Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Öncesinde hastalığım olduğu gerekçesiyle malulen emeklilik başvurum reddediliyor!?

OturanBoğa

Bülent abi sigorta girişinden önce. 80. Raporum mevcut 2022 engelli maaşi için almiştim 80. Raporu
Sonradan çalişmaya başladim bu durumda malulen emekli olabilirmiyim olamazsam heyete girip rapor almamın bu duruma düşmenin saçma degilmi sigorta girişinden önce malul olduğumu gösterip emekli olamam sigorta girişinden önce malul olanlar emekli olamaz denmesi bu kanun çok saçma degilmi ne alakası var mantıklı değil yani

Bak kardeşim sgk diyor ki bana göre malul olan kişi meslekte başlamış ise maluldür. İşe başlamadan önce sen hasta olmuşsun diyor yani senin hastalığın işe girişte eğer sağlam olarak girmiş sonradan başlamış ise o zaman ben seni malul olarak görüyorum diyor

05.06.2014 Tahsis tarih.
2017 Kurum işleminin iptali ile Maluliyet aylığı bağlanmasına ilişkin, SGK'na Tahsis talep üzerine 10 Yıl 1 Ay.
Dava açılalı 8 Yıl olan Malulen emeklilik Davasında Kurum işleminin iptali ile Maluliyet aylığı bağlanmasına Karar verilmiştir.
Karar tarihi 04.07.2024
Toplam ödenecek 9 Yıl 1 Ay.
Emsal Yargı ilamını Değerli üyelerimize saygı ile arz edeceğim.
Gelecek nesillere ve mağdur olan diğer Sayın üyelere emsal ve Hukuk camiası ve Yargı erkine Yol göstermesi bağlamında Emsal olmasını dilerim.

@OturanBoğa

Üst Alt