Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mide küçültme ameliyatları konusunda deneyimi ya da bilgisi olan var mı?

sokr@t

Aktif Üye
Konular
99
Reaksiyonlar
232
Mide küçültme ,Mideye Balon,Mideye Kelepçe gibi birkaç çeşidi var sanırım bu tip ameliyatların ben vücuduma herhangi artık nasıl oluyorsa kelepçe ,balon falan kesinlikle istemiyorum ha mide küçültme olabilir mümkünse bu ameliyatın fiyatı nedir özelde mi olunmalı devlette mi bilgisi olan var mı acil lazım .

kardeşim sen çok acı çekiyorsun yanılıyor muyum

Ahmet T yanılıyorsun bu aralar gayet iyiyim kilo problemim var sadece rejim falan hikaye ne ekmek yediğim var ne tatlı ne dondurma veremiyorum ameliyat olayım kurtulayım ünlüler gibi .:cool:

kafa yerinde olsunda diğerleri önemli değil:cool:

Yok o da önemli önce kafa tabii ama kiloda iyi bir şey değil rahatsız ediyor artık zaten bu kiloları da kullandığım psikoloji ilaçlarına borçluyum o da ayrı konu tabii nasıl kilo aldın diye soran falan olursa bira göbeği diyorum artık ne yapayım halbuki çok içmem normalde .:)

benim göbek benden önce gidiyor:( yağ mı var artık yoksa şeker mi

Yağ,şeker,su karışık işte hepsi vardır .:p

kola göbeği sanırsam 1 haftadır içmiyorum tövbe ettim birde sigarayı bırakabilsem

Kola da içme markette satılan meyve sularını da içme hepsi aynı al birini vur birine bakma kolanın adı çıkmış sigara içiyorsan da mevsimi gelince pazarda bulunur herhalde şimdi pek yok galiba bulamadım çünkü tere otu ye çok faydalı .

Bir tanıdık oğlu ile birlikte özelde mide küçültme ameliyatı olmuştu. Kadında ameliyatta sorun oluştu, canını zor kurtardı. Oğlu da kendi de epey zayıfladı. Ameliyat sonrası sıvı gıdalar tüketmek gerekiyor, o kadar kolay bir süreç değil yani. Diyete devam etmek gerekiyor, çünkü mide genişliyor, eski kilolu hale dönüyorsunuz yoksa. Bahsettiğim abla ile oğlu da tekrar kilo aldılar.

kendim bırakabilirsem bırakırım kendi irademe bakıyor deli gibi sigara içiyorum

80 bin tl idi sanırım hastaneden hastaneye değişir fiyat. 200 kilo değilsen gerek yok bence:)

156 dan 93 kiloya kadar düştüm tam yoluna girdi derken 2017 de bir çarpıntı gözkararmaları bayılma seviyesine gelme durumu kardiyolojiye gittim ablosyon yapalım azaltalım dediler anjiyo yapılırken bşrde baktık %95 kapalı arter hemen stent ablosyondan vazgeçildi bir süre efor yasak dendi
bayır çıkamaz oldum 2018 de ablosyon yapıldı gene efor yasak 135 kiloya yeniden çıktım 5 ayda 20 kilo verdim şuan 115 kiloyum ama açımmm gene çarpıntı başladı yürüyüşü sporu bıraktım

sporsuz olmuyor 25 gündür smolite içmekten geberdim ama 500 gram verdim günlük 1000 kaloriyi geçmiyorum ama böbrek kalp hormon dengesiliği tip 2 gelde ver kilo
evet zor karbonitratı kestim bu sefer kandaki şeker hücrelere geçmediği için aç karnına şekerim yükseliyor yemek yediğim an şeker dibe vuruyor garip olay
allah kolaylık versin sanada yaşamayan anlayamıyor malesef

@selda* 80 bin derken şaka yapıyor falan olmalısın beni kilo ile tartsalar o kadar etmem .:p Çokmuş gerçekten birisi bana 10-15 bin dedi o yüzden düşündüm devlet te yaptırsak bedava olmuyor mu pekiyi ?

bir yazı buldum ama

01.02.2019 Güncelleme :

SGK – Sosyal Güvenlik Kurumu‘nun bu gün tarihi ile resmi gazetede yayınlanan Sağlık Uygulama Tebliği‘de obezite ameliyatlarının kapsamı genişletildi. Hali hazırda yazımızın üst bölümünde de bahsetmiş olduğum gibi normal sigortalı hastalar için vki 40 ve üzeri ücretsiz yapılan obezite ameliyatları, artık vücut kitle indeksi 40 kg / metrekare ve üzeri olan ileri düzey yani ölümcül obezite hastalarını karşılıyor.

Tebliğde ayrıca Vki (vücut kitle indeksi) 35 ile 40 arasında olan ve yüksek tansiyon, diyabet, kalp rahatsızlığı gibi hastalıkları morbid obezite sınırlarına ulaşmış vatandaşları da GSS (genel sağlık sigortası) kampsamına dahil etti.

Örneğin: Boyu 175 cm kilosu 108 olan bir hasta tamamen para vermeden ücretsiz bir şekilde obezite ameliyatlarını olabilecekler.

Merdiven altında yapanlara itibar etme, sonra Show haberde izleriz seni mazallah...Yağ oranı belli bir bir limitin üstünde ise yapılıyor, devlette para vermezsin.

Ben 90 kg den 67 kg düştüm yürüyüş yaptım ekmek yok pirinc yok tatlı yok meyve yok sabahları 2 yumurta öğle bir tabak sebze yemeği akşam gene sebze ve salata en önemlisi de TLC TV de doktor novrazadani izlemek birazda Instagram da sporculari takip ediyorum

Arkadaşlar sağolun verdiğiniz bilgiler için en iyisi devlette olmak galiba ne lan bu artık 80 bin falan yuh! çüş! artık yani affedersiniz.:mad:

Fiyat o kadar yoktur sen hastaneye git önce doktora sor öğren ameliyat olabilir misin eğer ameliyat olman da sıkıntı yoksa fiyatı öğrenirsin en iyi hastaneye giderek öğrenirsin

sokrates
En revaçta olan ve en kesin sonuç veren tüp mide denen ameliyat biçimi.
Yeğenim oldu, her ay yüksek miktarlarda kilo vererek 4 - 5 ayda 100 lü kilolardan ideal kilosu 65 lere düştü.
Vücut kitle endeksin uygun çıkarsa belirli devlet hastaneleri sigortalıları ücretsiz yapıyor.
Ayrıca İzmir'de bu ameliyatı benim doktorum yapıyor, oradan da biliyorum.
Süreç dışardan göründüğü kadar basit değil.
Öncelikle ameliyatta hayati tehlike ve sonrasında enfeksiyon olan bir kaç vaka gördüm. Yaşadığım ilçede bir genç de bu ameliyatta vefat etti.
Ameliyat sonrası süreç de zorlu.
Bir süre sıvı beslenmek, tıbbi mama kullanmak zorunda kalabiliyorsunuz. Bulantı, kusma şikayetleri, beslenme durumunun birden azalması ile hızlı kilo kaybı, dolayısıyla halsizlik durumları ortaya çıkabiliyor.
Midenin çoğu alınmış oluyor, isteseniz de fazla yiyemiyorsunuz zaten, az birşey yiyince doygunluk hissi oluşuyor.
Ameliyat kapalı bir ameliyat.
Durumunuzun ve vücut kitle endeksinizin belirlenmesi için çevrenizde bu ameliyatın yapıldığı hastanenin genel cerrahi bölümüne başvurabilirsiniz.

sokrates

Aman bu tür ameliyatlara dikkat edin. Çok sayıda uzman olmayan ve sadece ticari olarak bu işi yapanlar var. Bu tür operasyonlar çok çeşitli yöntemler denemeden sonra karar veriliyor. Metabolizmanın çok basit bir prensibi vardır. Bunu bozan neyin olduğunu öğrenmek daha zahmetsiz. Fevkalade az hareket eden ve diyet programlarıyla sonuç almış biri olarak size bir kaç tavsiyem olabilir:

1- Kilonuzu ölçün ve not edin
2- Gün içinde ne yiyorsanız ve içiyorsanız (ama istinasız) yazın.
3- Bir beslenme uzmanına bu bilgilerle gidin
4- Yanınızda hangi ilaçları kullandığınızı belirten notunuz olsun
5- Saat kaçta yatıp kaç kalktığınızı, gün içinde uyuyup uyumadığınızı not edin
6- Doktorunuzdan hormon, kan ve idrar tahlilleri yapmasını talep edin

Eğer yaşamınızda, biyokimyasal düzensizlik, uyku düzensizliği, alkol, düzensiz beslenme, kalitesiz beslenme gibi durumlar yoksa inanın bana kilo vermemeniz mümkün değil. İhtiyacınız altında aldığınız kalori size kilo kaybettirir. Ama bu istikrar ister. Yani bir seferden bir şey olur. O baklava ya da her ne ise kesinlikle bir defaya mahsus dahi olsa yenmeyecek :) Atlamadan ve düzenli yaparsanız düzenli kilo verdiğinizi görecekseniz.

Örneğin karbonhidrat ve proteini esas alan bir program ile 40 kg verdim. Karbonhidratı bastırdım, proteini artırdım. Fakat bunu kendimce uygulamadım.

Dahiliyeden randevu aldım önce oraya bir gözükeyim diyorum .

Benim ilgi alanim 😅aile hekimim araştirma hastnesine yönlendirdi devlette bicak parasi bes bin alinioms sanirm oyle bisey duydum ama basit değil riskli ve ölebilir ya da felç kalabilrsin bence bir daha dusunmekte fayda var 10 15 kilo 4 ayda verilir sadece duzenli beslnme ve sporla ben bile indim dusun 😅tabi sonra geri aldim caktirma 😃😃

@Edacano aslında ben de iyi bakmıyorum ameliyatla kilo vermeye ama ekmek ,pilav ,makarna ,şeker ,tatlı ,dondurma v.s..... yediğim yok zaten kendimi bildim bileli günde 2 ögün yemek yediğim halde kilo veremiyorum doğru dürüst sabitlendi artık kilolar diye düşünüp sinir oldum bir de bir bayan arkadaş aklıma soktu bu ameliyat işini sizin de yazdıklarınıza bakınca iyice kafam karıştı.:confused:

sokrates

aynı benim gibisin büyük ihtimal bana denen sanada söylenecek 150 üstü değilsen kilon normal diyecekler 2017 de 93 düşmüş aşağıya inememiştim şuanda 115 te sabitlendim
birde benim derdim sönmüş denizyatağı gibi bir karına sahibim çok yumuşak sarkık hızlı kilo vermenin bride bu sorunu var ve malesef bunun gerilme imkanıda yok şuan tek çaresi ameliyat kilo vereyim derken benim gibi olma 150 kilo üstü kişilerin hızlı kilo vermesi aşırı deri sarkmalarına yol açıyor ve onların ameliyatı daha açı verici ve zor bir süreç

karar verirken bu konudada bilgi al belime oturan pantolon giyebilmek için korse takmam gerekiyor çünki karnım çok yumuşak kayıyor kemeri sıksam bu sefer kum saatine dönüyorum

Beylikduzu dahiliye ye gideceğim önce randevu aldım o doktorda bir şeyler söylesin kafamda netleşsin olay birisi soktu aklıma zaten bu ameliyat işini de en iyisi günü gelince doktora danışmak .

itibar etmeyin arkadaşlar yakında bu ameliyatlarda yasaklanır insanlara zararı var gerçi çogu kişi 50 60 kilo verip ameliyatla ,diyet yaptım spor yaptım diye taktir toplamaya çalışıyor ama itibar etmeyin derim gerek yok canını tehlikeye atmaya ...yakınım ameliyat olacak ve hastanede bekliyoruz bizi odaya aldılar ben yanındayım mide ameliyatına girmiş 30 yaşında kız cıkamadı malesef öldü iç kanama geçirmiş 4 gün beklemiş o gün tekrar ameliyata almışlar çıkamadı malesef yakınlarının aglaması feryatları içler acısıydı deymez inanın deymez riske girmeye insanoglu olarak kolaya kaçıyoruz belki bi ameliyat olayım hooopp düzelsin gitsin kilolar gibi ama öyle olmuyor zorlu süreçler var az azim kararlıkla verilir bence hem kendinizi hemde yakınlarınızı üzmeyin derim...

@sokrates kısa ve öz cevap vereceğim :)

Mide küçültme ameliyatı 5-6 ay önce özel hastanede 12 bin TL idi .

Psikiyatrik ilaçlar hormonal değişim yarattığından önce endokronolojı ye ve diyetisyene gitmen gerekiyor . Ciddi boyutta kilo alımı var ise öğünlerde gıda alımını azaltarak psıkıyatrıden ilaç değişimi için görüşme yapman gerekiyor .

Hareketsiz büro alanında çalışıyorsan mutlaka iş çıkışı epey efor sarf etmen gerek .

Mide ameliyatını tavsıye etmem epey çilesi var ve değmez . Yürümek koşmak saatlerce serum yemekten ve kusmaktan daha iyidir . Yarım tas çorbayı 2 saatte içiyorsun gerisini sen hesapla :)

Üst Alt