Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik felçlilerde kolonoskopi nasıl yapılır?

barisvan

Üye
Konular
36
Reaksiyonlar
6
Omurilik felci tam gaitayi bosaltmadigindan dolayı kolosnikopi yapabilirmi yapan varmı icinzde arkadaslar

Kolonoskopi mi istendi, isteyen doktor durumunuzu bilmiyor mu?

Başka yöntemlerde var illa kolonoskopi mi dediler ona göre cevap yazacağım

@barisvan,

Evet kardeşim ben omurilik felcliyim doktur durumumu biliyur kolosnikopi dedi

Evet kardeşim durumumu anlatım doktura başka yöntem dedinde merak etim Allah razı olsun sendende

Ben iki sene üst üste yaptırdım.Tam felçli değilim.omurilik hasarliyim.Anal inkontina testi için.Biraz zor bı olay.Tam gaita kontrolü yok.Kismi olarak var.Onun için SGK istemişti.İslemden önce bagir

İşlemden önce bağırsaklarını temizlemen için ilaç veriyorlar.birisi makattan biriside şurup gibi içiyorsun.Sonra işleme basliyorlar.Senin his var mı bilmiyorum ama bende biraz zorlama yapmıştı

@barisvan,

İllaki konoskopi denilmişse..kolonoskopi öncesi tüm sindirim sistemini temizlemek için bazı ilaçlar verilir, bazı önerilerde bulunulur,omurilik felci olduğunu söylüyorsun.

Bu durumda ilaçla bile olsa bağırsakların tamamen temizlenmesi biraz zor.. kolonoskopi sırasında gaita olmayan yerler görülür.. gaita varsa sağlıklı bir kolonoskopi yapıldı sayılmaz.

Bunun için farklı yöntemler nedir?

İllaki kolonoskopi şartı varsa, verilen ilaclarla bağırsaklar temizlenmemişse steril serum ile bağırsaklar yıkanır ve defekasyon sağlanır.

Bu da olmuyorsa en son care, kontrast madde ile MR veya BT yöntemi kullanılır.. burada mr daha sağlıklı sonuç verir.Mr öneririm.

Üst Alt