Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Majör depresyon ve OKB (takıntı) hastalığına yüzde kaç rapor verilir?

Anlattım zaten.

@OğuzHan112,

60 puan ne anlama geliyor tam olarak? Malülen emeklilik mi demek ?
Yalnız şunu eklemeyi unutmuşum; beni her gün üzen durum tazeyken akıl sağlığımı yitiriyorum.

@gokhan34 merhaba yazdıklarınızın bir kısmını okudum. Erteleme alışkanlıgınız için yapacagınız işleri parçalara bölün. Neyi ertelediginizi bilmiyorum. Ama kitap okumayı erteliyorsanız. 1 gün 1 sayfa ertesi gün 2 sayfa okuyabilirsiniz. İşlerinizi bölerek yapabilirsiniz. Özbakım yapmak insana kendini iyi hissettirir. Ne zaman kendinizi biraz iyi hissediyorsanız. O zaman yapın sabah ögle akşam. Başlayın az da olsa devam edin. Korku ve kaygılar her insanda az yada çok olabilir. Kendinize neden korktugunuzu nelerin sizi kaygılı yaptıgınızı sorun. Cevapları kendinize vereceksiniz. Kaygılı hissettiginizde nefes egzersizi meditasyon yaparak hafifletebilisiniz. Yazın duygu düşünce korku kaygı sizi rahatsız eden herşeyi yazın. İlaç kullanıyorsunuz sanırım rahatsızlıgınızın ne oldugunu bilmiyorum. Yazdıklarınızın bir kısmını okudum. Bunları söylemek istedim. Geçmiş olsun

majör depresyon, kaygı bozukluğu ile bir kamu kurumunda engelli statüsünde olmadan çalışmaya çalışıyorum sürünüyorum bile diyemiyorum. düşünsel bazı takıntılarım var ve rahatlamak amaçlı hareketler yapıyorum. depresyon ve intihara meyil had safhada. hiçbir acı geçmeyecek gibi geliyor. doktor habire ilaç dozu yükseltiyor. sakinleştirici de yazılıyor sıklıkla. titreme ve çene sıkma da var. asabilik de yeri geliyor had safhaya çıkıyor. sinirden bağırıp çağırıyorum ortalıkta. 3 kez yatışım var ve 4. yatış ihtimallerden biri diyor doktor. tamamen lanetlendiğimi düşünüyorum. aşırı yeme ve gece yeme problemlerim var. sayıklama had safhada. yabancı biri evime girecekse; markette aldığım ürünü poşetlerken elim ayağım birbirine iriyor.

Merhaba. Anksiyete ve majör depresyon teşhisiyle 2008 yılından beri hastayım. Çalışmakta çok güçlük çekiyorum. Hele şu sın birkaç aydır… Tedavi gördüğüm üniversite hastanesine rapor için başvurdum ve Yarın heyete gireceğim! Ne sorarlar ? Sonrasında süreç nasıl ilerleyecek?

@OğuzHan112,

Tamam demişlerdi o zaman. Başka pek birşey söylememişlerdi o zaman. Çıkar mı peki engelli raporu ? Her yerde kullanabilir miyim verilirse rapor ?

Rapor çıkarsa tüm engelli haklarından faydalanıyorsunuz hocam.

Daha önce engelli rapor için başvuru yapmış mıydınız... Yüzde kaç verilmişti?

Anksiyete bozukluğu için biraz zor... Hastalık Öykün uzun yıllara dayanıyor... Tedavinin düzenli ise %40 alma ihtimaliniz var.

@gokhan34,

%kaç ve süreli mi süresiz mi çıkar rapor sizce ? Heyecanlı ve meraktayım .

@OğuzHan112,

Hayır başvurmamıştım. Anlsiyetenin yanında şiddetli depresyon da var yalnız.

Kullanmış olduğunuz ilaçlar bile raporunuzda etki eder.ne tür ilaclar kullanıyorsunuz.ayrica hastanede her yatista kaç gün kaldıniz.major depresyon ağırdır.ankeseyete hafiftir.

Son 2 yatışımda:sondan ikincide 1 aya yakın ve en sonnyatışımda ekt de dahil 40 gün işlem yapıldı bana. Son 2 yatışımda taburcu edilene dek kaldım. İlkinde hastane şartlarının ağır olması ve hastaların dünyayı dar etmesi dolayısıyla kalamadım kendi isteğimle çıktım.

Anladım raporunuz en kötü ihtimalle yüzde 55 yüzde 60 gibi gelir

Antidepresan, tranko buscas gibi ilaçlar bir de abizol wellbutrin gibi ilaçlar kullanıyorum. Canan da kullandırıyorlar bazen.

Geriye doğru baktığımda 3 kez hastane yatışınızda olmuş..majör depresyon + anksiyete bozukluk olarak değerlendirileceğini sanmam.

Majör depresyon anksiyete bozukluğuna göre tedavisi daha uzun süre süren bir hastalık.. bazen kronikleşir remisyon dönemleri olsa da sık sık tekrarlar.

Major depresyon bipolar bozuklukta olduğu gibi Duygu durum halinizi etkileyeceği için major depresyon üzerinden puanlama yapılacaktır/ zannediyorum.

@gokhan34,

Heyetten hemen sonra e devletten alabilir miyim engelli raporumu ?

Yüzde kaç oran verilir peki?

Hayır.. birkaç gün bir hafta veya 10 gün.. iş olduğuna göre değişebilir... E-devlet'e düşer oradan bakarsınız

@gokhan34,

Heyet toplantısına girdiğinizde orada sorunuz hocam bana kaç puan verdiniz diye...

Genelde söylenmez Ama siz bir sorun belki heyet başkanı söyler. @gokhan34,

@gokhan34,

Tranko buscas bir mide ilacıdır.yani sindirim sistemi içindir.abizol ise depsesan ilacıdır. Majör depresyon hatta şizofren rahatsızlıklarında kullanılır.duzenli şekilde kullanmanızı tavsiye ederim arkadas

Heyet odasında tek kişi vardı bişey sorulmadı. Psikiyatri engel oranına vs karar verecek dendi bugün. 10 yıldan fazladır bu hadtanede 3 kez yatarak (1i ektli olmak üzere) yattım. Bakırköy’e bile gittim tedavi için. Sizce sonuç yüzde kaç çıkar? Sonuçlar 3 haftaya kadar çıkar dendi.

Sizce sonuç yüzde kaç çıkar? Sonuçlar 3 haftaya kadar çıkar dendi.

Ekt , ilaç vs bunları içerek düzelen bir kişi var mı okb den bu formda. Bu sektör ne iyileştirir, ne öldürür. 2006 idi doktor hanım demişti kroniktir bir ömür içeceksiniz bu ilacı. Yani çaresi yok tıpta. Bir tarafı yaparken bir taraflar yıkılıyor. Allah acil şifalar versin. Siz yine çalışabiliyorsunuz maşallah. Çalışamayan, meramını insanlara anlatamayan ne yapsın. Bir ailede 3 kişi okb olabilir mi olur... Tıp çaresiz kısacası . Daya gitsin ilacı deneme tahtası olmuş insanlar. Rapora geldiğinde de kolay vermezler. Uğraştırırlar. İnsan oğlu ne acayip... Selametle.

Üst Alt