını bilemez o yüzden sabretmek..

mgursoy

Acaba ben sabretmem gerektiğine dair mesajmı aldımki biyerlerden, Orasını bilmiyorum ama genede sabredeceğim.

HERŞEY GELİP GEÇİCİ ZATEN FARKINDAYIM BEN.

ayDÜNYAvazo

aga sen geçen gün evlilik hazırlığı yapıyodun. idare ediyodun kendini. ne oldu rahatsızlık mı arttı. sabredicez tabi napıcaz. biz ölünce üzülücek birileri vardır elbet. onlar içinde sabredicez .

Limooon

Yağmur yağarken sanki ben ağlıyormuşum gibi oluyor.

Yağmurun kendisi hüzündür zaten😁😁

ayDÜNYAvazo

Yazar burda şey mi dedi : Hayat devam ediyor ama içimizdeki fırtınalar da kopmaya devam ediyor. :)
Fırtınalar kopsun içerde yapçak bişey yok. Ama bigün fırtınalarında sonu gelicek. Ve biz bunlar son fırtınalar olabilir diyerek sevinicez !

Limooon

Bu dünyada iyi günler göremeyecekmişim gibi hissediyorum. Olur olmaz bilemem yaş 36 (belki yolun yarısı diyebilirsiniz)

ayDÜNYAvazo

Abi benim korkularımı görseydin bu dünyaya söverdin. Benim korkularımı görseydin sadece yaşama amacın bigün herşeyin bitmesi olurdu.
Ama şimdi ben yoğun depresyon yaşamıyorum onunda etkisi var yalan yok. eğer ki yoğun depresyon yaşasaydım bende budünyayı geçirecek bişeyler arardım. Ama şuan takmıyorum pek. Hayallerime çok yaklaştım bigün bütün sıkıntılarım bitebilir. İnşallah var ise Allah'ımın izniyle. Yoksa şansıma... Nasıl olursa olsun benim hayalim skıntılarımın bitmesi bir mucize gibi...

İki ihtimal var
Ben suçlumuyum değilmiyim
Suçlu olmadığımı varsayarak
Suçlu olmadığıma göre
Bu ceza niye kime ne

Evlilik hayallerim vardı ama onlarda "bitik" be benim için

ayDÜNYAvazo

Kesinlikle suç arama. Şans faktörü bu hayatta çok önemli. Ben en güvendiğim yerden sınandım bu hayatta. En düzgün olduğum yerden sınandım. Doğru dürüst bi suçumda yok ama biraz öyle gözüktü dışardan. Ve o ara kendimi hep suçladım toparlayamadım. Ama şuan toparladım ve ne kadar suçsuz olduğumu görebiliyorum. Şans çok önemli ...

Benim asıl sorunum
Bitmişlik
Tükenmişlik
Orasını biliyorum
Ama yapacağım bişey yok gibi sanki.
Elimden🤲 bişey gelmiyor.

ayDÜNYAvazo

Tek bir nokta var. Bitek o rahatlatır seni biraz. Bak hayatta insan iyi bi mesleğim iyi bi eşim güzelde bi inancım olsun diye yaşar. Ama gerçekler bunlar mıdır acaba. Gerçekten topluma örnek olmak için yaşayamaz mısın ? standartları yukarı çekmek yerine aşağı indiremez misin ? kendin yerine başkalarına iyilik yapamaz mısın ? bi kahveye oturup çay içemez misin ? arada bi derdinden bahsedemez misin ? illaki o kahveye tatar ramazan gibi mi oturmak mı lazım ?

Zamansızca beklemek zordur
Ama yarın ne olacağınıda bilemiyorum

Ben sadece geçmişi hatırlıyorum.
Gelecekle aramda bir "perde" var gibi.
Gelecekle ilgili plan yapamıyorum.

Bugünleri bidaha istesekte bulamayabiliriz abi. Oyüzden sabredicez ve bitiricez bu görevi layığıyla yapçak bişey yok :)

Üst Alt