Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mitral kapak ameliyatı geçirenler sizin de ara ara kalbinizde bir acı oluşuyor mu?

sedatnoyan

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Ara ara kalbimde bir acı oluşuyor, 3 hafta önce gitmiştim doktora bir sıkıntı yok dediler, ekg, eko ve inr yapıldı iyisin dediler ama ben bu ağrının neden olduğunu anlamadım bir türlü

Mrhb sedat noyan kardeşim,evet bende de acı ,ağrı oluyor soğuk havalarda veya stres yapınca üzülünce oluyor. Geçmiş olsun.

ben kapak hastası değilim stent var ama bazen bende çok acı hissediyorum.

Benim de mitral kapağım değişti. Ara sıra sancı gibi bir ağrı oluyor. Doktorlar normal diyor.

Merhaba,
kalp kapak boşluklarında ki dikişlerden haberiniz var mı acaba? Bu hissettiğiniz acı, dikişten kaynaklanıyor. Aynısı bende'de oluyor.

Bayağı sayıda 360 derece dikiş var kalpte. Ben biraz meraklıyım internetten ameliyatı seyrettim.

Sonuçta en önemli organlardan birine yapılan ameliyat zorlukları var tabii ki. Ama dr un bana ameliyattan önce söylediği bir söz vardı "sana bunları anlatıp ameliyat olmak ister misin diye sormuyorum, olmak zorundasın". korktuğum kadar zor geçmedi hastane süreci ama ameliyattan sonraki ilk 3 ay çok önemli. Sonrası ise hep önemli... Daha dikkatli bir yaşam alanı kuruyorsunuz kendinize. Allah dermansız dert vermesin.

capsi Acı ile sancı arası. Özellikle güldüğümde ve eğildiğimde/çöktüğümde yaşamakta olduğum fonksiyonel durum.

Üst Alt