Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Lustral ya da selectra kullanan var mı? Deneyimlerinizi yazar mısınız?

Valla her doktoru dahil etmek doğru değil.

Önüne ne koyarsan onu yazıyorlar derken kastım çok farklıydı.

İlaç firmaları ilacı üretir bazı prosedürlerden geçip onay alır,hekimlerde yazar.

Anafranil konusu.. anafranil çok eski bir ilaç..ilk çıktığı zamanlar hasta geri dönüşleri ve klinik verilere göre.. geçiktirici özelliği de olduğu anlaşıldı.

Bazı hekimler çok eskiden sadece bu amaç için recete ediyordu.. elbette doğru değil.

Konu başlığı çok farklı..daha fazla meşkul etmeyelim bu başlığı.

Sizlerde haklısınız..haksızsınız demiyorum..çok faklı şeyler dönüyor sağlık sektöründe..bu başlı başına farklı bir konu.

🙋

@Artı_Noksan,

4.evre kanser olduğumu öğrendğimde doktorlar ağlama krizim için bu ialçlardan yazmıştı bende etkisi pek iyi olmadı içmeyi reddettim sonra ağlamalarım kendi çabamla durdu...ama bu ilaçlar ağır doktor kontrolünde olmalı

Şunu herkes kabul etsin . Sektör insanladı tedavi edemiyor, oyalıyor bundan nemalanıyor. Olan insanların umutlarına, sağlığına, ömrüne oluyor vesselam. Hayırlı günler.

Bana kısmen iyi geldi tamamen iyileştirmiyor maalesef eskisi kadar kötü değilsin ama yine de idare eder gibi yapıyor.

@OğuzHan112,
Oğuz bey merhabalar bugün doktora gittim selectrayi 1 hafta yarım içerek bırak dedi sonra paxeraya geç dedi de benim bu takıntılar ne zaman hafifler acaba 1 hafta 50mg selectra ve paxera 20 içip sonrasında paxera 40 içicem

Aspirinin antipiskotik versiyonu. Ruh haline iyi geldiği doğrudur, lakin OKB'de etkisiz kalıyor. Beklentiye göre değişir. Yani örneğin, beklentin, OKB'den kurtulmaksa, üzülerek, maalesef diyorum. Sosyal kaygıysa, sevinerek evet diyorum.

Merhaba

Okey.. yerinde bir karar yapmışsın..beni dinlediğiniz içinde ayrıca teşekkürler.🙋

Şimdi psikiyatri ilaçları ağrı kesici gibi hemen etki etmez..düzenli ve saatinde almaya özen göster.

1 hafta içinde belirgin olmasa da etki etmeye başlayacaktır.. 15 veya 1 ay sonra belirgin etkileri başlar.. kullanmaya devam ettikçe 2 3 ay içinde bayağı bir toparlamış olursunuz.

Sabır😊

@isabeyy,

Olmayan aklımı karıştırıyorsun😊

Paxera yı kestik selectra ya geçtim demedin mi?

selectra yı doz azaltıp kes demiş doktor paxera ya devam demiş.. demedin mi?

Şimdi de 8 aydır kullanıyorum diyorsun🤔önceden 8 ay kullandığını mı söylemek istiyorsun?

@isabeyy,

@OğuzHan112,
Yok estağfurullah şimdi şöyle ben 8 aydır paxera 40 kullandım sonra kilo aldım diye selectraya geçiş yaptım şimdi selectra 100mg kullanıyorum ya dozu azaltarak paxeraha geçiş yapacam

Ee tamamm🫡

Biz ne söylüyoruz..paxerayı kesmişsin..önceden 8 ay kullanman bir şey değiştirmez.

Yeniden başlıyorsun..etki etme sürecini kişiden kişiye farklılık gösterse de genelleme olarak yukarıda yazdım

@isabeyy,

Selektra bir ara neşe verdi sonra monoton bir durum odu iki ay kullandım sevmedim selectrayı sonuçta içtiğinde donuklaştırıyor uyku yapıyor monotonlaştırıyor

Halk dilinde "mallaştırıyor" derler abi. Bu psikiyatri hastalarına acilen çözüm bulunmalı. Başta OKB ye bana 😶

Şimdi deseler şu xeplionu değişebilir sin veya hastalığı yenebilir sin veya ilaçsız tedavi deseler elimden geleni yaparım o kadar xepliondan bıkmışım yetti artık bu psikiyatriler intahar etmemizimi bekliyor nedir bıkkınlığın haddi hesabı yok insan haklarına başvuralım bari ne diyeyim

Öncelikle imtihan olduğu unutulmamalıdır. Çare aranmalıdır, vesilelere sarılınmalıdır. Lakin şu işede el atılmalı. O iğneyi kullanan arkadaş var burda çöp gibiydi. Şimdi sokağı dönünce ilk göbeği gözüküyor.( Doktorlar bunun sağlık sorunu olduğunu, hayatını zorlaştırdığını biliyor) Arkadaş yolunu yürüyemez oldu. Emekliydi. Emekliliğini iptal ettiler remisyonda diye . İğne bırakmak istiyor doktorlar olmaz diyor. Değişik bir sistem madem iyi kes iğneyi. Emekliliğini iptal etmeyi biliyorlar. Ya ne garip bi sistem. 😶 Bu sistemde ilaç iğne vs kullanmazsan "hasta değilsin" . İlla kullanmak zorundasın. 15 günde bir kontrole gidiceksin. Elektrik vererek adam düzeltiyorlarmış. 😀 yav ne hallere düştük Yarabbi.. OKB nin amaliyatıda varmış . Bence beyni komple alsınlar . Bizde kurtulalım. 😄

Üst Alt