Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik Felçli olan kim var?

T12 18.12.1999 yas 16 idi 14 sene oldu tam kesi ASİYA-A şükür 8 yildir calisiyorum 7 yillik evliyim 4 yasinda kizin var ateşli silah yaralanması yani ava gittim avlandim

aysem6129;

Allah c.c. tekrar şifalar versin toprağım.Bu memleketimizdeki hastalıkların çoğu cernobil in eseri.

doğru yerdesin panpaa :p

Engelli olmanın belkide en çok yaktığı..acıttığı...ve her saniyesinin sabır gerektirdiği travmatik durum galiba Omurilik Felci..insan bir noktadan sonra bu durumu nasıl kanıksıyor bunu anlamak galiba yaşamadan imkansız...

Spinal Cord

18 yaşındayım, 2010'da geçirdiğim deniz kazası sonucu C3,C4 seviyeleri kırıldı o zamandan beri tamamen felcim...

geçmiş olsun dostum eğer yazmak zor olmicaksa hareket kabiliyetini gelişmeleri ve günlük yaşama adaptasyonu nu biraz bahseder misin?
İşine yarıyacaak bilgi paylaşımı çıkar forumda

Merhabalar benim annem de t12 paraplejı hastası..2,5 aydır bu haldeyiz tümör bulundu ve ameliyat sonrası felç kaldı.

Oures C2 C3 C5 şuan ne durumdasın lütfen Paylaş kardeşiminde c3c4 solunum sıkıntısı cekiyor bana yardımcı ol num 05326703901 lütfen ara

Bütün mesajları okudum ve ne kadar zor bir imtihandan geçtiğimizi anladım. Kardeşim bir çoğunuz gibi şanslı değil malesef. Yada zaman neyi gösterir Rabbim nasıl bir mucize verir bilmiyorum kardeşimin c3c4 seviyesinde kırık var ve kemik sinire sağlanmıştı bu yüzden diyafram felci oldu bronşları Sönmüş solunum cihazına bağlı... keşke biri cıkıp sunu dese " MERAK ETME DİYAFRAM GERI GELIR KENDİ KENDİNE NEFES ALIR ILERDE " Bizim allahın mucizesine ihtiyacımız var. İçinizde solunum sıkıntısı çeken varmı acaba süreç nasıl geçti çok merak ediyorum...

Arkadaşlar ya babamın raporunda hemipleji yazıyor fizikçi kas gucsuzluğu diyor babam heryerni çişini bile hissediyor ama yuruyemiyor . Spastise mi ooyle bir şey yazıyor yani gerçekten insan sasıyor hepsi aynı anlama mı geliyor anlamadm

Allah çektiğimiz sıkıntıları günahlarımıza kefaret eylesin, sonsuz hayatta mutlu olanlardan eylesin...

1 dakikalık sıkıntı sonsuz mutluluğa sebep olabilir. Kuran da bizim hoşlanmayacağımız şeylerde hayır olabileceği yazılıdır.

Merhaba arkadaşlar

ben de omurlik felci oldum l3 l4 parapleji belim den aşağısı felc girdim amelyat a ve omurlik fıtığı olduğunu doktor belimi açınca anladı ilk başta MR çekildiğin de belinde tumor den suphleniyorum dedi fakat açınca devasa büyüklükte bir fıtık temizledim dedi
çok zorluk çektim 2 ay hiç kalkamadim devamli sonda takilı vardı ve büyük abtesimi nerdeyse hiç yaoamiyordum hep zorulukla
şimdi çok şükür 5 ay oldu amelyat olalı yürüyorum bastonum var çünkü sağ kısım belim den aşağısı hala his yok ve denge kuramiyirum fakat doktor dediğine göre kırık çıkık olmadığı sürece omurlik iyilesmesi ilk 6 ayda oluyormus ve 2 yıl içerisinde tamamen iyileşme söz konusudur fakat bu sadece benim gibi hatalar için gecerliymis yani kaza da falan belim kırık olmuş olsaydı iyileşme mümkün olmuyormus

çöl şükür artık tuvalete cikabikiyirum zorda olsa hissedebiliyorum artık tek başıma şehirler arası seyahat bile ediyorum tuvalet eğitimi aldım hastanede 4 ile 6 saat arası küçük abtes ve her gu düzenli 30 dk zorlayarak kendimi büyük abtes ve cok sukur rahatım artık hala sağ ayağım da his olmamasına rağmen yürüyorum
lütfen inancinizi kaybetmeyin azimli olun ve ayağ kalkmak için çabalayan çok zor biliyorum psikolojik destek de gördüm ölmek istedim intihar etmeye kalktım hastanede fakat şimdi iiylestigimi görüyorum herkeze acı sifalr dilerim umudunuzu ve inancinizi kaybetmeyin

T4
5 yıl 15 gün oldu.

Moral olsun arkadaşlara :)

T5 T6
günleri saymadım ayları da. 17 yıl oldu, oluyor. geçmiş de olabilir:)

6 ay oldu daha.L5-S1 üzerine kayması ve kırılması heralde bendeki.Çokda emin değilim doktorla konuşturmuyorlar beni.Anca 2.ağızdan dinliyorum doktorun dediklerini,ne kadar doğruysa tabi...Üniversite son sınıf öğrencisiyken şuan 1 sene dondurdum.Hareket baya iyi durumda bitek yürürken azcık kıvırtma var :))).Fizik tedavi alıyorum bunun için.Asıl problem yürümeden ziyade Tuvalet hissi ve ereksiyon.Şuan buradaki yorumları okuyunca ne kadar şanslı olduğumu ve bu kadarına bile şükretmem gerektiğini anlıyorum ama insanoğlu işte bitek istemesini biliyor...Ben her şeyimin geri gelmesini istiyorum Allahtan.Biz kuluz isteriz,verip vermemek onun tasarrufunda...Herkese acil şifalar diliyorum

Slm herkeze babam 4 ay önce omurilikte ıntihap var dediler spastik parapleji asia a 2 gündür baş parmak oynatıyor ama çok az sizce iyimi

Üst Alt