Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MS Hastası olmaktan şüpheleniyorum?

TungaTunga

Üye
Konular
36
Reaksiyonlar
40
Konunun muhatabı MS hastalığı olan arkadaşlardır!

Uzun yıllardır psikiyatri tedavisi görüyorum ama sonuç alamadım...Aklımın bir köşesinde acaba MS hastasıyım diye bir soru hep duruyor....
Çünkü dayımda MS hastasıydı.. (Şu an hayatta değil , ölüm nedeni ms değil..)

Tespit edilmesi çok zor bir hastalık olduğunu biliyorum..

Göz kapağında düşme-kapanma olmuyorsa , bu kesin olarak MS olmadığım anlamına mı gelir.. Her MS hastasında mutlaka göz kapağı kapanması olur mu..

Kesin tespit için ne gereklidir.

Son düzenleme:
isterseniz internette araştırın

@Ahmet T,
MS hastalığı internette araştırmakla öğrenilecek bir şey değil hocam(araştırma yaptım).. Bunu ancak MS hastalığı olan birisi ile konuşup fikir edinebilirsiniz... Teşhisi zor bir rahatsızlık.

forumda mutlaka bir MS hastası vardır diye düşünüyorum

@BnymnYldz,
Gittim , MS değilsin dedi.. Dayıma da 4 yıl boyunca MS değilsin demişler... Değerli yorumunuz için teşekkür ederim ama ben bir MS hastası ile fikir alış verişi yapmak istiyorum..

Sıcak havalarda görme yetiniz azalıyor ya da başınızı öne eğdiğinizde elektriklenme varsa MS olma ihtimalinin olabilir. (Fizyoterapistim)

@fizyo,
Evet oluyor ,her zaman olmasada aynaya baktığımda sarhoşmuşum gibi bir yüz,göz ifadesi görüyorum..
Çoğu zaman yorgunum , bazen aykta durmakta bile zorlanıyorum.
Bu nedenle yıllardır evden çalışıyorum..(İnternet sektöründe)
Ateş basması,nefes darlığı da ciddi şikayetlerim arasındalar.

mr+bos sonucuna gore karar verılır semptomlara gore ılac vermek hekımın ınsıyatıfı kımı hasta tekerleklı sandalyede kımı hasta squad calısıp muay thaı yapıyor ılac kullanmıyor ama hasta cunku mesane sorunları var az da olsa ama hepsının beynınde omurılıgınde plaklar var kımınde aktıf kımınde pasıf

Son düzenleme:
İnternetten araştırma yaparsanız her türlü hastalığın kendiniz de var olduğu düşüncesine kapılırırsınız.

Kesinlikle hiç bir hastalık için internette araştırma yapmayın.

Nöroloji doktoru İlaçlı MR a sokması gerekiyor belinden sıvı alınması gerekiyor tam tanı konması için

Üst Alt