Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Organik olmayan psikoz bozukluğunda kullanılan ilaçlar çok pahalı!?

caner39

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
2
6 aydır tedavim devam ediyor ilaçlar çok pahalı ne yapmam lazım. Genelde iyileşme süresi nedir ehliyetimi alırlar mı elimden

Bende atipik psikoz hastasıyım. İlaçlar için mecburen GSS ödüyorum. Ehliyet yenilemeye gittiğimde aile hekimi psikiyatri de yazdı. Gittiğim psikiyatri epikrizlere bile bakmadan ehliyetime "3 yıl süreyle ticari araç, resmi araç ve ambulans kullanamaz" kısıtı koydu. Şimdi gittiğim doktorlara soruyorum bu kısıt kalkmaz tekrar tekrar kısıtlanma uygularlar diyorlar. Engelli raporu çıkarttım, Ekpss ye gireceğim. Bizim tanıya ehliyet sıkıntı. Ticari araç kullanma sıkıntılı bizim gibilerde. Tek umudum Ekpss.

@testertr, rapor alınca mı sıkıntı oluyor rapor almazsak sorun olurmu yine ehliyet için

Raporla bir alakası yok. Sistemden görüyorlar, zaten ehliyet öncesi kişisel sağlık beyan formu alıyorlar kullandığın ilaçları, kronik hastalıkları vs. Doldurup aile hekimine gidiyorsun. Raporlu ilaç kullandığın için aile hekimi psikiyatriye sevk ediyor. Yani sen beyan etmesende enabiza bakıyor doktor.

Üst Alt