Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Nistagmus hastalığı olan kim var?

Yıl 2020 oldu
Var mı yeni bir gelişme nistagmusta
Tavsiyerinizide yazabilirsiniz
Teşekkürler...

Bende de doğuştan var doktor boşuna uğraşma tedavisi yok dedi elden bisey gelmiyor engelli raporu alabilirmiyim bilmiyorum

Bende muzdaribim. Azopt isimli damla titreme hızını hafifletiyormuş bazı doktorlar öneriyor.

Nöroloji gabapentin etken maddeli bir ilaç verdi. Faydasını gördüm mü bilmiyorum.

33 yıldır gözlerim titremekten yorulmadı mı çok merak ediyorum. Umarım yaşlandıkça azalır.

Mmm bayağı olmuş. @furkander33, Peki titremelerin şiddetinin neye göre artıp azaldığını anlayabiliyor musun ya da dediğine göre yıllardır var
Yıllar geçtikçe bir değişiklik hissediyor musun

@Aliyarknk,
Alabilirsin. Sonuçta hayat kalitemizi olumsuz olarak etkileyen bir durum. Ama yüzde kaç verirler onu bilemiyorum.

Doktorun parmağını takip etmekte zorlanıyorum diye nistagmus tanısı giriyorlar. Onun dışında bir sorun yok. Durumu ağır olanlara Allah sabır versin

Arkadaşlar bi sorum olacak benim için önemli cevaplarsanız sevinirim bu mesajı yazarken bile telefonun dibine kadar yaklaşıyorum doğuştan nistagmus var iki göz de de 100 de 90 görme kaybı var ayrıca anksiyete tedavisi görüyorum ne yüzde kaç rapor verirler

Çok geçmiş olsun @Aliyarknk, seni çok iyi anlıyorum
Sorunun cevabını veren olur mu bilmiyorum umarım olur
Mesela ben tahminde dahi bulunamam

@çirkin1,
Özel sektör de çalışıyorum. Daha doğrusu artık çalışamıyorum. İş değiştirmek ten bıktım her yer almıyor rapor almam gerekiyor artik

@Aliyarknk,

Merak etmeyin 40ı geçersiniz yani benim tahminim 60 65. Ben dedim nistagmus var ayrıca glokomdan bir tanesini kaybettim 2011 yılında %90 verdiler. Ama oranlar düştü ne yazık ki

cup disk oranına baktırın. Cupping varsa yüksek glokom şüphesinden de oran veriyorlar.

@_suna_,

Glokomdan dolayı cuppinginiz var mı ? (Göz de çukurlaşma)

@_suna_,

İnşallah dediğiniz gibi olur 60 verirlerse 3 sene kalıyor emekliliğe

Üst Alt