Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Migros'ta işe girmek mucize mi?!

famecatcher

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
28
Arkadaşlar ortopedik engelli bir bireyim yaklaşık 2 senedir M ile başlayan o kutsal markete başvurmaktan ciğerlerim soldu.Bir kere bile küçücük bir dönüş yapmadilar.

Daha önce orada işe girmiş birisi var mıdır? Adaklık kurban falan mı kesmem lazım ya da aç mı doyurmam lazım bu modern köleliğe layık olabilmem için.Ya da dayım amcam falan mı yok ondan mı tınlanmıyorum?

Ben Memur olmadan önce A101 ile görüşme gerçekleştirmiştim. İlanda Kasa Personeli Aranıyor yazıyordu görüşmede bizim ki aile ortamı gibi bir yer herkes ne iş olursa yöneticiler dahil koşturuyoruz marketimizi çevireceğiz falan dediler tamam olur dedim gerekli evrakları hazırla 1 hafta içinde getir teslim et dediler sonrasında girmekten vaz geçtim 1 hafta boyunca her gün en az 2 kere aradılar niye gelmiyorsun teslim et evraklarını başlaman lazım falan diye en son oradan gelen telefonları açmadım sonrasında atandım zaten ama carrefour olsun migros olsun böyle büyük yerler için sanırım biraz torpil lazım çalışma koşulları ve verdikleri maaşlar biraz daha iyi sanırım diğer marketlere göre

Başka market yok mu ? illa orası olacak diye bir şart mı var ? Birde kutsal market demişsiniz. :) Dönüş yapmazlar deneyim, tecrübe, ihtiyaç yok ise almazlar. 3 harfli marketler deli gibi eleman arıyor oraya başvurun derim. Hatta bir tanesinde özellikle engelli eleman aranıyor diye kağıt asmıştı.

Migros’u bilmemde 3 harfli marketlerden uzak durun eskiden şokta çalışmış biri olarak söylüyorum amelelik yaptırıyorlar verdikleri maaş desen hiç bir şey hatta beni 1 ay da sigortasız çalıştırmışlardı çok sonra farketmiştim çıkmadan önce

Kardeşim birçok müessese müracaatları alıp topluyor ve ihtiyaç oldukça oradan adam seçiyor. Başvuru yapılan her müessese ne yazık ki başvuru sahibine müspet/menfi dönüş yapmıyor. Her yerden dönüş beklememek gerek. Hele hele uzun zamandır aramadılarsa büyük ihtimalle o iş yatmış demektir. Moral bozulacak bir şey yok, sistem/usul böyle. Azimle yılmadan iş aramaya devam, kısmetin varsa elbette karşına çıkacak.

Gide gele Tarım Kredi Marketinde çalışanlarla ahbaplık kurduk. Birkaç ay önce para hesabı yapıyorlardı, ikramiye filan diyorlardı kızlar. Ayda ne kadar aldıklarını sordum. Mağazadaki satış miktarına göre prim de alıyorlarmış “Yaklaşık 30-31 bine geliyor aylık” dediler.

Allah işini rast getirsin.

Diğer 3 harflilerden uzak durulmasının sebebi,
mesai ücreti vermeyişleri ve kasa sayımında eksik çıktığında maaşınızdan kesilmesi. Bunun önüne geçmek için kasayı müsait vakitte saymaya çalıştığınızda izin vermeyişleri. Kasada gerçekten açık çıktı mı çıkmadı mı belli değil. Umarım anlatabilmişimdir.

@alifatih1958,

hocam market sektörü için imkansız bi ücret yanlışınız olmasın normal personel bir de bende onlıne market sektöründe yemeksepetimarkette çalışıyorum maas yemek parası prim yakacak yardımı dahil 23.5-24 arası degişiyor

Engelli ilanı açıp kapatıyorlar bence bunlar formaliteden bulamadık demek için işkurda

@lordert,
Ben duyduğumu söyledim, hatta hanıma da demiştim "bu para çok da fena değil" diye. çünkü o da duydu kızı.
Selametle
Tekrar edeyim, maaşları satıştan aldıkları primlerle söylediğim rakama ulaşıyormuş. Yanlış anlaşılma olmasın ltf.

@alifatih1958,
Siz diyince biraz araştırdım indeed de hocam bazıları yemek yol ücretini vs çıkınca asgariye denk geliyor vs prim vermemek için tutanak vs tutuyorlar falan yazmışlar hocam eğer dediğiniz gibiyse iyi hocam sektördeki market ücretlerine göre

İnşallah öyledir, değilse de sallayan Tarım Kredideki kasiyer kız.
Selametle.

Marketler iş yogunlugu çok her işi yapiyorsun eee maaş asgari geçici olarak yapılabilir sadece bu gözle bakiyorum

2015 yılında 24 yaşımda iken 3 ay çalışıp kazandığım parayla tatile gitmiştim. Çokta büyük bir numarası yok migrosta çalışmanın. Klasik reyon düzüyorsun işte. Yorgunluğuda cabası.

3 ve 5 harfli marketlerde çalışmak öyle gözde büyüyülecek bir iş değil hangisi olursa olsun hammallık işte.
Engellisin diye bir ayrıcalık falanda yok aynı işi yapıyorsun hatta daha fazla çalıştırıyorlar benim gözlemim ama en kötüsü şok ve a101 az kişiye çok fazla iş yüklüyorlar ücretlerde en az onlarda Bim biraz daha iyi piyasaya göre ayrıca bimde kasa eksiği kesilmiyormuş çalışandan bizzat çalışan müdür söyledi bunları.
Sürekli engelli ve normal elaman alımı yapılıyor hepsinde denk gelmemiştir konuya açan arkadaşa veya bulunduğu bölgede ihtiyaç yoktur.

@alifatih1958,

Hocam merhaba bi tanıdığım tarım kredide görüşmeye gitti yemek dahil 22500 müş prim vs bahsetmemişler yani muhtemelen o kız sallamış hocam

Üst Alt