Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mutlu olamayacakların listesidir..

hüseyin19

Üye
Konular
165
Reaksiyonlar
0
59324.jpg

1. Evliliği erteleyenler...
  2. Flört yapanlar...
  3. Hiç bir inanaca sahip olmayanlar...
  4. Evliliği saçma bir kurum olarak göerenler...
  5. Sürekli eşini yersiz isteklerle zora sokanlar...
  6. Eşini boğacak şekilde sooran, sorgulayanlar...
  7. İdeal bir hayat arzulayanlar...
  8. Yemek yapmayı bilmeyenler...
  9. Yer şeyde israfa kaçanlar...
  10. Çok cimriler...
  11. Laf getirip götürenler...
  12. Ahlaksızlar...
  13. Kirli,pasaklılar...
  14. Alkolikler,kumarbazlar...
  15. Şiddet uygulayanalar...
  16. Misafir sevmeyenler...
  17. Duyarsızlar...
  18. Asık sıratlılar...
  19. Susmayı bilmeyenler...
  20. Yetinmeyen,hep isteyenler...
  21. İhanet edenler...
  22. Vefasızlar...
  23. Sevgisizler...
  24. Ayıplayanlar...
  25. Yalanı meslek edenler...
  26. Soğuk olanlar...
  27. Hasetçiler...
  28. Kavgacılar...
  29. Hor görenler...
  30. Nankörler...
  31. Saygısızlar..
  32. Ölçüsüz borçlananlar...
  33. Seçici olanlar...
  34. Ve parası pulu,maaşı için eş seçenler...
  35. tefeciler,insanları sömürenler...
  36. yetim malı yiyenler...
  37. anne ve babaya hürmetsizler...
  38. kara çalanlar...
  39. korkaklar...
  40. alçaklar...
  41. ırkçılar...
  42. ön yargılı olanlar..
  43. sabırsızlar..
  44. kadere isyan edenler...
  45. çok sinirliler..
  46. adaletsizler...
  47. hep banacılar...
  48. utanmazlar...
  49. kibirliler
  50. ikiyüzlüler
  51. çok kıskançlar..
  52. bozguncular...
  53. ağzı,sözü bozuklar çok bozuklar..
  54. gelişi güzel lanet edenler
  55. dardınlığı huy edinenler
  56. dünyaya karşı aşırı derece hırs gösterenler
  57. beğenilmek ve sevilmek için yapmacuık davrananlar...
  58. özrünuzu,affınızı kabul etmeyenler...
  59. keçi gibi inatçılar...
  60. dilini bedduaaya alıştıranlar..
  61. kötü lakap takıp orda burda insanları aşağılayanlar...
  62. selamsızlar...
  63. kalp kırmayı çam kırmakla çam devirmekle eşit görenler...
  64. kendini yeterli görüp dua etmeyenler...
  65. çok uyumayı alışkanlık haline getirenler...
  66. yaptığı iyilikleri yüzüne vuranlar...
  67. hayattan ders almayanlar,nasihat dinlemeyenler
  68. boş ve kaba konuşanlar...
  69. hatasını asla kabul etmeyenler...
  70. gördüğü kötülüğü ya diliyle veya eliyle engellemeyenler...
  71. cahil kalmada ısrar edenler...
  72. Sevmediği bir meslekte mecburi çalışanlar..
  73. hiç bir işte sebat etmeyenler..
Bu zat-ı muhtremler evlenemezler;evlenseler sürdüremezler,sürdürseler; mutlu olamazlar...mutlu olmak isteyenler de zıttını düşünsün..

hüseyin19

Ve parası pulu,maaşı için eş seçenler...
buna iç güveyş te denmekte

üç (s) diyelim
sevgi,
saygı,
sadakat eslerin birbirlerine sadık olması

veli
öyle örneği çok ki..1-2 yılda mutlaka problem çıkmaya başlıyor ve hakim abini kapısı..

mutlu olacakların listesini yazsan çok şeymi istemiş oluruz:)

tek nedeni var acgözlülük ve aceleci davranmaları
misal,
evleniliyor bi anda bir borç batagına sürükleniyor eşler evim olsun,arabam olsun,kullanmasamda bütün beyazeşyalarım olsun vs sonuç bosanma
toplumumuzda şu düşünce hakim felanın arabası var benim niye olmasın bu örnegi coğaltabiliriz

fate
onuda yazarız ama sıraladıklarımın zıttı da insanıları mutu edebilir.

veli
o söylediklerin hem kavga hem de boşanma sebebi olmuştur çoğu zaman..hatta intihar..

8-yemek yapmayı bilmeyenler ...
demişsin şimdi bu durumda benim mutsuz olmam gerekiyor:)

fate
yemek yapmayı bilmiyorsan sorun yok ama birlikte yaşayacağın insanların beklentileri ne olacak..?

kadın eli değmeyen yemek yemek olmaz..hem o da bilmiyorsa ve dışarda yeme imkanı da yoksa..:)

flört deken onunla bununla düşüp kalkan, ciddi bir ilişkiye yanaşmayan, ismi çevrede güvenilmeze çıkan olarak anlayın..

* Bana öyle geliyor ki ; İki insan birbiriyle, birlikte mutlu olmak istediği için evlendiği an da, işte tam da o an da, kendini mutlu olma ihtimalinden mahrum bırakmış, bu ihtimalin önüne geçmiş olur. Mutlu olmak için evlenmek, tıpkı iki milyon için, bir araba için ya da baronluk için evlenmek kadar kar amaçlıdır ve o iki milyon, araba ya da baronluk gibi mutluluk da mutlu olmaya yetmez. Bu dünya da cezasız kalmayacak bir şey varsa, o da manevi konularda yapılan hesap kitaplardır...! * Kafka...

Yazarın son cümlesine özellikle dikkatinizi çekmek isterim.

Bu yazı kadını aşağlayan bir yazı olmuş. Yani bu yazının tersi erkeği mutlu edecek..:) Tipik erkek zihniyeti işte...:mad: Kadının mutluluğuna dair bişi göremedim ben..

hüseyin;
Kadın bilmiyorsa yemek yapmayı eşi(erkek) yapsın..:) Ortaklaşa el atarlarsa yenebilecek bişi çıkar ortaya.. Amaaa hüseyin bey ne demiş; "kadın eli değmeyen yemek yemek olmaz..hem o da bilmiyorsa ve dışarda yeme imkanı da yoksa." başka alternatifi yok yani yook!.

Ben döverim bu Hüseyini!..:D

Elbette kötü hasletler taşıyan insanların mutlu olmasını beklemek saçma olacaktır.İyilik timsallerinin de daima mutlu yaşayacağının garantisini veremeyiz...Dünyaları versen mutlu olmayacakların yanında bir ufacık gülüşe dünyaları feda edecek kadar ayakları yerden kesilenler de vardır elbet...E öyleyse mutluluğun hesabı kitabı yapılamaz...Hem hayatı kim dörtdörtlük yaşamış da mutlu mutlu ölmüş ki..:)

havva tarafından dövülmemek için yazıyorum..:p bir kere eğer benim yazılarımı okursan bu konuda yan i erkek yanlısı bir konuda yazmayacağımı bilirdin. ben ocak yıkan insanı mutsuzluğa götüren özelliklerden bahsettim. isterseniz teker teker maddelerin açıklamasını yapabilirim ama bana yemek konusunda soru yönelten fate' di. ona cevabı eşin de yapamıyorsa dedim. yani illa sen yap demek abesle iştigal olur. şimdi eğri oturup doğru konuşalım annemizin yaptığı bir yemek ile babamızın yaptığı bir yemek aynı güzellikt olur mu ,ane yemege yüreğini emeğini sevgisini de katar. babanın kafası karışıktır az bir şeyle de yetinir kendini sokağa atar işe yetişmek için..benim söylediğim özellikler kadın olsun erkek olsun kimde karekter haline gelirse ..altını çiziyorum arada bir değil karekter haline gelirse mutlu olamaz, mutluluk veremez.

33. madde seçici olanlar:

fırsatlar rüzgar gibidir. zamanında iyi eş bulma imkanı varken evlenmeyenler sukut un fıkrasına dönerler ne demişti sükut:

'' Kadınların gidip kendilerine erkek (koca) secebilecekleri bir erkek dukkanı (magazası) acılmıstır. Magaza 5 katlıdır ve her kat cıkıldıkca, erkeklerin nitelikleri de yukselmektedir.
Magazada sadece tek bir kural gecerlidir: herhangi bir katın kapısından iceri giren kadın, o kattan alıs-veris etmek zorundadır ve eger bir ust kata cıkmak isterse, tekrar asagı katlara inemez.
Bir gun bir grup kız arkadas, kendilerine erkek secmek icin magazaya gider.
Ve....
1. KAT: Kapıda sunlar yazılıdır: "Bu kattaki erkeklerin calısacak bir isleri var ve cocukları da severler". Kızlar yazılanları okur ve soyle derler: "Eh, hic yoktan iyidir ama bir de ust kata bakalım".
2. KAT: kapıda yazılanlar: "Buradaki erkeklerin iyi bir isleri var, cocukları severler ve son derece yakısıklıdırlar." Kızlar: "Hmmm, hic fena degil ama acaba bir ust katta ne var ?"
3. KAT : "Buradaki erkeklerin cok iyi birer isleri var, cocukları severler, son derece yakısıklıdırlar ve ev islerine de yardım ederler". Kızlar: "Aman
Tanrım, cok etkileyici ama yukarıda baska katlar da var."
4. KAT : "Buradaki erkeklerin isleri cok iyi, cocukları cok severler, gayet yakısıklı olup, ev islerine yardım ederler ve ayrıca son derece romantiktirler". Kızlar cıglık atmaya baslarlar: "Inanılmaz, bir ust katta bizi neyin bekledigini bir dusunun!" Ve bir kat daha cıkarlar...
5. KAT: sunlar yazmaktadır: "Bu kat bostur ve sadece, kadınları memnun etmenin mumkun olmadıgını kanıtlamak icin konmustur. Cıkıs soldadır; umarız inerken merdivenlerden yuvarlanırsınız!!!:eek:

aynı şekilde etrafmıda seçici olup 40-45 yaşlarına gelmiş ama seçici oldukları için evlenememiş, makam mevki sahibi o kadar erkek var ki..hepsi de esip geçen rüzgarla duman olmuşlar..

34. madde parası pulu için evlenenler..

sevmediği halde kendinden yaşlı,göbekli,kel,adamlara katlanan genç,güzel bayalar veya genç erkekler.. evi, arabası, malı için sevemeyecekleri bayanlarla evlenenler..maaş evliliği yapanların çoğu maaşlarını psikolog arkadaşlarla paylaşıyorlar..

havva
sadece kadını ilgilendiren hangi maddeler yazar mısın lütfen.?

sükut

tabi ki sadece manevi değerlere önem verenler ama kendisi yaşamayanlar sadece karşıdaki insandan güzellikler bekleyenler mutlu olamazlar. Ali olmayan fatıma beklemesin..

Son düzenleme:
mezopotamyalı kaderi

evlilik olmazsa sen dünyaya gelmezdin evlenmeden olan bir birliktelikle doğan insanların psikoloji bir ömür boyu sürer.evlilik temiz bir neslin yetişmesi için gereklidir. evlilik dışı ilişkilerle dünyaya gelenlerin mutlu olacağınıveya onu dünyaya getirip bir köşeye savuranların mutuluğunu tarif edemem.(!)

bence bu konuda konuşacak son kişi kafkadır. babasının kendisini bir böcek olark gördüğü,kedisi ise baba nefretiyle büyüdüğünü biliyoruz. insanın nasıl maymundan evrimleşerek insan olduğu hiç evlenmediği,evlenecek cesareti olmadığı yalnız hastalıklı perişan bir şekilde öldüğünü biliyoruz. kafa asla..

Son düzenleme:
Hüseyin;

Bu yazdığın 71 maddenin en az üçü her ama her insan da mutlaka vardır.. O zaman senin hesabına göre dünya da "Mutlu" insan yok!..:) Ayrıca tüm bu saydığın maddelerin 1 tanesini bile içinde barındırmayan insan olsa olsa ancak "Peygamber" ya da eren, ermiş olabilir.. :D

Merak ediyorum, Bu saydığın maddelerden hangisi sen de yok, ya da var?..Eğer hiç biri ben de yok derseeen o zaman hakketten dövcem seni?..:)

Hadi bakalım, bekliyorum cevabını..:)

Önemli Not: Yazdığın maddelerden alıntı yapmanı rica ediyorum. Özellikle ama özellikle tek tek kopyalayarak maddeler halinde yani..

güzel konuya degindin cok güzel olmus yazilanlar Allah razi olsun ...

YAPMA GURBETLİ EN DOGRU SÖZÜ HAVVA SÖYLEMİŞ İMKANIMI VAR BU SAYILANLARDAN BİRKAÇINI TAŞIMAMANIN HATTA HERHALDE BEN ÇOGUNU TAŞIYORUMDUR İSTER İSTEMEZ. BİRAZ SONRA HATAMI ANLAYIP PİŞMAN OLSAM BİLE İNSAN YA DÜŞÜNÜYO YA SÖYLÜYO YA KONUŞUYO YANİ HÜSEYİNCİM DAHA ÇOOOK ZAMAN GEREK BÖYLE BÜYÜK LAFLAR KONUŞMAK İÇİN BENCE SEN BÜYÜK LOKMA YE BUN DAN DAHA KOLAY OLUR....KIZMA BANA HÜSEYİN AMA GERÇEK BU.

herkes ayni düsünmez bende ne desem bilmiyorum ama cok dogru yazilmis yüregine saglik ben katiliyorum bu sözlere mükemmel olmus....

Havva

yukarda saydığım maddelerin hepsi bir insanda bulunursa zaten insan değil şeytan olur..:p benim belirttiğim maddeler bir çok insanda bazı zamanlarda bulunabilir gelip geçer bu çok normal .benim demek istediğim bu maddelerden herhani biri herhang,i bir kişide karekter haline gelmişsemutlu olamaz, mutlu edemez diyorum.

71.madde
cehalet başlıbaşına mutsuzluk sebebidir.adam öldürmenin 24 yıl hapis olduğunu bilmeyen bir adamın valla bilmiyordum abi..demesi gibi.
okuma yazma bilmeden trafik levhalarını tanımayan magandaların bir çok mutlu insanın hayatına karabasan gibi çokmesi .bir tek imza ile bütün mal varlığını kaybetmek gibi..saysam bu sayfa dolar. cehalet dolaylı olarak kişiyi çok zor durumda bırakır.cehaleti yenmeye çalışmak birşeyler yapmaya çalışmak bile bizi bu kötü durumdan kurtarabilir.
cehaletin ağırlığı hz Ali de yankı bulmuştur.. bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum.. diyor.

remzi71

bu büyük bir laf dağil. hiç de öyle imkansız özelliklerde değil .insanın bir ölçüsü olmalı. yani bir akıl fikir ve hesap verebilme, sorumluluk alabilme özelliği olmalı . insan kötü ve hatalı davranışlarının farkındaysa onu düszeltmeye çalışır bu da onu güze bir yere getirir. yalan söyleyen,sözünde durmayan ihanet eden,dedikoduyu alışkanluk haline getiren insanlara kim güvenir,kimi mutlu edebilir..? büyük lokma yenilen agza,büyük söz karaktere bağlıdır. karıncaya bir buğday tanesi büyük lokmadır.ama tavuğa göre bin tanesi bile azdır.

Üst Alt