Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Okçuluk hakkında merak ettiklerinizi cevaplayabilirim

naser34

Üye
Konular
33
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar okçuluk hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Tebrikler, gıpta ettim. Peki nasıl başladınız? Yani belli bir yaş limiti var mı? Ya da sadece erkekler mı okçu olabiliyor? Açıkçası her detayını öğrenmek isterdim paylaşmak isterseniz?

yaş sınırı yok bayanlar bayanlarla erkekler erkeklerle yarışıyor engellilerin sağlamlarla yarıştığı tek spor dalı sanırım okçuluk engelliler kendi aralarına ve sağlamlarla yarışabiliyor.

pahalı bir spormudur.mesela yeni başlayanlar ne kadar meblağ gözden çıkartmalıdır,her ilde kurs alabileceğimiz yerler varmıdır

İzmirde yaşıyorum bu spora ilgim var nasıl bir yol izlemem lazım

kişiye özel bir yay yaptırmak istiyorum nerede yaptırabilirim ?

kişiye özel bir yay yaptırmak istiyorum nerede yaptırabilirim ?
Kişiye özel derken ne için açıklarmışsın

İzmirde yaşıyorum bu spora ilgim var nasıl bir yol izlemem lazım
İzmir Büyükşehir belediyesinin okçuluk kulübü var orası ile irtibata geçmelisiniz.

pahalı bir spormudur.mesela yeni başlayanlar ne kadar meblağ gözden çıkartmalıdır,her ilde kurs alabileceğimiz yerler varmıdır
İnternetten araştırın ilinizde okçuluk kulübü var mı bildiğim kadarıyla yok ama emin değildim, evet pahalı bir spor başlangıç olarak üçbin civarı gerekli

sağ elimde yay çekip ok atacak kapasite var ancak sol elimin parmakları olmadığından dolayı yayı kavrama yeteneğim yok .. oku atıyorum ancak attıktan sonra yay elimden düşüyor .. yayı sol elime sabitleyecek bir sistem yaptırmak istiyorum nerede yaptırabilirim ?

evet aynen öyle kendisiyle nasıl irtibata geçebilirim ?

Başarılarınızın devamını dilerim, tebrikler.

naser34 tebrikler :)

ilk başlayanlar için günde kaç saat antrenman yapmak gerekiyor?

naser34 gecen tv degördum benım gibi sığ suya dalım omurilik felcı olan bi arkadaş milli tkım duzeyınde yaarışıyordu acıkcası yapmak isterim ama şartlar :confused:

cerbe
ilinizde bir klüp varsa mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

selda*
size kalmış hobi olarak mı yapmak istiyorsunuz profosyonel olarak mı hobi olarak haftada 2 gün 2 şer saat yeterli hedef milli takım ise haftada 5 gün günde 4..5. saat gerekir

naser34, şu açıklamanızdan sonra sizleri desteklemeyi tercih ediyorum, başarılar:)

oturdugunuz semte yakın mutlaka vardır avrupa yakasında Okçular vakfını önerebilirim.

Üst Alt