Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Migren için en etkili ilaç nedir?

SEDNA

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
migreni olanlar mutlaka vardır.bugün 3.günü tam anlamıyla geçmedi gitti ya:(tamamen kesecek bir ilacı varmı?bilen varsa yazarsa çok sevinecegim.hayata negatif bakmakdan sıkıldım 3 gündür.teşekkürler.

Çok geçmiş olsun:(migren kötü bir ağrıdır.

dikloren iğne,apranaxs fayda etmedi alıp deneyecegim.teşekkürler.

İnsanın Yaşam Kalitesini Düşüren Bir Rahatsızlık Migren.
Bazen Ne Yaparsan Yap, Hiç Bir Şey Fayda Etmiyor.

Ağrının Gelmeye Başladığı Andan İtibaren,( Genellikle Sağ dan Başlıyor,)
Hemen İyi Bir Ağrı Kesici Alıyorum,
Aydınlık Olmayan Sessiz Bir Ortamda Dinleniyorum.
Buna Rağmen, Çok Kez, Malesef 72 Saati Tamamlıyor.

Çok Geçmiş Olsun SEDNA ..

önce doktora muayene olup migren türünün belirlenmesi ona göre doktorun verdiği ilacın kullanılması gerekiyor.kendi başına ilaç kullanmayınız

Arveles en etkili ilaçlardan birisi , fakat mideme dokunuyor sonrasında 1 hafta mide ağrısı çekiyorum. O yüzden mecbur kalmadıkça almıyorum. Geralgine-k vazgeçemediğim tek ağrı kesicim .
Merak ettim sizin migren ataklarınız da haftasonlarına mı denk geliyor ?

ben sölıyım kesecek şeyi.benım ancak öyle kesiliyo.diyazem yada morfin.

o kadar masum değil sanırım.ayda 3 taneden fazla kullanmamak gerekiyor.kutudan 3 tane çıkıyor zaten ama içince hemen geçiriyor.bana epey fayda etti ama tabiki doktora danışmadan kullanmayın.ayrıca bana göre migren tamamen psikolojik bi hastalık.stres çok tetikliyor.stresten uzak durursanız olmuyor.

bende de var majezik çok etkili hemde mide ye rahatsızlık vermiyo ..
ben yıllardır kullanıyorum çok memnunum tavsiye dereim

bugün çok şükür iyiyim geçti arkadaşlar.sevgili sema öyle hafta sonu falan takip etmedim ama genelde evet arkadaşların dediği gibi stresin üst üste geldi zamanlarda genelde oluyor.bünye bu şekilde tepki veriyor sanırım.ama çok kötü bir durum.ayda 1 genelde oluyor bunu biliyorum.bayanlarda böyleymiş doktor söyledi:):panlaşılmıştır açmadım:eek:.herkese teşekkür ederim.bugün şöyle güzel bir ohhhhhh ağrısız yaşamak ne güzel diyorum.şükürler olsun.

ben genelde nurofen ve majezik kullanıyorum.
eğer şiddetli devam ederse çıldıracak gibi oluyorum mecbur hastahaneye 1 iğne yapıyor. novalgin iğne etkisini 15 dk. gösteriyor. rahatlıyorum yani Allah şifalar versin hepimize....

Geçmiş olsun , rahatlamışsındır bugün :eek: Fırtına sonrası dinginliği diyorum ben bu hale .
Benim için de iki çeşit haftasonu var ; migrenli ve migrensiz . Haftasonu yaklaşıyor aman adını anmayım :rolleyes:

Bende aynı dertten muzdaripim. Evimde, arabamda, iş yerimde ve eşimin çantasında her zaman AVMİGRAN adlı ilaçı bulunduruyorum ve ataklar olduğunda kullanıyorum. Genelde 10-15 dk içinde etki ediyor. Yetmediği zamanlarda da ikinciyi alıyorum ağrılarımı gideriyorum. İlaç almazsam günlerce sürebiliyor. Bu ilaçdan çok memnunum.

Avmigren alıyorum ben bu durumda, ama ağrı başlangıcında daha fazla fayda sağlıyor

Migrenin tedavisi yok sadece ağrı kesicilerle bi yere kadar tek geçirecek şey karanlık bi odada sessiz sakin güzel bi uyku

ama kullandığımız bu ağrı kesicilerin yan etkisi olmamasına rağmen Böbrek ve Akciğer'e zararları olduğu heryerde yazılıyor.
doktorumda ağrı kesiciyi kes demişti bana nöroloji bölümünde bir kaç doktora göründüm psikoloji haplarıyla resmen deprasyona girdiğim günler oldu.
ama en güğzeli iğneyi yedin mi? bana mısın demiyosun.
15 dk etkisi ni gösteriyor güzel bir terle sabah yeniden doğmuş gibi oluyoırsun.

karanlık ışık olmayan bir odaya girin......en büyük tavsiyem....

Majezik kullanmıştım ama bana leblebi gibi geldi hiç etki etmemişt.Şu an Ergafein kullanıyorum.Harika bir ilaç çok memnunum. mide bulantımı ve zonklamamı tamamen yok etti.İçinde sakinleştirici özelliği olan maddeler de olduğu için migren anında yaşadığım sinir patmalarını da yatıştırıyor.Denemek isterseniz doktora danışmadan kullanmayın derim..İlaçlar herkesde farklı etkiler gösteriyor çünkü..

arkadaşlar okuduğum kadarıyla herkezde migren var ama herkez farklı ilaçlar kullanıyo bendede yaklaşık 20 yıldır var öncelikle aç kalmıyacaksın uykusuzluk yorgunluk ufak tefek şeyleri kafana takmayacaksın nescafe içmeyeceksin zaten ağrı geliyorum der o zaman ilacını hemen alacaksın ağrı ilerlediği zamankötü oluyo ben aprol ford kullanırım hiç buraya yazan olmamış buu hapı isterseniz deneyin annemdede var 40 yıldır belkide oda aprolford kullanır heemen keser ha bide ağrın geldiğinde en sevdiğin şeyi yiyip için sakin bir yerde uzanacaksın

dicloflam tb çok iyi geliyor.aç karnınada kullana biliyorsun.

slm arkadaşlar bende mıgren agrısı yok ama ben ecza deposunda çalişiyorum migren için en çok satılan ilaç avmıgram talet .
her mıgren agrısı çekenler doktor tavsıyesı dişinda ilaç almamalrını tavsıye edıyorum .hepinıze geçmiş olsun

elif ahmetın yazdıgı gıbı dıclofam tablete çok satılan bır ılaçtır depomuzda .eger mıgren ılacıysa

ben yıllar önce akapunktur tedavisi gördüm, 5-6yıl çok rahattım, stresten ve üzüntüden yine başladı, özel hastanede acilde kokteyl yapıyorlar 1 saatte geçiyor, şiddeti ne olursa olsun, ağrı başlangıcında relpax iyi geliyor...

migrene oran veriliyor mu? bilen var mı?

Tam içtenlikle söylüyorum:Avmigran.Faydası ve değeri tartışılmaz.Ama Doktor kontrolünde almanızı öneririm.

avmigran migren hastalığının ilk yıllarında verildi bana, nöbetler artınca herşey değişti

herşesin bünyesi farklıdır iuileleşelim diye daha çok hasta olursunuz
dr ra tanışmadan hiçbir ilaç kulanmayın
not : ilac adı yazmak doğru deyil bence buna dk edilmeli

arkadaşlar ben farklı bir tedavi önericem kesinlikle yan etkisi olmayan bünyeye zararı hiç yok ama çok faydası olan eski çaglarda türklerin sık kullandıgı ama şimdi dünyada çok ülkenin kullanıp bizim ülkemizde pek ranstlanmayan yöntem migren için sülük tedavisi :)) ben bugün tüm agrılaım için başladım benimde migrenim var hiç bişey kesin çözüm degil ve ilaçlar bünyeye yarar saglarken biyandanda zarar veriyor o sebeple sülük diyorum....

migren için yeni bir bitkisel ürün var. etkisinin uzun süre devam ettği söyleniyor. 2sene öncesinde kullananlarda hala ağrı tekrar etmiyormuş. sizde fayda sağlarsınız belki. bilginiz olsun.

Bir kaç aydır migrenimde azalma var, sebebini keşfedemedim. Ama herneyse iyi oldu bu :eek:
İşyerinde bir arkadaşımın da migreni var. Gittiği doktor epilepside kullanılan bir ilacı vermiş. Tedavi amaçlı üstelik sadece ağrıyı kesmiyor. Migren şikayetlerinin azaldığını çok rahatladığını söyledi bana. İlacın adı sanırım Topamax. Sizler de doktorunuza danışın bu konuyu belki bu ilacı önerir.

ışıklı ortamlardan uzak dur.el ile başına masaj yap.bol su iç.

Üst Alt