Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Odyometri Testi için doktor muayenesi sorunu..?

Rastî

Yasaklı Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar. Bu gün odyo testine girdim ve berbat geçti. Adamlar en ufak seste el kaldırın diyor. Haliyle bazen ses var mı yok mu diye tereddüt ediyorum. Birkez beni uyardı ve ben de nedenini belirttim. Ondan sonra teste devam ettik ve kemik yolu desibeline bakmadan testi bitirdi. Sonuçları istediğimde; siz aşağıya inene kadar doktora gitmiş olur, dedi. Doktora gittiğimde ise içerisi doluydu ve doktorun yanına gidemedim bile. Sekreter ile muhatap oldum, o da heyette zaten öğrenirsiniz diyip sonuçları bana söylemedi. Sizlere sormak istediklerim ise;
1.si işitme kaybımın kaç olduğunu bana sormadan doğru tespit edecek bir yol yok mu? Odyometri çok berbat bir yöntem, hem bize sormuş oluyorlar hem bize inanmıyorlar.
2.si bir hasta olarak odyometri sonuçlarını öğrenme hakkım yok mu?
3.sü eğer rapor alamazsam sonuna kadar hakkımı aramaya kararlıyım.

Bu konularda bana yardımcı olabilecek bilginiz varsa lütfen benimle paylaşın.

sayısını unuttugum odyo testıne gırdım
oyle elkaldırmalı testı ılk duyuyorum:rolleyes:
bızım elımıze test sonucları grafık gıbı verılıyordu yenı modamı cıkarmıslarkı:(
gercı sız anladıgım kararı ısıtme cıhazı ıcın degıl rapor ıcın oldugunu soyluyorsunuz ama
onu bılemıyorum

Evet rapor için. 2 kere süreli aldım. Benim kayıp da tam sınırda. 39, 40, 42 (yüzdelik oran) almışlığım var. Çok sessiz olunca kulağımda dikkat ettiğimde sürekli bir ıslık sesi gibi sesler var. Hiç sesin olmadığı bir durum olmadı bende hiç. Onlar da azıcık da duysan bas diyor. Nasıl oluyorsa geçen sefer bastın bu sefer basmadın dedi. O yüzden diyorum keşke bize sormadan doğru şekilde saptanabilse.

Evet eskiden biz de alıyorduk elden. 6/7 yıldır rapor almıyorum. Alasım geldi, yine aynı çile... Teknoloji o kadar gelişti, bu odyometri niye gelişmiyor hiç yaw

Pardon basmak demişim, eskiden kalma... Bu gün el kaldırıyordum...

E nabızdan baktım, odyometri testi ile timpanometri işlemleri görülüyor (işlem ismi var sadece). Googleden baktım, timpanometriyi doktor yapıyormuş. Heyet için gün aldım ama hiç doktora görünmedim daha. Doktor beni görmeden timpanometriyi nasıl yapmış hayret ediyorum.

Arkadaşlar boşu boşuna stres yapmışım. Sağlık Kurulunda sonucu aldım. Yüzde kırk almışım. Aynısını yaşarsanız boşuna stres yapmayın benim gibi 🙂

raporunuz hayırlı olsun demek ıstıyorum
dıger taraftan ısıtme engellı yaftasıda hosuma gıtmıyor sagır olsamda:)

GRAHAM BELL Teşekkür ederim. Bana hep süreli verirlerdi, o yüzden almazdım. İlk defa süresiz aldım, sanırım benim rapor çilem bitti

Arkadaşlar kbb randevi aldım. Işitme cihaz için Odyoloj a gitmek istiyorum derecemi bilmek istiyorum ona göre ikinci cihazı almak için.eğer bana uyduruk cihaz verirlerse almam phonak kullanmaktayım. Bende heyet raporu almak istiyorum doktora nasıl söylüyecem heryerden faydalanmayi istiyorummu diyecem. Ne diyecem ????

ne guzel devlet hastanasinden randevunuzu alabilmissiniz
doktora cihaz raporu icin geldim diyeceksiniz
doktor kulaginizi muayene edecek buson varsa temizliyecek
sizi odyo testine yollayacak
odyo olcumunuzu doktora gotureceksiniz
doktor gorusu sonra rapor verecekler
o raporla suresi icinde cihazinizi sececeksiniz isitme merkezlerini dolasarak begendiginizi
memnun oldugunuz cihazi alinca sizin aldiginiz cihazin fiatindan 1200 lira gibi bir meblag indirimli olarak cihazinizi alacaksiniz

cihazin markasini ve begendiginizi kendiniz sececeksiniz
fiaatta anlasirken siki pazarlik yapmaya bakin
bazi firmalar iyi indirim yapiyorlar

ha birde unutmadan ben hic beceremedim ama doktora soyleyinki size pil raporuda versin
ha birde unutmadan ekliyim cihaz secerken muhakkak GERCEK KULAK OLCUMU ile ayar yapmalarini isteyin
bunu yapmayan firmadan cihaz almayin
kolay gelsin
en faydali cihazi almaniz dilegiyle
kolay gele dilediginiz memnun oldugunuz cihazi almaniz dilegiyle

Üst Alt