Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mahkeme kararı ile kısıtlı adına süresi dolmuş aracın satılıp yerine yenisini alma işlemleri | 2024

anokutan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Daha yeni yaptım bu işlemleri. Kısaca anlatayım.

Dilekçemi hem satış hem de alış şeklinde verdim. Ancak mahkeme sadece satış için onay verdi. Satış olmadan alışla ilgili işlemlerin olamayacağını sözlü olarak kalemden bana ifade ettiler.
Aracımı alıcı olduğu için belirlenen rakam üzerinden önce parasını kısıtlının hesabına yatırdık ve ardından notere gidip yarım saat içinde satışı yapmış olduk. Satış işlemi bu kadar.

Sonra araç alımı ile ilgili dilekçeyi verdim mahkemeye. Faturada belirtilen rakam üzerinden hesaptan paranın çekilmesine ve aracın alınmasına izin verildi.
Ardından parayı çekip bayiye gerekli evraklarla birlikte para da aktarılıp alış işlemlerine başlanmış oldu ve üç gün içinde yeni aracımızı almış olduk.

Merhaba. Mahkemeye araç alımı için dilekçe verince, ek kararın çıkması ne kadar sürüyor acaba?
Birde mahkeme araç alımı için illa proforma fatura istiyor mu? buradaki bir bayi proforma fatura vermediklerini söyledi.

Nerede başvurduğunuza bağlı ne kadar süreceği. Bir ilçedeyseniz yoğunluk çok değilse on on beş gün içinde hallolur sanırım ama şehir ortamında daha uzun sürebilir. Proforma fatura olmadan mahkeme karar vermiyor çünkü kararda rakamın ifade edilmesi gerekiyor. Şu rakamdan fazla olmaması koşuluyla diyor çünkü.

Merhaba. Ben de dilekçemi verdim. Satış öncesi bilirkişi geleceği ve araca değer biçeceği söylendi. Sizde de aynı durum oldu mu ?

Bir de kısıtlının hesabına yatacak ve araç alışından artacak paradan kasko, sigorta, boya koruma vs. yaptırabiliyor muyuz ?

Üst Alt